Папа: Мірою того, як перебуваємо в Бозі, наближаємося до ближніх

Єдність з Ісусом, єдність між християнами та загальнолюдська єдність у світлі Христового заклику перебувати в Його любові були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на завершення Тижня молитов за єдність християн.

«Перебувайте в моїй любові». Цей Ісусів заклик, звернений до учнів, був темою цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, який у Римі, згідно зі звичаєм, завершився молитвою вечірні з нагоди урочистості Навернення святого Павла, що у понеділок, 25 січня 2021 р., зібрала в базиліці святого Павла за мурами представників різних християнських спільнот Вічного Міста, передає Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.

Через невралгію сідничного нерва Папа Франциск не зміг, як це було заплановано, очолити це екуменічне моління, тож доручив це зробити кардиналові Куртові Кохові, Голові Папської Ради сприяння єдності між християнами, який прочитав проповідь, приготовану Главою Католицької Церкви. Перед початком вечірні він разом з представником Православної та Англіканської Церков зійшов до крипти перед головним престолом, аби помолитися перед гробом святого Павла.

Три рівні єдності

У світлі Ісусової промови про виноградну лозу та гілки, з якої була почерпнута тема цьогорічного Тижня, Святіший Отець на початку проповіді зауважує, що всі охрищені вщеплені немов гілки в цю лозу, якою є Христос, і зможуть принести плоди лише якщо перебуватимуть в єдності з Ним. Ця «незамінна єдність», за словами Папи, має різні рівні. Тож маючи на думці виноградне дерево, він запропонував образ єдності як три концентричні кола.

Зосереджені на Ісусі, відчуваючи Його любов

Першим колом, отим найцентральнішим, є «перебувати в Ісусі». Саме звідсіля розпочинається «шлях кожного до єдності». Як зауважує Єпископ Риму, в сучасній швидкоплинній дійсності дуже легко втратити орієнтир, тому Ісус вказує на «таємницю стабільності», якою є «перебувати в Ньому». Бо «без Нього нічого не можемо». Він також власним прикладом показав, як це здійснити: щодня відходив у самітне місце на молитву. Й ми також «потребуємо молитви, як води для життя».

«Особиста молитва, перебування з Ісусом, адорація, є суттю перебування в Ньому. Це шлях, аби донести до Господнього серця все те, що мешкає у нашому серці, сподівання та страхи, радощі та болі. Але, насамперед, – підкреслює Папа, – зосереджені в Ісусі на молитві, відчуваємо Його любов. І наше існування черпає життя, як гілки, що беруть живильні соки зі стовбура».

Відтинати упередження та світську прив’язаність

Другим колом, на яке вказує Святіший Отець, є єдність із християнами. За його словами, ми гілки «того самого винограду» та є «сполученими посудинами». Таким чином, «добро і зло, які кожен чинить, відбиваються на інших». Крім того, існує певний «духовний динамізм»: «мірою того, як перебуваємо в Бозі, ми наближаємося до інших, а мірою того, як наближаємося до інших, ми перебуваємо в Бозі». Тож якщо молимося Богові «в дусі та істині», з цього випливає «необхідність любити інших».

«Молитва не може не вести до любові, бо в іншому випадку йдеться про обманливу ритуальність. Неможливо зустріти Ісуса без Його тіла, що складається з багатьох членів, яких є стільки, скільки охрищених», – наголошує Папа, визнаючи, однак, що можемо ствердити, що «любити ближніх не є легко», бо в першу чергу «впадають у вічі їхні вади та нестачі, повертаються рани минулого».

І тут на допомогу приходить Небесний Отець, Який «кожну гілку, що не приносить плоду, відтинає, а ту, яка плід приносить, очищає, аби ще більше плоду принесла». Чому?

«Бо для того, щоб любити, – відповідає Наступник святого Петра, – потрібно зняти з себе все те, що збиває нас з дороги, спонукаючи зосереджуватися на собі самих, заважаючи плодоносити. Просімо, отже, в Отця, аби повідтинав від нас наші упередження щодо інших і світські прив’язання, що заважають повній єдності між усіма Його дітьми. Так очищені в любові, зуміємо відкласти на другий план земні поміхи та перешкоди часу, що сьогодні відволікають нас від Євангелія».

Дух, Який діє всюди

Врешті, третім, найширшим колом є все людство. В цій сфері Папа пропонує замислитися над дією Святого Духа, Який є «живильними соками» в тій виноградній лозі-Христі. Він «віє де забажає» та всюди хоче привести до єдності, спонукуючи нас любити «не тільки тих, які нас люблять і думають як ми», але «всіх, як цього навчав Ісус». Він чинить нас здатними прощати кривду та спонукає бути «креативними в любові». Він нагадує, що ближнім є не тільки той, хто поділяє наші цінності, але що ми покликані «ставати ближніми для всіх».

«Святий Дух навчає нас конкретності любові до всіх братів і сестер, з якими поділяємо ту саму людську природу, ту людськість, яку Ісус поєднав у невіддільний спосіб зі Собою, сказавши нам, що завжди знайдемо Його в найбідніших і потребуючих. Служачи їм разом, наново відкриватимемо одні одних як братів та сестер й зростатимемо в єдності. Дух, Який оновлює обличчя землі, закликає нас також дбати про спільний дім, приймати сміливі рішення щодо способу життя та споживання, бо протилежністю до плодоношення є визискування, й не є гідним розтрачати цінні ресурси, яких багато людей позбавленні», – наголошує Папа, й у світлі того, що той самий Дух, «будівничий екуменічного шляху», зібрав усіх присутніх на цю молитву, він подякував усім, які протягом цього Тижня молилися за єдність християн і далі молитимуться в цьому намірі.

Джерело: Vatican News


28.01.2021 34909
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

491
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4977
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1410
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1295
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2558
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3948

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

335

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1171

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1013

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

937
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

250
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10620
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

327
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

592
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5644
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1409
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

278
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

186
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

565 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

999
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

869