Передвиборчі програми мажоритарників: що обіцяли депутати Івано-Франківської області

У п'яти одномандатних округах в Івано-Франківській області на виборах-2019 перемогли представники «Слуги народу». Один округ – за самовисуванцем, і ще один – за єдиним в парламенті представником «Свободи». «Слово і Діло» подивилося, що мажоритарники обіцяли виборцям у своїх програмах.

Оксана Савчук від «Свободи» не пошкодувала обіцянок для виборців, в її програмі їх всього 41. Народний депутат обіцяла, в тому числі, забезпечити підтримку української церкви, впровадження програм профілактики здоров'я українців, скасування всіх довідок (перехід в електронний формат), персональний супровід державою інноваційних стартапів, розвиток ІТ-технологій, повернення у власність громади аеропорту Івано-Франківська. Також Савчук хоче забезпечити призначення на державні посади людей, які обов'язково пройшли детектор брехні.

Самовисуванець Андрій Іванчук дав усього 15 обіцянок, третина з них стосувалися внесення до Ради законопроектів про залучення іноземних інвестицій, про створення нових робочих місць, про поліпшення соціального захисту населення, про захист дітей та батьківства, про стимулювання малого та середнього бізнесу. Також депутат обіцяв сприяти розробці стратегії розвитку Прикарпаття, підтримувати футбольні школи і курси іноземної мови, надавати допомогу 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді Збройних сил України.

Програми п'яти «слуг народу», обраних в Івано-Франківській області, дуже схожі між собою. У них є обіцянки втілити курс президента Володимира Зеленського, домагатися запровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів, домагатися реформування Збройних сил, домагатися припинення свавілля правоохоронних органів, домагатися розвитку «зеленої» енергетики тощо.

Ігор Фріс обіцяв внести до парламенту три законопроекти: про цивільну зброю і боєприпаси, про податкову амністію щодо доходів, отриманих незлочинним шляхом, про посилення відповідальності за корупційні злочини. Також нардеп має намір вимагати запровадження інститутів присяжних в кримінальному судочинстві з правом винесення вердикту і мирових суддів.

Нардеп Едуард Прощук намір внести до Верховної ради законопроект про внесення змін до закону «Про державну службу», а також законопроект про запровадження систем моніторингу вирубки і заготівлі лісу в онлайн-режимі. Крім того, Прощук обіцяв виборцям, що буде залучати ресурси приватних партнерів для відновлення і розвитку спортивної інфраструктури та розвитку олімпійських видів спорту. Є у нього й обіцянка з екології – домагатися проведення системної інвентаризації викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Ще низку законопроектів обіцяв внести до парламенту Олександр Матусевич: про ринок деревини, про пільгове ввезення деревообробного обладнання, про створення єдиного фонду фінансування лісового господарства України, про якісне технічне та мультимедійне забезпечення освітніх установ у гірських селах і селищах, про руслорегулювальні роботи.

Володимир Тимофійчук обіцяв у передвиборчій програмі розвивати гуцульське мистецтво, сільське господарство, тваринництво і рибальство, вітчизняний туризм та екотуризм, а також підтримувати мораторій на експорт лісу. Також він запевнив, що буде домагатися відновлення проєктів у промисловості та інфраструктурі і відновить спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності.

Ще один «слуга народу» – Зіновій Андрійович – теж буде домагатися заборони на неконтрольовану вирубку лісів. Також в його планах домагатися створення державного фонду допомоги онкохворим дітям та дітям з особливими потребами, домагатися проведення пенсійної реформи і домагатися підтримки розвитку зеленого туризму. Депутат пообіцяв особисто внести законопроект про заборону облаштування сміттєвих полігонів в Україні без обов'язкової переробки сміття.


28.10.2019 7029 2
Коментарі (2)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

560
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

652
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1364
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2316 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1169
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3094

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

916

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1061

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1491

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2088
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

349
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26411 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

783
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3039
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1286
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

964
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1223
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

442
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4316
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1100
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1658