Переваги органічних продуктів харчування

 

 /data/blog/79870/0724e80b5df3bbd051fec5481809acb1.jpeg

 

Сьогодні органічні продукти стали з'являтися на прилавках магазинів все частіше і частіше. А що це таке? І чим органічна їжа відрізняється від звичайної і звичної для багатьох? 
 
 
Що це таке?
 
Що ж таке органічні продукти? Це продукція як промислового, так і сільськогосподарського виробництва, при виготовленні якої не використовувалися ніякі штучні речовини. Якщо мова йде про овочах і фруктах, то при їх вирощуванні не застосовувалися пестициди та синтетичні добрива. 

 

Переваги органічних продуктів харчування
 
Якщо мова йде про м'ясо, то при утриманні тварин не використовуються антибіотики, регулятори росту, гормони. Крім усього іншого, тварини не можуть міститися в несприятливих з екологічної точки зору умовах. Фрукти і овочі також не можуть рости в забрудненому середовищі. Загалом, це екологічні чисті, натуральні і дуже корисні продукти. 
 
Органічними можуть бути і готові продукти. У цьому випадку при переробці сировини (воно, звичайно, теж є органічним) виробники не використовують барвники, консерванти, згущувачі, емульгатори, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші речовини. 
 
Не припустимі і прийоми, що знижують живильну цінність продуктів, такі як мінералізація, рафінування, атомне розщеплення, обробка ПАР (поверхнево-активними речовинами) і фенолами, газація, радіаційна або ультразвукова обробка, хімічна консервація і так далі. 
 
 
Де вирощують органічні продукти?
 
Зазвичай це роблять на невеликих фермах або ж у досить великих фермерських господарствах. Також допустимо і промислове виробництво, але так як часто воно є невигідним, ціна продуктів, отриманих промисловим шляхом, буде більш високою порівняно з фермерськими, вирощеними приватними особами.
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
 
У будь-якому випадку місце розташування і робота ферми або фабрики повинні відповідати деяким вимогам. 
 
По-перше, підприємство може розташовуватися тільки в екологічно чистих районах.
 
По-друге, виробники можуть використовувати виключно натуральні корми та добрива.
 
По-третє, вся продукція в ідеалі перед надходженням у продаж повинна пройти кілька перевірок.
 
 
Тобто фермер не може просто прийти до власника великої мережі і запропонувати свої товари. Він повинен надати сертифікати якості та інші документи.
 
 
Знайти органічні продукти можна по маркуванню, яка, по суті, повинна говорити про відповідності товарів стандартам якості. Але на ділі все буває інакше.
 
Справа в тому, що в багатьох колишніх країнах СНД, зокрема на Україні і в Росії законів, які б чітко регламентували виробництво і реалізацію продуктів даної категорії, просто немає. 
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
Та спеціальної єдиної маркування, загальноприйнятою для вітчизняних виробників, також не існує. І це значить, що залишається сподіватися на сумлінність виробників.
 
Єдиний узаконений знак – це «Не містить ГМО», який говорить про те, що при виробництві не використовувалися генетично модифіковані добавки. Якщо ж ви знайдете написи типу «Біопродукт», «Органічний продукт», «Біологічно безпечно» і так далі, то це може бути звичайним маркетинговим ходом. 
 
 
Але як же відшукати органічні продукти?
 
По-перше, можна придбати імпортні товари, що мають узаконену маркування. Найбільш відомі продукти країн ЄС, Німеччини, США і Японії. Але, звичайно, коштувати вони будуть в рази дорожче, та й знайти їх не так просто.
 
По-друге, можна відправитися в спеціалізовані фермерські магазини або відділи, вони є в кожному великому місті.
 
По-третє, можна поїхати прямо на ферму. Але вкрай важливо знайти перевіреного постачальника з бездоганною репутацією. В іншому випадку продукти можуть бути не тільки не органічними, але і шкідливими для здоров'я і навіть небезпечними для життя.
 
 
 
Виготовлення органічних продуктів ґрунтується на кількох важливих принципах: 
 
 
Принцип турботи. Виробники повинні піклуватися про здоров'я майбутніх поколінь і відповідально ставиться до захисту навколишнього середовища.
 
 
Принцип екологічності. Виробництво ґрунтується на природних циклах і живих екосистемах, а також передбачає їх збереження. Під цим поняттям мається на увазі здоров'я всієї екосистеми в цілому, тобто рослин, тварин, ґрунтів та людей.
 

Принцип справедливості. Виробники повинні вести справедливі і рівноправні відносини з природою і навколишнім середовищем (тобто не ставитися до них недбало), а також базуватися на рівності можливостей всіх людей.

 

poradumo.pp.ua


22.06.2015 2437 0
Коментарі (0)

31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1375 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

6866 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3510
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10296 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

2910 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2141

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2019

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3282

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6478

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10340
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2004
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

458
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3730
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

262
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1317
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1174
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

2653
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

274
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

979 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

285
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2361
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2630