Пахучі сторінки натхнення

 

/data/blog/94467/bcc62f7b0c2c4f06922ffce7fbc7a835.jpg

 

З кожним днем по телевізору нас інформують про все жахливіші події, які доводиться проживати у різних куточках світу. І кожного разу над моєю душею наче сиві пухкі хмари розпачу збираються. На внутрішньому таймері уже давно зворотній відлік.

 

Ще день, ще один. В кінці кінців, щоб гірко не заплакати над цими рядками, я знайшла більш приємнішу тему для розкриття. Хто придумав стереотип, що журналістська стаття – це обов’язково щось глобальне? Я все ще підліток і на щастя, продовжую шукати у всьому позитив і просто обожнюю руйнувати стереотипи.

 

Люди прагнуть звичайного людського щастя, а воно, як відомо, у простих речах. Ось я і подумала, подарую людям крихту свого натхнення на порозі холодної зими. Рекомендовано читати з чашкою пахучого чаю і запашним печивом.

 

У школі нам дають можливість пізнати самих себе, як організм, як особистість різносторонню і розвинену; спонукають вивчати культури світових держав і відстоювати цінність рідної. За допомогою мільярда слів і безлічі додаткової літератури ми здобуваємо нові знання і розвиваємось. Проте скільки людям не говори, а цінність справжньої книги вони так і не пізнали. Еволюція магічної літератури крокує вперед гігантськими кроками, замінюючи приємний запах сторінок на полегшений варіант електронних книг або, що ще гірше, на всесвітню всемогутню мережу Інтернет, а ми, як маріонетки новітніх технологій, з легкістю відмовились від насолоди надрукованої книги.

 

Пишу це, переглядаючи свою першу дитячу бібліотеку. На столі поруч оновлений варіант: цього разу художня література помістилася в шістнадцять гігабайт пам’яті на електронному гаджеті - батьки придбали для мене два роки тому, щоб могла спокійно ходити до школи, не прогинаючись вдвоє від тридцяти кілограмового ранця за спиною. Іронія долі, що в школі тоді не всі сприйняли нововведення. Не відмовлюсь, що це зручно і тим більше безкоштовно, але деколи так і кортіло заглянути в книгарню «під відкритим небом» щоб відчути на дотик шорсткі, ледь жовтаві сторінки; погратись ними, як в дитинстві, під тиском перегортаючи швидко-швидко, після чого насолоджуватись шовковою легкістю на подушечках пальців. Я зізнаюсь, частенько заглядала в книжкові магазини з часів відколи «натуральну» книжку замінила на «електронну», а коли мені на день народження чи інші свята дарували такий приємний подарунок, була готова, як і десять років тому назад, стрибати від радощів.

 

Літературні крамниці, мов паралельний світ, - досконало незвідані, з неповторною атмосферою. Особливо привабливі і казкові взимку: прилавки і вітрини сяють різнобарв’ям новорічних прикрас , а в середині навіть пахне по особливому, ніби книги несуть ту довгоочікувану мить свята. І навіть коли все місто мерехтить яскравими вогниками, у справжню казку поринаєш, перегортаючи сторінки нової книжки, очікуючи нової захоплюючої пригоди, яку пізнаєш, прочитавши.

 

Так приємно блукати поміж стелажів, гублячись яку саме книгу обрати цього разу. Книжкові полиці ніби огортають тебе своєю наповненістю, різноманітністю і тремтячим очікуванням перед тим як ти очима знайдеш серед десятка тисяч «свою». Вона привабить тебе оригінальною назвою чи яскравою палітуркою, але розгорнувши її зовсім новенькі пахучі сторінки тобі захочеться вдихати цей запах знову і знову.

 

Звичайно, можна дивуватись моїй палкій розповіді про цінність саме «натуральної» книги адже суть не зміниться, якщо я прочитаю твір в електронному варіанті. Проте, я думаю, кожен з вас читаючи все це, мимоволі згадує, тепер, здається, далекі часи, коли отримували задоволення від «живих носіїв інформації»; коли могли зичити один одному книжки; як затамувавши подих, за одну ніч, наперекір і таємно від батьків, зачитували до дрібничок, куплену напередодні нову довгоочікувану книжку. А на ранок стрімголов бігли до школи, не зважаючи на стомленість, щоб розказати першій вчительці чи подружці про нову «перемогу», нову «перлину» у твоїй бібліотеці. Книги зближують людей.

 

Часом ми переживаємо спустошення, коли перегортаємо останні сторінки прикипілої до серця книги. На душі залишається приємний смуток від того, що ще одне щось прекрасне закінчилось. Особисто я сприймаю це, як підготовку до життєвих розчарувань. У житті ніколи не буде так, як пише книжка: обдаровані діти не будуть вчитись у Хогвартсі, кімнатні шафи не приховують у собі Нарнію і, погодьтесь, звичайні живі люди ніколи не навчаться любити настільки красиво, як це описують романи. Ми захоплюємось книжками тільки тому, що нам набридає буденність. Якщо так подумати, кожна людина виховує в собі власного чудотворця, який дарує їй талант і розвиває його, цим самим ниточку за ниточкою сплітаючи її долю. Цей чудотворець – відображення самої людини, її душа, прагнення, життєві цінності і мрії… Так чому у нашому світі все прекрасне закінчується в літературі та мистецтві, а у людській буденності все більше жорстокості? Чому люди самі залякують себе, а на старості років жаліються, що життя пройшло марно? Кожен з нас – ходяча автобіографія, сюжет якої у наших власних руках. Давайте жити кольорово і не забувати про каліграфію – я маю на увазі хороші вчинки.

 

А тепер, заплющте очі та уявіть свою історію. Вона вирує барвами: тут і червоний – любов, далі ніжний блакитний – щось таке спокійне і лагідне, яскраво-зелений – запах свіжості і емоцій, пастельно-жовтий – втілення тепла, сонця, солодкого щастя і кислої, але приємної тривоги свята у вашій великій родині… Не зупиняйтесь, ваше життя сповнене почуттів, і різнобарв’я в ньому нескінченне. Ви відчуваєте дотик ніжності у супроводі з блаженним неповторним запахом ваших улюблених прянощів? Це пахучі сторінки вашого натхнення, вашого безцінного життя.

 

Роксолана Белей,

учениця школи професійної журналістики


14.12.2015 969 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

713
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1487 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2238
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2132 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7487
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15207 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

253

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

984

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1056

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1845
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

240
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

614
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

861
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

871
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1913
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

957
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35102 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

191
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

442
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

584
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

912