Передвиборчі програми мажоритарників: що обіцяли депутати Івано-Франківської області

У п'яти одномандатних округах в Івано-Франківській області на виборах-2019 перемогли представники «Слуги народу». Один округ – за самовисуванцем, і ще один – за єдиним в парламенті представником «Свободи». «Слово і Діло» подивилося, що мажоритарники обіцяли виборцям у своїх програмах.

Оксана Савчук від «Свободи» не пошкодувала обіцянок для виборців, в її програмі їх всього 41. Народний депутат обіцяла, в тому числі, забезпечити підтримку української церкви, впровадження програм профілактики здоров'я українців, скасування всіх довідок (перехід в електронний формат), персональний супровід державою інноваційних стартапів, розвиток ІТ-технологій, повернення у власність громади аеропорту Івано-Франківська. Також Савчук хоче забезпечити призначення на державні посади людей, які обов'язково пройшли детектор брехні.

Самовисуванець Андрій Іванчук дав усього 15 обіцянок, третина з них стосувалися внесення до Ради законопроектів про залучення іноземних інвестицій, про створення нових робочих місць, про поліпшення соціального захисту населення, про захист дітей та батьківства, про стимулювання малого та середнього бізнесу. Також депутат обіцяв сприяти розробці стратегії розвитку Прикарпаття, підтримувати футбольні школи і курси іноземної мови, надавати допомогу 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді Збройних сил України.

Програми п'яти «слуг народу», обраних в Івано-Франківській області, дуже схожі між собою. У них є обіцянки втілити курс президента Володимира Зеленського, домагатися запровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів, домагатися реформування Збройних сил, домагатися припинення свавілля правоохоронних органів, домагатися розвитку «зеленої» енергетики тощо.

Ігор Фріс обіцяв внести до парламенту три законопроекти: про цивільну зброю і боєприпаси, про податкову амністію щодо доходів, отриманих незлочинним шляхом, про посилення відповідальності за корупційні злочини. Також нардеп має намір вимагати запровадження інститутів присяжних в кримінальному судочинстві з правом винесення вердикту і мирових суддів.

Нардеп Едуард Прощук намір внести до Верховної ради законопроект про внесення змін до закону «Про державну службу», а також законопроект про запровадження систем моніторингу вирубки і заготівлі лісу в онлайн-режимі. Крім того, Прощук обіцяв виборцям, що буде залучати ресурси приватних партнерів для відновлення і розвитку спортивної інфраструктури та розвитку олімпійських видів спорту. Є у нього й обіцянка з екології – домагатися проведення системної інвентаризації викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Ще низку законопроектів обіцяв внести до парламенту Олександр Матусевич: про ринок деревини, про пільгове ввезення деревообробного обладнання, про створення єдиного фонду фінансування лісового господарства України, про якісне технічне та мультимедійне забезпечення освітніх установ у гірських селах і селищах, про руслорегулювальні роботи.

Володимир Тимофійчук обіцяв у передвиборчій програмі розвивати гуцульське мистецтво, сільське господарство, тваринництво і рибальство, вітчизняний туризм та екотуризм, а також підтримувати мораторій на експорт лісу. Також він запевнив, що буде домагатися відновлення проєктів у промисловості та інфраструктурі і відновить спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності.

Ще один «слуга народу» – Зіновій Андрійович – теж буде домагатися заборони на неконтрольовану вирубку лісів. Також в його планах домагатися створення державного фонду допомоги онкохворим дітям та дітям з особливими потребами, домагатися проведення пенсійної реформи і домагатися підтримки розвитку зеленого туризму. Депутат пообіцяв особисто внести законопроект про заборону облаштування сміттєвих полігонів в Україні без обов'язкової переробки сміття.


28.10.2019 6978 2
Коментарі (2)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

854 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

216

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

445

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

385

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

857
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

623
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

956
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1745
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31760 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1540
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

754 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

719