Фото: expres.ua
Патріарх Філарет (Денисенко) вважає, що заявлене владою і опозицією бажання мирного розв’язання сьогоднішньої ситуації має оформитись у конкретний результат, відповідно до вимог українського народу.
Своє бачення причин і шляхів виходу із суспільно-політичної кризи Предстоятель Української православної церкви Київського Патріархату озвучив в інтерв’ю для «Радіо Свобода», пише Еспресо.
“Влада не повинна давати накази вбивати людей, тоді не буде відповіді з боку народу – не треба буде захищати своє життя”, – пояснив патріарх причини ескалації конфлікту у центрі столиці.
“Почали вбивати з боку «Беркута», так? Тоді на силу відповідають силою. І захищають себе. Для чого будують барикади? Для того, щоб захистити себе. Від кого? Від «Беркуту». Бо «Беркут» же побив студентів. «Беркут» в журналістів стріляв. Тому припинення насилля – це найперша умова”, – вважає патріарх.
Він переконаний, що треба припинити насилля “з обох боків – і з боку правоохоронних органів, і з боку Майдану, щоб не проливалась кров”. Після цього, за його словами, “треба виконувати ті умови, які ставить не опозиція, а які ставить народ, треба прислухатися до волі всього українського народу”.
Патріарх Філарет зауважив, що більшість українських політиків віддають перевагу саме європейським банкам, курортам, лікарням, в європейські університети відправляють своїх дітей тощо.
“А чому? Тому що там надійно, а в Україні не надійно, і в Росії не надійно. Люди хочуть бути з тими, де надійно, де є демократія і де є свобода. Де лікуються наші багаті люди, в Україні? В Європі. Де навчаються їх діти? В Європі. Значить вони визнають, що в Європі краще, ніж в Україні. Тому український народ це теж знає, і тому хоче приєднатися до більш цивілізованих держав. Тому поки це питання не буде вирішене – народ не заспокоїться”, – переконаний предстоятель Київського Патріархату.
На думку патріарха, для того, щоб мирно розв'язати нинішню ситуацію недостатньо сідати за стіл переговорів, хоча це і добре. “Це перший крок, але треба досягти результатів. А результати які? Задовольнити вимогу народу, бо без задоволення умов народу – миру не можна очікувати”, – вважає він.
“Я хочу ще сказати, що є такого позитивного – народ подолав страх смерті. Я маю на увазі учасників Майдану. Вони вже смерті, куль не бояться. Вони готові віддати своє життя. А це вже народ непереможний. Тому ми закликаємо до миру, до злагоди, але закликаємо теж до справедливості, що народ обманювати не треба. Якщо сказали ‘зробимо так’, то треба зробити…”, – відзначив патріарх Філарет.