Німецькі експерти ознайомили іванофранківців із новітнім принципом «пасивних будинків». Він передбачає будівництво і реконструкцію споруд з використанням останніх енергоефективних технологій.
Таким способом вже будують усі будинки у декотрих німецьких та австрійських містах. В результаті він дає значну економію енергії. Для опалення кімнати, стверджують іноземні експерти, може вистачити лише двох ламп освітлення, говорить експерт з впровадження «пасивних будинків» Маріо Боден .
Вартість впровадження принципу «пасивного будинку» в середньому коштує від 5 до 10% від загальної суми будівництва.
Для досягнення мети інженери застосовують максимальну ізоляцію домів, використовують теплозберігаючі вікна і забезпечують відсутність містків холоду.
З використанням цієї технології в обласному центрі вже планують будувати об’єкти соціального призначення, говоритькоординатор проекту Михайло Коник.
Чи не найбільше впровадження «пасивних будинків» потребує житловий фонд. Однак у міській раді розмови про реконструкцію багатоквартирок за цим принципом наразі не ведуть. Адже один такий проект може коштувати близько мільйона гривень.
Таких ресурсів у бюджеті поки що немає.