Павло Гудімов на "PORTO Frankо": Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту (фото+відео)
15.06.2017, 15:10
Сьогодні, 15 червня в рамках міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "Порто Франко" на веранді кінотеатру "Люм'єр" відбулась зустріч-лекція з музикантом, колекціонером мистецтва та арт-менеджером Павлом Гудімовим.
"Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту. Франківськ змінюється. Ми живемо в час, коли зміна є традицією, і швидше за все ніколи вже не буде часу без поняття змін. Мене турбують такі напрямки в культурі як урбаністичне середовище", - розповів на початку розмови Гудімов.
За словами Павла Гудімова такі фестивалі, як Порто Франко, - це свого роду акценти.
Павло Гудімов розповів, що зайнявся рок-музикою після відвідин подібного фестивалю, він був вражений, що у нашій країні тоді був пласт музичної культури.
"На сьогодні розмивання кордонів більш потрібне. Сучасного мистецтва не існує - це мистецтво нашого часу. Тому мені цікаво подивитися на проект Палацу Потоцького", - зазначає Павло.
"Я виступаю проти музеїв сучасного мистецтва часів 90-х. Це скучно, це такий собі шоу-рум", - відмітив Гудімов. - Ми вільні адже у нас немає ринку, який заганяє в певні рамки".
"Нам потрібно виховати аудиторію, яка б споживала та любила мистецтво. Проте потенціал у нас вже є. Адже молодь до 30 років відвідує Мистецький Арсенал, купує книжки, відвідує концерти. Це величезний позитив", - впевнений Гудімов.
"Я безнадійно люблю покоління, якому зараз 20-25. Вони такі вільні та вибагливі, - каже Гудімов. - Ми стаємо трошки більш чутливими, розумними і мобільними - це дуже важливо. Слава Богу, що ринку нема".
Усі три покоління повинні комунікувати між собою, оскільки сегментація призводить до недоліків.
"Я проти змішування культури і креативу в плані індустрії", - резюмував Павло Гудімов.
В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.
Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.
Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.
Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…
Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...
По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.
У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.
На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.
П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.
У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.