Павло Гудімов на "PORTO Frankо": Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту (фото+відео)
15.06.2017, 15:10
Сьогодні, 15 червня в рамках міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "Порто Франко" на веранді кінотеатру "Люм'єр" відбулась зустріч-лекція з музикантом, колекціонером мистецтва та арт-менеджером Павлом Гудімовим.
"Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту. Франківськ змінюється. Ми живемо в час, коли зміна є традицією, і швидше за все ніколи вже не буде часу без поняття змін. Мене турбують такі напрямки в культурі як урбаністичне середовище", - розповів на початку розмови Гудімов.
За словами Павла Гудімова такі фестивалі, як Порто Франко, - це свого роду акценти.
Павло Гудімов розповів, що зайнявся рок-музикою після відвідин подібного фестивалю, він був вражений, що у нашій країні тоді був пласт музичної культури.
"На сьогодні розмивання кордонів більш потрібне. Сучасного мистецтва не існує - це мистецтво нашого часу. Тому мені цікаво подивитися на проект Палацу Потоцького", - зазначає Павло.
"Я виступаю проти музеїв сучасного мистецтва часів 90-х. Це скучно, це такий собі шоу-рум", - відмітив Гудімов. - Ми вільні адже у нас немає ринку, який заганяє в певні рамки".
"Нам потрібно виховати аудиторію, яка б споживала та любила мистецтво. Проте потенціал у нас вже є. Адже молодь до 30 років відвідує Мистецький Арсенал, купує книжки, відвідує концерти. Це величезний позитив", - впевнений Гудімов.
"Я безнадійно люблю покоління, якому зараз 20-25. Вони такі вільні та вибагливі, - каже Гудімов. - Ми стаємо трошки більш чутливими, розумними і мобільними - це дуже важливо. Слава Богу, що ринку нема".
Усі три покоління повинні комунікувати між собою, оскільки сегментація призводить до недоліків.
"Я проти змішування культури і креативу в плані індустрії", - резюмував Павло Гудімов.
Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.
Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.
Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.
На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.
Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.
Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.
Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».
Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.
Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.
Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.
У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.
Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.