Передвиборчі програми мажоритарників: що обіцяли депутати Івано-Франківської області

У п'яти одномандатних округах в Івано-Франківській області на виборах-2019 перемогли представники «Слуги народу». Один округ – за самовисуванцем, і ще один – за єдиним в парламенті представником «Свободи». «Слово і Діло» подивилося, що мажоритарники обіцяли виборцям у своїх програмах.

Оксана Савчук від «Свободи» не пошкодувала обіцянок для виборців, в її програмі їх всього 41. Народний депутат обіцяла, в тому числі, забезпечити підтримку української церкви, впровадження програм профілактики здоров'я українців, скасування всіх довідок (перехід в електронний формат), персональний супровід державою інноваційних стартапів, розвиток ІТ-технологій, повернення у власність громади аеропорту Івано-Франківська. Також Савчук хоче забезпечити призначення на державні посади людей, які обов'язково пройшли детектор брехні.

Самовисуванець Андрій Іванчук дав усього 15 обіцянок, третина з них стосувалися внесення до Ради законопроектів про залучення іноземних інвестицій, про створення нових робочих місць, про поліпшення соціального захисту населення, про захист дітей та батьківства, про стимулювання малого та середнього бізнесу. Також депутат обіцяв сприяти розробці стратегії розвитку Прикарпаття, підтримувати футбольні школи і курси іноземної мови, надавати допомогу 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді Збройних сил України.

Програми п'яти «слуг народу», обраних в Івано-Франківській області, дуже схожі між собою. У них є обіцянки втілити курс президента Володимира Зеленського, домагатися запровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів, домагатися реформування Збройних сил, домагатися припинення свавілля правоохоронних органів, домагатися розвитку «зеленої» енергетики тощо.

Ігор Фріс обіцяв внести до парламенту три законопроекти: про цивільну зброю і боєприпаси, про податкову амністію щодо доходів, отриманих незлочинним шляхом, про посилення відповідальності за корупційні злочини. Також нардеп має намір вимагати запровадження інститутів присяжних в кримінальному судочинстві з правом винесення вердикту і мирових суддів.

Нардеп Едуард Прощук намір внести до Верховної ради законопроект про внесення змін до закону «Про державну службу», а також законопроект про запровадження систем моніторингу вирубки і заготівлі лісу в онлайн-режимі. Крім того, Прощук обіцяв виборцям, що буде залучати ресурси приватних партнерів для відновлення і розвитку спортивної інфраструктури та розвитку олімпійських видів спорту. Є у нього й обіцянка з екології – домагатися проведення системної інвентаризації викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Ще низку законопроектів обіцяв внести до парламенту Олександр Матусевич: про ринок деревини, про пільгове ввезення деревообробного обладнання, про створення єдиного фонду фінансування лісового господарства України, про якісне технічне та мультимедійне забезпечення освітніх установ у гірських селах і селищах, про руслорегулювальні роботи.

Володимир Тимофійчук обіцяв у передвиборчій програмі розвивати гуцульське мистецтво, сільське господарство, тваринництво і рибальство, вітчизняний туризм та екотуризм, а також підтримувати мораторій на експорт лісу. Також він запевнив, що буде домагатися відновлення проєктів у промисловості та інфраструктурі і відновить спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності.

Ще один «слуга народу» – Зіновій Андрійович – теж буде домагатися заборони на неконтрольовану вирубку лісів. Також в його планах домагатися створення державного фонду допомоги онкохворим дітям та дітям з особливими потребами, домагатися проведення пенсійної реформи і домагатися підтримки розвитку зеленого туризму. Депутат пообіцяв особисто внести законопроект про заборону облаштування сміттєвих полігонів в Україні без обов'язкової переробки сміття.


28.10.2019 6402 2
Коментарі (2)

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2882
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

883
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

685
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10372 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2788 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2054

Як московити крали історію наших предків.

458

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

259

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

798

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

829
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

238
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

337
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

556
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

245
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

238
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

496
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

565
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5844
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

158
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

295
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

458
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

534