Перевірка укриттів: очільник Франківська провів рандомний рейд сховками для людей (ВІДЕО)

Після трагічних подій у Києві, коли загинули люди, намагаючись потрапити до укриття, у Івано-Франківську перевірили сховища.
Міський голова Руслан Марцінків разом із місцевими ЗМІ зробив рейд, обравши випадкові адреси укриттів, пише Фіртка.
На перевірку виїхали від адмінбудинку, через вулицю Привокзальну. Там же, не попереджаючи адміністрацію, заїхали до поліклініки №5. Сховище медзакладу може вмістити до 100 людей одночасно. Тут зроблено сучасний ремонт, є питна вода і, що дуже важливо, - є два виходи. Утім цей сховок розрахований на недовге перебування людей. Однак, у будь-який час доби сюди можна прийти під час повітряної тривоги.
«Є укриття правильні, цивільного захисту, а є укриття пристосовані. Тому що в усіх укриттях в поліклініках вентиляція є природньою. Штучної вентиляції притяжної/витяжної немає, тому ці укриття розраховані на недовге перебування. Тут є два виходи, можна розміститися в повний зріст. Також є аптечка та питна вода. Сторожі про це повідомлені. Звичайно, що є людський фактор, що вони переживають, але знову ж таки всі мають тривожні кнопки. Ми знаємо, що є війна і життя кожної людини важливе», - розповідає директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.
Другою локацією, куди вирушив голова із журналістами – тролейбусне депо. Тут за двома масивними залізними дверима відкривається сховище, облаштоване усім необхідним. Цей об’єкт цивільного захисту розрахований на майже 3 сотні людей. Колись приміщення збудоване власне, як сховище. Тут працює радіо, є два виходи, вмонтований генератор. А саме бомбосховище придатне і на випадок ядерної атаки. І тут, запевняє заступник директора комунального підприємства, двері відкриті завжди і для всіх у випадку повітряної тривоги.
«Ми приймаємо всіх. Ми відкриті, підприємство відкрите, бомбосховище відкрите. Раніше люди приходили, але, як ми знаємо, сьогодні мешканці вирішили не ховатися чомусь. Насправді тривоги є і наші працівники так само заходять в бомбосховище, коли є повітряна тривога. Ми відкриті 24/7 і приймаємо людей», - каже заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюник.
Наступним об’єктом перевірки стало укриття у житловому будинку. Щоби довести, що наперед сховища не готували, адресу назвали самі журналісти. Отож, Хіміків 17. Багатоповерхівка розташована неподалік тролейбусного ДЕПО. Сховок тут розташований у підвалі співвласників багатоквартирного будинку. Його стан зовсім не такий, як у попередніх комунальних установах. Павутина, порохи та де-не-де сміття. Заступник директора управляючої компанії КП «Комфортний дім» Ярослав Баб’як каже, це власність самих мешканців будинку. На їх прохання працівники підприємства винесли сміття та підсушили в підвальному приміщенні підлогу.
«Це не сховище, а тимчасове укриття певного будинку. Ми його не облаштовували як повноцінне укриття. Це локальне сховище у надзвичайних ситуацій. Проблема є в тому, що будь-який підвал – є власністю співвласників багатоквартирного будинку. І вони утримують тут своє майно, тому його закривають», - каже заступник директора КП «Комфортного дім» Ярослав Баб’як.
Щодо подібних укриттів у житлових будинках міський голова Руслан Марцінків висловив свою думку, запропонувавши самим мешканцям спільними зусиллями привести його до ладу. Якщо нададуть доступ управляючій компанії, то «Комфортному дому» допомогти в облаштуванні сховища. Остання, четверта локація – це ліцей №24. Тут навчаються понад півтори тисячі учнів. Окрім того, тут довгий час жили переселенці. Тут є окремо два сховища: для молодших класів та старшої школи. Початкові класи у час повітряної тривоги ідуть до актової зали, старшокласники – до підвалу, де може вміститись близько 700 людей.
«Ми навчені, що сховище завжди відчинене. Жителі Пасічної завжди можуть прийти сюди. Проблема залишається в тому, що потрібно переконувати людей йти до бомбосховища під час тривоги. Вночі до нас може прийти будь-хто. А під час навчального процесу укриття тільки для учнів та працівників. На час літніх канікул ми відкриті для мешканців мікрорайону», - переконує директор ліцею №24 Ігор Мельничук.
Щотижня сховища у місті перевірятимуть. Для цього міський голова створив спеціальну комісію. Однак, за словами Руслана Марцінківа, необхідно і мирним мешканцям тилового Івано-Франківська пам’ятати, що у країні війна. І наше місто не застраховане від надзвичайних ситуацій у результаті атаки ворога.
«З мешканцями необхідно працювати. Обговорювати та пояснювати людям про їх безпеку. Загроза залишається, ворог стає дедалі жорстокішим. На сьогодні ми вже знаємо, що російські дрони можуть долати велику відстань, дістаючи і нашого міста. Завдяки трагічній ситуації у Києві, робота над покращенням та відповідністю сховищ у Івано-Франківську буде тривати і посилюватися. А франківців просимо відповідальніше ставитися до свого життя. І у разі повітряної тривоги зайти до безпечного місця», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А перед об’їздом сховищ Руслан Марцінків зібрав нараду зі своїми заступниками та представниками освіти, підприємств, установ та організацій, у відомстві яких перебувають споруди цивільного захисту. Також присутніми були правоохоронні органи. Міський голова видав розпорядження про організацію вільного доступу до укриттів. Також доручив, щоби на кожному такому об’єкті була інформаційна табличка з іменем та номером телефону контактної особи, відповідальної за сховище. Відомо також, що заклади освіти будуть також приймати людей. Однак за винятком чергових садочків. У них влітку будуть діти, а під час навчального процесу приймати людей дошкільні заклади не можуть.
Відео за посиланням.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від гастромандрів і етнотурів до рафтингу і польотів на зіплайні. Івано-Франківщина запрошує на 52 вікенди


02.06.2023 Тіна Любчик 989
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

411
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1446
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2657 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3661
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3048
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2167

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

649

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

495

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1659

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1840
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

314
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

532
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

831
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5021
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

379
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

907
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10150
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

538
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

278
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

295
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

400
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

419