Патріарх Філарет, перебуваючи в Івано-Франківську розповів, чому Київський патріархат виступає за об'єднання Церков

 

 

Перебуваючи в Івано-Франківську, Патріарх Філарет повідомив, що Київський патріархат виступає за об'єднання Церков.

 

Невдовзі синод ухвалить рішення про скликання об'єднавчого Собору, передає кореспондент Фіртки.

 

«Наш священний синод підтвердив, що ми за скликання цього Собору. 14 вересня комісії вирішили, що кожна церква повинна до 30 червня визначитись чи вона за скликання об’єднуючого Собору чи ні. Але ця дата вже пройшла, тому було прохання відтермінувати її до 9 липня. Якщо буде рішення Архієрейського Собору то цей Об’єднавчий собор відбудеться. А якщо він не підтримає, або якщо поставить умови явно для нас неприйнятні, то тоді об’єднуючого собору не буде, але не по нашій причині, Київського патріархату, а по причині Автокефального патріархату. Комісії домовились уже, що всі питання повинні вирішуватись на Соборі. Якщо Автокефальна церква бажає щирого об’єднання, то вони повинні поставити прийнятні умови», - пояснив Патріарх Філарет.

 

Втім, за словами Святійшого, для Росії вигідніше мати розбите православ’я, адже тоді їм легше боротися з українською церквою.

 

«А якщо воно буде об’єднане, то Росія ніколи не підкорить Україну і в Москві це добре знають. Якби не існувало Київського патріархату і Греко-Католицької церкви, то моя думка, що Путін би вже підкорив Україну. Але через те, що наші церкви виступають проти цього, тому Путін не переможе нас”, - впевнений Патріарх Філарет.

 

За його словами, процес об’єднання уже почався, але не зверху, а знизу, з народу. Зараз десятки тисяч православних переходять у Київський патріархат і це відбувається спокійно.

 

«Автокефальна церква ставить умову – збереження назви «автокефальна». Ми не підтримуємо це, тому що у назві вже закладено це слово. Адже нема патріархатів не автокефальних. Інші патріархати у своїх назвах це слово не вживають, бо це «масло масляне». Але ми пішли на поступки і погодили, що вони можуть залишити, якщо бажають, цю назву у своїх Статутах. Так само, як і в 1992 році, коли ми об’єднувались у Київський Патріархат. Другою їхньою умовою було, щоб на Соборі було 50% делегатів від Київського Патріархату та від Автокефального. Ми на це не згідні», - пояснив Блаженніший.

 

Питання стоїть не суто про об’єднання, а про те, щоб разом захищати українську свободу. Якщо ж Собор не відбудеться, то за словами Святійшого є інший шлях, більш реальний – об'єднання парафій.

 

«По Україні цей процесс уже йде, щоправда на Франківщині ще ні. Об'єднання відбувається паритетно. Тобто, ті декани, які є зараз, залишаються керувати своїми парафіями. Але, якщо єпархія немає 30 зареєстрованих парафій і 25 священиків, то це не єпархія. Ми такиї приймаємо, як вікарних єпископів, які будуть підпорядковуватись сусіднім. А у випадку, якщо по-сусідству немає архієрея, то тоді буде підпорядкуання Київському архієрею», - зазначив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України.

 

Крім того, він зауважив, що Вселенський Патріарх підтримує такі пропозиції Київського Патріархату.

 

«Наші умови схвалені Вселенським Патріархатом. Наші пропозиції вони вважають розумними і справедливими. Тобто Вселенський Патріархат підтримує ідею об’єднання. Проте, у випадку, якщо його не буде, то Вселенський Патріархат не припинить допомагати українському народу», - підкреслив Патріарх Філарет.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Патріарх Філарет в Івано-Франківську: Якби це була громадянська війна, то ми цю проблему давно уже б вирішили (фото)


07.07.2015 1812 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

910 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

812
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1627
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2261
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4237 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3244

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

232

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

465

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

404

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

872
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

646
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

689
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

973
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1099
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

687
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6271
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1763
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31780 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1570
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

770 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

736