Передостанній…?

 

Передостанній тиждень листопада року 2013-го  позначений в історичному масштабі трагедіями та поразками  для України. Безхребетний програш національної збірної з  футболу, річниця голодомору-геноциду, а тепер до всього, ну дуже очевидно, додалася Європоразка з Євротрагедією пополам. 

Та для великої частини українців це все не має або великого значення, або  взагалі ніякого. От балакають поінформовані піплоїди(не всі ясен пен) на фейсбуках і на вулицях : ну янчик-братуха дав ! нЄожиданс внатуре… щас главно  запастись попкорном і втикати шо буде далі, а далі може буть такєєє – акцкий сотона !

А далі може бути таке…, що ти сидиш тихо, нікого не чіпаєш, смачно преш білий комбікорм  і смокчеш з трубочки солоденьку в очікуванні пережити екшен безболісно, як тут, трясця,  якась потвора зі зброєю в   3-D форматі розвертається  до тебе мордякою – і грохає ним безжально не тільки акторів другого плану, а й тебе, зненацькованого й зацькованого. А потім починається м’ясорубка, як у Тарантіно, і ти прозріваєш всю суть словоформи  «ацкий сотона», занесеного на береги Вітчизни, як майже завжди, з країни Моксель.

Ти думаєш, ти думаєш.., якщо ти ранений, а не мертвий, звісно, що Х-тось поплутав тупо рамси або фільмєц на худой канєц. Проте недрімотний  інстинкт самозбереження, чи не єдине, що функціонує  в тебе незалежно  від настрою, тиску, гемоглобіну, рівня цукру в крові  і iq, швидко штовхає тебе в напрямку не світсько-цивільних рефлексій, а невідкладного виходу з того кривавого і сюрреалістичного кінотеатру, не дивлячись, хто, чого і в кого смалить. Там тим махом забуваєш обуритися, чому на дверях відсутній напис «Вихід» , твої  очиська спостерігають тільки «ВХОД» і «EXIT», і, як то буває не в кіні, а в житті,  не вспіваєш добігти, падаєш каменем на самому порозі дверей без жодного позначення і ознак притомного життя.

Все, що ти встигаєш помітити перед глибоким і довгим зануренням в інобуття, те, що ти досі глядач, природно ще пасивніший ,  ніж до того,            а значить – існують  як ніколи  Добрі і Погані в зрежисованому сценарії, а фільм називається «Тіні не забутих предків», трохи з відхиленою сюжетною лінією відносно оригіналу, і фільм об’єктивно хороший ба більше – необхідний.   Лють, розпач і жалкування – водночас за втечу і за неприЄднання – все, що  ти відчуваєш-відчути перед остаточним…

… Ти судомно прокидаєшся зі страшного сну !  Обмацуєш себе і обдивляєшся в люстерку, чи цілий і непошкоджений, виявляєш себе живим, та з синяками: певно, падав з любого ліжечка, думаєш собі, вставав і падав, падав і вставав..   Тебе раптом обгортає таке невідступне почуття передивитися ретрушку « Оранжлав», що ти відразу забуваєш, що сценарій, режисура і продакшн  там  примітивний, фейк суцільний, за великим рахунком, але бубниш собі щиро під ніс і крізь сльози: оху*нний фільм ! добрий, ніжний, лагідний такий, мочилок, стрілялок, лякалок мало;…просрали ми таланти акторів і творців, таланти з творцями просрали своїх відданих глядачів; ні Оскара, Лева Канського не получили, лузери.   

Такого кіна більше вже не буде. 

Добре, що сучасні технології дозволяють створювати індивідуальні короткометражки всім, кому не лінь, залишається лишень знайти якісну професійну кіногрупу, а продюсери не забаряться. Це, звичайно, у випадку поганого сценарію, чи, може, таки доброго і нарешті вдалішого ?.. ПРОСТО НЕОБХІДНОГО, ЯК ТІНІ НЕ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ…

Хай там як, а Україні справедливо  Слава, своя  і чужая.  


22.11.2013 Яв Назар 1471 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

567
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26414 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3134
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659