Переваги органічних продуктів харчування

 

 /data/blog/79870/0724e80b5df3bbd051fec5481809acb1.jpeg

 

Сьогодні органічні продукти стали з'являтися на прилавках магазинів все частіше і частіше. А що це таке? І чим органічна їжа відрізняється від звичайної і звичної для багатьох? 
 
 
Що це таке?
 
Що ж таке органічні продукти? Це продукція як промислового, так і сільськогосподарського виробництва, при виготовленні якої не використовувалися ніякі штучні речовини. Якщо мова йде про овочах і фруктах, то при їх вирощуванні не застосовувалися пестициди та синтетичні добрива. 

 

Переваги органічних продуктів харчування
 
Якщо мова йде про м'ясо, то при утриманні тварин не використовуються антибіотики, регулятори росту, гормони. Крім усього іншого, тварини не можуть міститися в несприятливих з екологічної точки зору умовах. Фрукти і овочі також не можуть рости в забрудненому середовищі. Загалом, це екологічні чисті, натуральні і дуже корисні продукти. 
 
Органічними можуть бути і готові продукти. У цьому випадку при переробці сировини (воно, звичайно, теж є органічним) виробники не використовують барвники, консерванти, згущувачі, емульгатори, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші речовини. 
 
Не припустимі і прийоми, що знижують живильну цінність продуктів, такі як мінералізація, рафінування, атомне розщеплення, обробка ПАР (поверхнево-активними речовинами) і фенолами, газація, радіаційна або ультразвукова обробка, хімічна консервація і так далі. 
 
 
Де вирощують органічні продукти?
 
Зазвичай це роблять на невеликих фермах або ж у досить великих фермерських господарствах. Також допустимо і промислове виробництво, але так як часто воно є невигідним, ціна продуктів, отриманих промисловим шляхом, буде більш високою порівняно з фермерськими, вирощеними приватними особами.
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
 
У будь-якому випадку місце розташування і робота ферми або фабрики повинні відповідати деяким вимогам. 
 
По-перше, підприємство може розташовуватися тільки в екологічно чистих районах.
 
По-друге, виробники можуть використовувати виключно натуральні корми та добрива.
 
По-третє, вся продукція в ідеалі перед надходженням у продаж повинна пройти кілька перевірок.
 
 
Тобто фермер не може просто прийти до власника великої мережі і запропонувати свої товари. Він повинен надати сертифікати якості та інші документи.
 
 
Знайти органічні продукти можна по маркуванню, яка, по суті, повинна говорити про відповідності товарів стандартам якості. Але на ділі все буває інакше.
 
Справа в тому, що в багатьох колишніх країнах СНД, зокрема на Україні і в Росії законів, які б чітко регламентували виробництво і реалізацію продуктів даної категорії, просто немає. 
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
Та спеціальної єдиної маркування, загальноприйнятою для вітчизняних виробників, також не існує. І це значить, що залишається сподіватися на сумлінність виробників.
 
Єдиний узаконений знак – це «Не містить ГМО», який говорить про те, що при виробництві не використовувалися генетично модифіковані добавки. Якщо ж ви знайдете написи типу «Біопродукт», «Органічний продукт», «Біологічно безпечно» і так далі, то це може бути звичайним маркетинговим ходом. 
 
 
Але як же відшукати органічні продукти?
 
По-перше, можна придбати імпортні товари, що мають узаконену маркування. Найбільш відомі продукти країн ЄС, Німеччини, США і Японії. Але, звичайно, коштувати вони будуть в рази дорожче, та й знайти їх не так просто.
 
По-друге, можна відправитися в спеціалізовані фермерські магазини або відділи, вони є в кожному великому місті.
 
По-третє, можна поїхати прямо на ферму. Але вкрай важливо знайти перевіреного постачальника з бездоганною репутацією. В іншому випадку продукти можуть бути не тільки не органічними, але і шкідливими для здоров'я і навіть небезпечними для життя.
 
 
 
Виготовлення органічних продуктів ґрунтується на кількох важливих принципах: 
 
 
Принцип турботи. Виробники повинні піклуватися про здоров'я майбутніх поколінь і відповідально ставиться до захисту навколишнього середовища.
 
 
Принцип екологічності. Виробництво ґрунтується на природних циклах і живих екосистемах, а також передбачає їх збереження. Під цим поняттям мається на увазі здоров'я всієї екосистеми в цілому, тобто рослин, тварин, ґрунтів та людей.
 

Принцип справедливості. Виробники повинні вести справедливі і рівноправні відносини з природою і навколишнім середовищем (тобто не ставитися до них недбало), а також базуватися на рівності можливостей всіх людей.

 

poradumo.pp.ua


22.06.2015 5503 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1917
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

450
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

458
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5713
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1559 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

622
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533