"Перемога в єдності": у Коломиї стартували благодійні мистецькі акції

У Коломиї, що на Івано-Франківщині, почали проводити благодійні акції "Перемога в єдності". Митці під час заходів збиратимуть гроші на закупівлю гуманітарної допомоги для жителів Київської області та Харкова, а також на необхідні речі для бійців 10 гірсько-штурмової бригади.

Про це в етері Українського радіо Карпати повідомила виконувачка обов’язків начальника Коломийського міського управління культури та туризму Мар’яна Кодіна, передає Фіртка.

За її словами, мистецькі заходи триватимуть до травня. Акція "Перемога в єдності" розпочалася з виставки робіт студентів відділення "Образотворчого мистецтва" Коломийського фахового педагогічного коледжу.

Після виставки, розповідає Мар'яна Кодіна, стартував перший благодійний концерт артистів з Коломиї, Києва, Бучі, Гостомеля та Харкова. Гроші, які зберуть під час заходу, спрямують на закупівлю необхідних речей для жителів Київщини та Харкова.

"Від початку війни до Коломиї почали переїжджати митці. Вони об’єдналися з музичною школою. Також наш невеличкий оркестр супроводжує їхню програму", - розповідає Мар’яна Кодіна.

У концерті беруть участь соліст Академічного ансамблю пісні й танцю України Державної прикордонної служби України Іван Коренівський (у записі), студент Київської національної музичної академії ім. Чайковського Василь Михайлюк, артист розмовного жанру, заслужений діяч мистецтв Роман Нагірний, соліст Харківського національного театру опери та балету ім. Миколи Лисенка Олександр Бондарчук, подружжя оперних співаків Юлії та Юрія Михайлюків, соліст Київського національного театру оперети Михайло Гуменний-Петрівський, оперний співак Микола Губчук та ансамбль викладачів Коломийської музичної школи № 1.

Акцію "Перемога у єдності" організували ініціативи "Коломия культурна. Волонтерська", Молодіжна рада та управління культури та туризму міськради. Організацію митців "Коломия культурна. Волонтерська" створили на початку березня, розповідає Мар'яна Кодіна. Крім колективів з Коломиї, у спільноту запрошують усіх митців, які вимушено переїжджають з інших регіонів України.

"В управління вже на третій чи четвертий день війни почали звертатися діячі культури та питати, чим вони можуть бути корисні тут, у Коломиї. Так виникла ідея створити нашу волонтерську організацію.

Зараз ми стоїмо на варті як надійний культурний тил. Бо сьогодні - це дуже важливо", - каже організаторка акції.

За словами Мар'яни Кодіної, частина артистів, які переїжджають до Коломиї, уже влаштувалися тут на роботу у сфері культури. Зараз в організації "Коломия культурна. Волонтерська" є понад 15 діячів культури, які переїхали з "гарячих точок".

Наступний благодійний концерт відбудеться 9 квітня. Під час нього збиратимуть гроші для бійців 10 гірсько-штурмової бригади. Цього ж дня триватиме благодійний аукціон робіт студентів педагогічного коледжу. Гроші, які зберуть під час заходу, також передадуть на потреби військових.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З початку вторгнення рф мешканка Прикарпаття прихистила в себе 25 переселенців (ФОТО\ВІДЕО))

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)


06.04.2022 Іван Муканик 878
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2847
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20988
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1934
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1317 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2338
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4012

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

644

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

86
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

94
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

721
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

662
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8156
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

736 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

854
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2134 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798