Пахучі сторінки натхнення

 

/data/blog/94467/bcc62f7b0c2c4f06922ffce7fbc7a835.jpg

 

З кожним днем по телевізору нас інформують про все жахливіші події, які доводиться проживати у різних куточках світу. І кожного разу над моєю душею наче сиві пухкі хмари розпачу збираються. На внутрішньому таймері уже давно зворотній відлік.

 

Ще день, ще один. В кінці кінців, щоб гірко не заплакати над цими рядками, я знайшла більш приємнішу тему для розкриття. Хто придумав стереотип, що журналістська стаття – це обов’язково щось глобальне? Я все ще підліток і на щастя, продовжую шукати у всьому позитив і просто обожнюю руйнувати стереотипи.

 

Люди прагнуть звичайного людського щастя, а воно, як відомо, у простих речах. Ось я і подумала, подарую людям крихту свого натхнення на порозі холодної зими. Рекомендовано читати з чашкою пахучого чаю і запашним печивом.

 

У школі нам дають можливість пізнати самих себе, як організм, як особистість різносторонню і розвинену; спонукають вивчати культури світових держав і відстоювати цінність рідної. За допомогою мільярда слів і безлічі додаткової літератури ми здобуваємо нові знання і розвиваємось. Проте скільки людям не говори, а цінність справжньої книги вони так і не пізнали. Еволюція магічної літератури крокує вперед гігантськими кроками, замінюючи приємний запах сторінок на полегшений варіант електронних книг або, що ще гірше, на всесвітню всемогутню мережу Інтернет, а ми, як маріонетки новітніх технологій, з легкістю відмовились від насолоди надрукованої книги.

 

Пишу це, переглядаючи свою першу дитячу бібліотеку. На столі поруч оновлений варіант: цього разу художня література помістилася в шістнадцять гігабайт пам’яті на електронному гаджеті - батьки придбали для мене два роки тому, щоб могла спокійно ходити до школи, не прогинаючись вдвоє від тридцяти кілограмового ранця за спиною. Іронія долі, що в школі тоді не всі сприйняли нововведення. Не відмовлюсь, що це зручно і тим більше безкоштовно, але деколи так і кортіло заглянути в книгарню «під відкритим небом» щоб відчути на дотик шорсткі, ледь жовтаві сторінки; погратись ними, як в дитинстві, під тиском перегортаючи швидко-швидко, після чого насолоджуватись шовковою легкістю на подушечках пальців. Я зізнаюсь, частенько заглядала в книжкові магазини з часів відколи «натуральну» книжку замінила на «електронну», а коли мені на день народження чи інші свята дарували такий приємний подарунок, була готова, як і десять років тому назад, стрибати від радощів.

 

Літературні крамниці, мов паралельний світ, - досконало незвідані, з неповторною атмосферою. Особливо привабливі і казкові взимку: прилавки і вітрини сяють різнобарв’ям новорічних прикрас , а в середині навіть пахне по особливому, ніби книги несуть ту довгоочікувану мить свята. І навіть коли все місто мерехтить яскравими вогниками, у справжню казку поринаєш, перегортаючи сторінки нової книжки, очікуючи нової захоплюючої пригоди, яку пізнаєш, прочитавши.

 

Так приємно блукати поміж стелажів, гублячись яку саме книгу обрати цього разу. Книжкові полиці ніби огортають тебе своєю наповненістю, різноманітністю і тремтячим очікуванням перед тим як ти очима знайдеш серед десятка тисяч «свою». Вона привабить тебе оригінальною назвою чи яскравою палітуркою, але розгорнувши її зовсім новенькі пахучі сторінки тобі захочеться вдихати цей запах знову і знову.

 

Звичайно, можна дивуватись моїй палкій розповіді про цінність саме «натуральної» книги адже суть не зміниться, якщо я прочитаю твір в електронному варіанті. Проте, я думаю, кожен з вас читаючи все це, мимоволі згадує, тепер, здається, далекі часи, коли отримували задоволення від «живих носіїв інформації»; коли могли зичити один одному книжки; як затамувавши подих, за одну ніч, наперекір і таємно від батьків, зачитували до дрібничок, куплену напередодні нову довгоочікувану книжку. А на ранок стрімголов бігли до школи, не зважаючи на стомленість, щоб розказати першій вчительці чи подружці про нову «перемогу», нову «перлину» у твоїй бібліотеці. Книги зближують людей.

 

Часом ми переживаємо спустошення, коли перегортаємо останні сторінки прикипілої до серця книги. На душі залишається приємний смуток від того, що ще одне щось прекрасне закінчилось. Особисто я сприймаю це, як підготовку до життєвих розчарувань. У житті ніколи не буде так, як пише книжка: обдаровані діти не будуть вчитись у Хогвартсі, кімнатні шафи не приховують у собі Нарнію і, погодьтесь, звичайні живі люди ніколи не навчаться любити настільки красиво, як це описують романи. Ми захоплюємось книжками тільки тому, що нам набридає буденність. Якщо так подумати, кожна людина виховує в собі власного чудотворця, який дарує їй талант і розвиває його, цим самим ниточку за ниточкою сплітаючи її долю. Цей чудотворець – відображення самої людини, її душа, прагнення, життєві цінності і мрії… Так чому у нашому світі все прекрасне закінчується в літературі та мистецтві, а у людській буденності все більше жорстокості? Чому люди самі залякують себе, а на старості років жаліються, що життя пройшло марно? Кожен з нас – ходяча автобіографія, сюжет якої у наших власних руках. Давайте жити кольорово і не забувати про каліграфію – я маю на увазі хороші вчинки.

 

А тепер, заплющте очі та уявіть свою історію. Вона вирує барвами: тут і червоний – любов, далі ніжний блакитний – щось таке спокійне і лагідне, яскраво-зелений – запах свіжості і емоцій, пастельно-жовтий – втілення тепла, сонця, солодкого щастя і кислої, але приємної тривоги свята у вашій великій родині… Не зупиняйтесь, ваше життя сповнене почуттів, і різнобарв’я в ньому нескінченне. Ви відчуваєте дотик ніжності у супроводі з блаженним неповторним запахом ваших улюблених прянощів? Це пахучі сторінки вашого натхнення, вашого безцінного життя.

 

Роксолана Белей,

учениця школи професійної журналістики


14.12.2015 976 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1362
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1041
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2059
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3544
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1334
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1319

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1128

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1289
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

343
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

397
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1494
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2986
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

586
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1485 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522