Верховна Рада України разом з урядом активно працюють над реформуванням застарілого Житлового кодексу 1983 року, плануючи ухвалення нового законодавства, яке вирішить ключові проблеми житлової політики в Україні. Про це повідомила голова Комітету з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час зустрічі з регіональними журналістами.
«Ми хочемо ліквідувати застарілий Житловий кодекс, який в Україні приймався ще в 1983 році, та розробити абсолютно нову законодавчу рамку, запровадити нові правила у формуванні житлової політики», — наголосила Олена Шуляк.
Реформа охоплює такі напрями, як створення соціального житла, нові механізми оренди, а також цифровізацію житлової сфери.
«Наразі застаріле житлове законодавство не працює: сьогодні у нас квартирна черга складає понад 600 тис. осіб і вона не зменшується. А в місцевої влади немає соціального житлового фонду, щоб у разі потреби тимчасово розмістити навіть кілька десятків сімей», — зазначила Олена Шуляк.
Цифровізація включатиме створення комплексної системи, яка допоможе підбирати оптимальні програми державної підтримки та ефективно вирішувати житлові проблеми кожного українця.
Ця реформа є частиною програми Ukraine Facility, яка передбачає фінансову підтримку України за умови виконання визначених структурних змін. За словами Шуляк, країна взяла на себе зобов’язання ухвалити новий Закон про основні засади житлової політики до кінця 2025 року.
«Ми вважаємо, що житлова реформа є дуже важливою з погляду збереження нашого людського капіталу, забезпечення людей гідними житловими умовами. Тому спільно будемо намагатися робити все можливе, щоб це відбулося», — підсумувала очільниця партії.
Реформа житлової політики обіцяє не лише вирішити актуальні проблеми житла, але й створити умови для сталого розвитку українських громад, поліпшення умов проживання для всіх громадян.
Голова Івано-Франківської обласної організації партії «Слуга Народу» Олена Вінтоняк зазначила, що ці реформи є особливо важливими в умовах сьогодення для вирішення як житлових, так і економічних проблем.
«Важливо працювати на всіх рівнях. Ми бачимо, що завдяки програмам державної підтримки мешканці областей отримують як відшкодування за зруйноване, так і нове житло. Проте варто також посилювати підтримку бізнесу, адже працевлаштування є фундаментом стабільності в громадах», — підкреслила вона.
Реклама