Передусім – психологічна підтримка: на Прикарпатті запрацювали мобільні групи для допомоги переселенцям (ФОТО)

На Івано-Франківщині почали працювати мобільні групи, які надають психологічну, соціальну та юридичну підтримку переселенцям.

Їхню роботу організували в межах проєктної ініціативи «Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області ACT APPEAL UKR 221».

Про це інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Такі мобільні групи працюватимуть у Надвірнянській, Калуській, Богородчанській і Верховинській громадах. За словами Лесі Аронець, керівниці громадської організації «Громадський центр «Еталон»», громадська організація реалізує ініціативу за підтримки Угорської екуменічної служби допомоги.

«Ця служба допомагає людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Вони першими прийшли до нас на допомогу у 2008 році, коли на Івано-Франківщині була повінь.

У 2012 році вони ділилися своїм досвідом, як діяти у надзвичайних ситуаціях. У 2014, коли ми приймали перших переселенців, представники служби приїхали з продуктами до нас», - каже Леся Аронець.

Працівники центру «Еталон» відвідали 12 місць компактного проживання переселенців у чотирьох громадах, де розпочали роботу мобільні групи. Там вони провели анкетування серед жителів та визначили потреби людей. Леся Аронець каже, що передусім тим, хто вимушено приїхав на Івано-Франківщину, потрібна психологічна підтримка.

читайте також: Руслан Марцінків: Мешканці Чернієва категорично проти, щоб у їхньому селі будували житло для переселенців

«Простіше, коли в певному місці проживають жителі одного населеного пункту. До прикладу, в Калуші перебувають односельці з Макарова, що на Київщині. Було 160 людей звідти, зараз — 120. Вони одне одного підтримують, вони – як велика родина. Але, на превеликий жаль, їм немає куди повертатися.

Під час першої нашої зустрічі люди поставилися до нас із пересторогою, вдруге – вже краще. Потім ми взагалі обіймалися. Їм потрібен час, важливо, щоб люди адаптувалися. У цьому можуть допомогти психологи», - пояснює Леся Аронець.

За її словами, для переселенців підготували буклети із порадами щодо того, як зміцнити психологічне здоров’я, покращити емоційний стан, як батькам поводитися із дітьми у стресових ситуаціях.

Щовівторка і щочетверга із дорослими та дітьми працюватимуть психологи. Леся Аронець розповідає, що вони проводитимуть групові заняття та надаватимуть індивідуальні консультації.

До проєкту долучаються психологи та юристи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. До них переселенці можуть звернутися онлайн.

У мобільних центрах експерти надаватимуть підтримку не тільки окремим переселенцям, а й центрам компактного проживання людей з інших регіонів.

«Ми зараз збираємо пропозиції від центрів компактного проживання переселенців. Можливо, їм треба закупити роутери, чи, скажімо, сушарки чи бойлери. Ми зможемо з цим допомогти», - говорить Леся Аронець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


28.04.2022 Тіна Любчик 851
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

886
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1572 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2350
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2176 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1014

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

261
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

639
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

982
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

235
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930