Папа: У Бога немає нічого неможливого

Під час недільної зустрічі з вірними, Святіший Отець поділився думками про те, як реакція оточуючих на події, пов’язані з народженням Йоана Хрестителя, є індикатором справжньої віри.

Події, пов’язані з народженням Йоана Хрестителя, спонукають нас замислитися над якістю нашої віри, над тим, чи ми не втратили здатності дивуватися Божими несподіванками. На це звернув увагу Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» в неділю, 24 червня, пише Vatican News.

Навчитися довіряти Богові

Як зауважив Святіший Отець, народження Предтечі – це подія, яка просвітлює життя його батьків Єлизавети та Захарії, долучаючи до радості й здивування також родичів і сусідів. «Ці похилі віком батьки, – додав він, – мріяли про цей день і також готувалися до нього, однак, вже більше його не сподівалися: вони почувалися виключеними, приниженими, розчарованими, бо були бездітними».

Тож перед обличчям звіщення про народження сина, Захарія не повірив, адже «природні закони» не допускали цього. Як наслідок, протягом всього періоду вагітності Єлизавети залишався німим. «Бог не залежить від нашої логіки та від наших обмежених людських можливостей, – сказав Наступник святого Петра. – Необхідно навчитися довіряти та мовчати перед обличчям таємниці Бога та в покорі й тиші споглядати Його діло, що об’являється в історії та неодноразово перевищує нашу уяву».

У Бога немає нічого неможливого

Прийшов час, і Захарія та Єлизавета досвідчуються, що «у Бога немає нічого неможливого», а тому «великою є їхня радість». Йдучи за велінням ангела, Єлизавета обирає для новонародженого «чуже для родинної традиції» ім’я, яке означає: «Бог учинив благодать».

«І це дитя стане вістуном, свідком благодаті Бога для убогих, які з покірною вірою очікують Його спасіння», – зауважив Папа, додавши, що батько несподівано підтвердив обрання цього імені, написавши його на таблиці, й тоді «відкрилися його уста та його язик, і він став говорити, благословляючи Бога».  

Як переживаємо нашу віру?

«Вся подія народження Йоана Хрестителя оточена радісним почуттям здивування, несподіванки та вдячності: люд огорнула свята богобоязливість, так що “по всій гірській околиці Юдеї розповідалося про всі ці події”. Браття і сестри, вірний люд відчув, що трапилося щось велике, навіть якщо воно смиренне та приховане, а тому запитує: Ким же буде ця дитина?» – вів далі Святіший Отець, додавши: «Вірний Божий люд спроможний переживати віру з радістю, з почуттям здивування, несподіванки та вдячності».

Наступник святого Петра заохотив приглянутися до того, як ці люди обговорювали чудесну подію, роблячи це з радістю. Й це має стати спонукою запити себе: якою є моя віра? «Чи це радісна віра, чи завжди однакова й мілка? – сказав він, – Чи відчуваю подив, коли бачу Господні діяння, коли чую про євангелізацію чи життя якогось святого? Чи коли бачу навколо багато добрих людей, то відчуваю благодать, а чи серце залишається непорушним? Чи вмію відчувати утішення Святого Духа, а може є зачиненим для Нього?».

«Закінчуймо говорити, починаймо спільно працювати!» — Блаженніший Святослав під час Форуму «Трансформація України»

Папа заохотив кожного зробити іспит сумління про те, чи віра кожного з нас є «радісною та відкритою на Божі несподіванки, бо Бог – це Бог несподіванок?», та побажав:

«Нехай же Пресвята Діва допоможе нам зрозуміти, що кожна людська особа носить відбиток Бога, джерела життя. Нехай же Вона, Божа і наша Мати, допомагає нам дедалі більше усвідомлювати, що в народженні дитини батьки діють, як Божі співробітники. Це дійсно вишукана місія, яка робить кожну сім’ю святилищем життя, а кожне народження дитини пробуджує почуття радості, здивування та вдячності».  

Приклад парагвайської блаженної

Після молитви «Ангел Господній», Святіший Отець згадав про те, що напередодні в Парагваї відбулася беатифікація кармелітки Марії Фелісії від Ісуса в Пресвятому Таїнстві.

«Живши в першій половині двадцятого сторіччя, вона з ентузіазмом вступила до Католицької Акції та почала опікуватися похилими віком, хворими й в’язнями. Цей плідний досвід апостоляту, підтриманий щоденною участю в Євхаристії, вилився у посвячення Господеві. Вона померла, маючи 34 роки, спокійно приймаючи хворобу. Свідчення цієї молодої блаженної є заохоченням для всіх юнаків і дівчат, особливо – парагвайських, прожити життя з великодушністю, спокоєм та радістю», – сказав він.

CREDO


28.06.2018 4740
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

787 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

776
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

427

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

370

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

838
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1047
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

654
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1512
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700