"Перемога в єдності": у Коломиї стартували благодійні мистецькі акції

У Коломиї, що на Івано-Франківщині, почали проводити благодійні акції "Перемога в єдності". Митці під час заходів збиратимуть гроші на закупівлю гуманітарної допомоги для жителів Київської області та Харкова, а також на необхідні речі для бійців 10 гірсько-штурмової бригади.

Про це в етері Українського радіо Карпати повідомила виконувачка обов’язків начальника Коломийського міського управління культури та туризму Мар’яна Кодіна, передає Фіртка.

За її словами, мистецькі заходи триватимуть до травня. Акція "Перемога в єдності" розпочалася з виставки робіт студентів відділення "Образотворчого мистецтва" Коломийського фахового педагогічного коледжу.

Після виставки, розповідає Мар'яна Кодіна, стартував перший благодійний концерт артистів з Коломиї, Києва, Бучі, Гостомеля та Харкова. Гроші, які зберуть під час заходу, спрямують на закупівлю необхідних речей для жителів Київщини та Харкова.

"Від початку війни до Коломиї почали переїжджати митці. Вони об’єдналися з музичною школою. Також наш невеличкий оркестр супроводжує їхню програму", - розповідає Мар’яна Кодіна.

У концерті беруть участь соліст Академічного ансамблю пісні й танцю України Державної прикордонної служби України Іван Коренівський (у записі), студент Київської національної музичної академії ім. Чайковського Василь Михайлюк, артист розмовного жанру, заслужений діяч мистецтв Роман Нагірний, соліст Харківського національного театру опери та балету ім. Миколи Лисенка Олександр Бондарчук, подружжя оперних співаків Юлії та Юрія Михайлюків, соліст Київського національного театру оперети Михайло Гуменний-Петрівський, оперний співак Микола Губчук та ансамбль викладачів Коломийської музичної школи № 1.

Акцію "Перемога у єдності" організували ініціативи "Коломия культурна. Волонтерська", Молодіжна рада та управління культури та туризму міськради. Організацію митців "Коломия культурна. Волонтерська" створили на початку березня, розповідає Мар'яна Кодіна. Крім колективів з Коломиї, у спільноту запрошують усіх митців, які вимушено переїжджають з інших регіонів України.

"В управління вже на третій чи четвертий день війни почали звертатися діячі культури та питати, чим вони можуть бути корисні тут, у Коломиї. Так виникла ідея створити нашу волонтерську організацію.

Зараз ми стоїмо на варті як надійний культурний тил. Бо сьогодні - це дуже важливо", - каже організаторка акції.

За словами Мар'яни Кодіної, частина артистів, які переїжджають до Коломиї, уже влаштувалися тут на роботу у сфері культури. Зараз в організації "Коломия культурна. Волонтерська" є понад 15 діячів культури, які переїхали з "гарячих точок".

Наступний благодійний концерт відбудеться 9 квітня. Під час нього збиратимуть гроші для бійців 10 гірсько-штурмової бригади. Цього ж дня триватиме благодійний аукціон робіт студентів педагогічного коледжу. Гроші, які зберуть під час заходу, також передадуть на потреби військових.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З початку вторгнення рф мешканка Прикарпаття прихистила в себе 25 переселенців (ФОТО\ВІДЕО))

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)


06.04.2022 Іван Муканик 847
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

51
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13932 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13724
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

566
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2