Патріарх Філарет, перебуваючи в Івано-Франківську розповів, чому Київський патріархат виступає за об'єднання Церков

 

 

Перебуваючи в Івано-Франківську, Патріарх Філарет повідомив, що Київський патріархат виступає за об'єднання Церков.

 

Невдовзі синод ухвалить рішення про скликання об'єднавчого Собору, передає кореспондент Фіртки.

 

«Наш священний синод підтвердив, що ми за скликання цього Собору. 14 вересня комісії вирішили, що кожна церква повинна до 30 червня визначитись чи вона за скликання об’єднуючого Собору чи ні. Але ця дата вже пройшла, тому було прохання відтермінувати її до 9 липня. Якщо буде рішення Архієрейського Собору то цей Об’єднавчий собор відбудеться. А якщо він не підтримає, або якщо поставить умови явно для нас неприйнятні, то тоді об’єднуючого собору не буде, але не по нашій причині, Київського патріархату, а по причині Автокефального патріархату. Комісії домовились уже, що всі питання повинні вирішуватись на Соборі. Якщо Автокефальна церква бажає щирого об’єднання, то вони повинні поставити прийнятні умови», - пояснив Патріарх Філарет.

 

Втім, за словами Святійшого, для Росії вигідніше мати розбите православ’я, адже тоді їм легше боротися з українською церквою.

 

«А якщо воно буде об’єднане, то Росія ніколи не підкорить Україну і в Москві це добре знають. Якби не існувало Київського патріархату і Греко-Католицької церкви, то моя думка, що Путін би вже підкорив Україну. Але через те, що наші церкви виступають проти цього, тому Путін не переможе нас”, - впевнений Патріарх Філарет.

 

За його словами, процес об’єднання уже почався, але не зверху, а знизу, з народу. Зараз десятки тисяч православних переходять у Київський патріархат і це відбувається спокійно.

 

«Автокефальна церква ставить умову – збереження назви «автокефальна». Ми не підтримуємо це, тому що у назві вже закладено це слово. Адже нема патріархатів не автокефальних. Інші патріархати у своїх назвах це слово не вживають, бо це «масло масляне». Але ми пішли на поступки і погодили, що вони можуть залишити, якщо бажають, цю назву у своїх Статутах. Так само, як і в 1992 році, коли ми об’єднувались у Київський Патріархат. Другою їхньою умовою було, щоб на Соборі було 50% делегатів від Київського Патріархату та від Автокефального. Ми на це не згідні», - пояснив Блаженніший.

 

Питання стоїть не суто про об’єднання, а про те, щоб разом захищати українську свободу. Якщо ж Собор не відбудеться, то за словами Святійшого є інший шлях, більш реальний – об'єднання парафій.

 

«По Україні цей процесс уже йде, щоправда на Франківщині ще ні. Об'єднання відбувається паритетно. Тобто, ті декани, які є зараз, залишаються керувати своїми парафіями. Але, якщо єпархія немає 30 зареєстрованих парафій і 25 священиків, то це не єпархія. Ми такиї приймаємо, як вікарних єпископів, які будуть підпорядковуватись сусіднім. А у випадку, якщо по-сусідству немає архієрея, то тоді буде підпорядкуання Київському архієрею», - зазначив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України.

 

Крім того, він зауважив, що Вселенський Патріарх підтримує такі пропозиції Київського Патріархату.

 

«Наші умови схвалені Вселенським Патріархатом. Наші пропозиції вони вважають розумними і справедливими. Тобто Вселенський Патріархат підтримує ідею об’єднання. Проте, у випадку, якщо його не буде, то Вселенський Патріархат не припинить допомагати українському народу», - підкреслив Патріарх Філарет.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Патріарх Філарет в Івано-Франківську: Якби це була громадянська війна, то ми цю проблему давно уже б вирішили (фото)


07.07.2015 1539 0
Коментарі (0)

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

365
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

919
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1047
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8339 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2548
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2434

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

502

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

871

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

947

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

640
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

354
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

524
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20059
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38122
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

513
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

640
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

461
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

378
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1070
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

731 1