ПАНПАНІЗМ

 

 

З минулим боротися важко. Значно важче, ніж із  сьогоденням, яке б воно не було чи видавалося проблематичним. А з майбутнім в-падло.

 

Минуле засіло, вкоренилося в нашій свідомості таким собі  голим пластом  незаповнених кластерів надолужування згаяного, втраченого, програного та  непрожитого в «попередніх життях». Це дуже виразно виявляється в культурі, це, зрозуміло, виявляється в остобісілій політиці з її ніяк невіддільною мікробекономікою.   Це візуально, на слух і  дотик не може не мати свого віддзеркалення або кореневища в простому побуті.

 

Коли західний світ схильний вирішувати свої, в першу чергу, і спільні проблеми,  коли східний світ схильний вирішувати свої, першочергово,  і спільні дилеми, наш вкраїнський серединний світ – …свої і своїх позачергово.

Набагато ліпше, звісно, хронічно невтомно  вдаватися до лівацького чи правацького  крикливого скиглення з незатертою безпрограшною приставкою «націонал», а можна всього-на-всього в  нашому  унікально важкому і затяжному випадку не час від часу, а безщадно безперебійно, в режимі нон-стоп  прозомбовувати:  податки платити – це норма; зарплату платити в конвертиках – це анормально; терпіти,  коли тебе шмагають зусібіч і повсюдно ні за що – нізащо; голосувати за тих, хто не виконує своїх передвиборчих обіцянок і завідомо недієздатний щось до пуття привести – сміхотворно; розповідати казки своєму електорату – це маловигідний сором, рано чи пізно; знати  якусь іноземну мову, окрім недержавної чи державної, і, де знаходиться  без Google Maps,  GPS-навігаторів Пнівський замок, до прикладу,  - незайве;  заводнювати своїм умовними і безумовними фекаліями довкілля – бруднити себе ;  патерналізм і кумівство – хибка маржа.

 

Цим нехитрим ділом займатися можна навіть не відходячи і від ящика, і від ящика пива. Як і  зручно про себе зарецитувати після чи перед полум’яною промовою з якоїсь високої трибуни.  Але – про себе, стиха, щоб ніхто не вчув – ефект «сам  з собою» в даному випадку є напрочуд плодючим й плодотворним, бо коли сам/сама … то, хоч не так ефектно і сатисфактно, не розпорошуєшся  ресурсно-енергетично на нескінченних оргіях ))) Ну, і маси не мас-тяться, не проковтують воленс-ноленс флюїдів невгасно пристрасної любові  до себе, щоб вже в наступній постпозі почесати з болю одне місце, точково пов’язане з цифрою 5. Торчково !? (_О_)

 

А вже потім можна і треба зі стурбованим, компетентним  і не дуже виразом обличчя публічно і на кухні в себе розводитися про те як, зруйнована морально і фізично колись Німеччина, дійшла до найвищого рівня добробуту і високого рівня свободи там, де ще недавно все знищувала і захоплювала, лише волею суспільства і його не паперової еліти знову стати великою нацією; про Польщу і Бальцеровича, про Литву і Гаяускаса – обов’язково, про Швецію  і Нідерланди з їх політиками і чиновниками всіх рівнів  у ролі ревних і гожих служників народу, а не  претензійних і недоторканих хазяїнів доль; про відсутність в Україні паростків громадянського суспільства, про коріння, стовбур, дятлів довбливих і довбанутих, і соловейків співочих;

 

про те, що питання підвищення всіляких стандартів, реформування економіки і права на контрастах з вибірковим ставленням до неугодних режиму не слід на передчасно омиту шампанським голову пов'язувати з євроінтеграцією, а запобігання перед  ніколи не підхмеленими мордами сосєдствующіх царьків так само ніякого пів раба  не робить автоматом повноцінним вольноотпутінщіком;

 

про невідповідність українського законодавства де-факто, передусім, а не де-юре законам і принципам ЄС, нездатність економіки України витримати конкурентний тиск з боку економіки країн ЄС, неспроможність нашої рід-ненької влади виконувати покладені на неї зобов’язання перед своїм народом і чужими народами;  і про те як європейці й американці допомагають розроблювати і впроваджувати проекти правил, писаних і неписаних , а малороси і велеукраїнці  свідомо і без свідомості їх провалюють в парламенті, уряді і де тільки ще можливо,  висмикують і творять власний контекст, зітканий з інститутів панятлівого права, переносячи його куди тільки руки довжелезні ладні дотягнутися і ноги прудконогі дати дьору – в разі чаво; про середню клясу.., про  «high» і «posh»  клясу і про решту  переважну суху, виснажену, жевріючу клячу;

 

про підприємців, перший обов’язок яких не реінвестувати прибуток в економіку, формуючи тим самим сяку-таку, але реальну сферу економіки, створюючи робочі місця, поліпшуючи умови праці і стратегічно убезпечуючись від ризиків насамперед для себе, а тактично правильно змінювати машину щороку, потім що півроку,  джіпа на більшого джіпа, щоб не спинив ні даїшник з кущів, ні велосипедист на повороті;

 

про, насамкінець, олігархів з їх сановитими рупорами, які так і не позбудуться патернів позитивного мислення, що на Заході потрібно працювати і відпочивати по-західному, а «Тут-а і Здєс-я» – як заманеться, якщо і допоки їх, світоча нації,  добряче не поставити рачки перед Санта-Клаусом,  морозяним убивцею рахуночків їхніх оленячих, - і нехай шурують в мінливі, сезонно морозні/талі обійми Дєда М і його гарем СНіГгурочок,  малопривабливих, самозакоханих і закоханих по-само…, з халтурними тюнінгами, целюлітами, букетом шкідливих і неестетичних  звичок, стервозних і покладливих, амазонок і ракових женщін, номінально заміжніх, реально заміжніх, розлучених,  невдоволених, зрадливих,  імпульсивних, фригідних, розпусних, з через край інстинктом самозбереження і прибацано корисливих, але таких необхідних старому довгобородому імпотентові без – поки західних – диво-пігулок  для самоствердження і споминів про бурну молодість, дику юність і щасливе дитинство (счастлівоє дєтство, хи-хи !) з природними провалами в пам’яті про капусту, бузьків, велику, глибоку річечку і потім кошичок не для Мойсея на болоті.

 

Їх там снігом закидають і водою заллють, а Снігуроньки за... 

 

 

А зараз наш брат надто переобтяжений минулим, щоби, парадоксально звучить, метикувати  теперішнє і без парадоксів майбутнє. У нього невідкладна місія з визволення себе і свого народу –сім’ї – із ярма, що так історично облюбувало рід , що аж істерично, на все древо, до останньої гілочки і останнього осіннього, пожовклого,  опалого листочка.  І оте без іронії славне  Шевченкове «кайдани порвіте» його колише на вишиваному параді з жовто-блакитними стрічками, а заколихує  його « кайдани золотом повиті – не будемо побиті» - на параді іншого життя,  справжнього, не такого урочистого, святкового, одначе… - устремління не полишають.

 

Йому доконче – доконче ! – треба запаніти – джіпа, триповерхову хатину з гектаром і парканом на штири метри, і скраю, ясна річ, плюс хвартиру файну у Франківшьку , а з часом, якщо діла підуть ок, то в Кийові. А десь, підспудно, головне – щоби не минали увагою його прогрес і еволюцію сусіда добрі очі, і він, дурень провінційний, тямки-клямки не має, що сусід його живе не через одну хату і не в одному боці,  і дивиться на нього з різними відчуттями, але, в основному, з негативом – чуйка і прозірливість  в нашого брата ген-ген за хати, молодець ! Правда  у своєму обмеженому, як правило,  двоколірному кругозорі  він не осягає всієї почуттєвої гами сусідського ока, бо мистецтва якісного змішування фарб він поки що не навчений  як слід. Ми ж то пам’ятаємо і знаємо, хто більш притомно, хто менш, що існують тільки дві барви, але ж ми й свідомі своєї  хіті і спромоги не просто малювати, а писати -  шедевральні картини !  То як бути з цим не притлумленим потягом?..

 

А наразі, за великим рахунком, маємо те, що не маємо нічого. Бо поки не кожен другий, а кожен, хто  волею і неволею ще не промінявся на португалії-італії і ще не обмінявся світами.., не стане в своїм краї паном, а в центрі панком – чи хтось з його найближчих –  з джіпами, особнячками в конче-ЗАСПІ, доти  не буде українець гордо, щасливо і справедливо (!!!)  іменуватися українцем з великої, але останньої в слові букви М. Слові, і славі. Українець прагне історичної справедливості, навіть якщо вона з гірким присмаком істеричності, така його доля панська, аж тепер, нарешті ! Він довго до цього йшов, цілі віки.  Він, бідолаха, заслужив, лишіть його в спокої.

 

А тому станемо всі до бою, від Сяну до Дону, браття й сестри, за Україну – переможемо, бо ж за себе і своїх боремось, трясця !  А якщо програємо знов і знов – ні… не пустимося чужого берега остаточно, а породичаємося – геть усі ! Влаштуємо масову полігамію – мегагамію ! – щоб у тій груповусі не бачити свого, не зовсім свого, не свого і  зовсім чужого. І діти стануть правити мамою й татом, бо їх буде багато і всі вони не будуть знати, кому конкретно завдячувати своєю появою, а розумні і красиві теж будуть, - і всьо буде 4отко в нас!  Таки Так!

 

Майбутнє за фантастикою у незмінному форматі реальності. Читаймо, дивімося і ліпімо фантастику, кому як до снаги і вподоби – пізнаємо світ і себе в ньому.   Чи в-падло?


01.09.2011 Яв Назар 1745 0
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273