Озима пшениця: характеристики, як підвищити стійкість до зовнішніх умов та хвороб?

Озима пшениця – це один з видів пшениці, який висівається восени та розвивається протягом зими, потім навесні починає активне зростання й розвиток, а далі дозрівання та збір врожаю влітку. Цей процес називається озимим вирощуванням. Озима пшениця відрізняється від ярої пшениці, яка сіється навесні та дозріває влітку того ж року. Вона більш стійка тому, що встигає розвинути міцнішу кореневу систему в холодну пору, що допомагає їй витримувати несприятливі погодні умови зими. Пшениця використовується для хліба, макаронних виробів, круп, кормів та інших продуктів, тому насіння пшениці озимої є популярним для продажу. 

Характеристики озимої пшениці

Озима пшениця володіє рядом переваг, що роблять її особливою та корисною для сільського господарства:

  • посухостійкість – рослина має можливість розвивати коріння в холодну пору року, що допомагає їй краще утримувати вологу та виживати у періоди посухи;

  • тривале зростання – завдяки своїй озимості пшениця наділена додатковим часом для зростання та розвитку, що сприяє утворенню більших колосків та збільшує врожайність;

  • стійкість до низьких температур – в рослини виробляється стійкість до перенесення низьких температур взимку, завдяки чому вона здатна рости в умовах холодного клімату;

  • високий урожай та якість зерна – зерно має добрі хлібопекарські якості завдяки більш тривалому періоду формування зерна;

  • різноманітність сортів – існує безліч різних сортів озимої пшениці, адаптованих до різних кліматичних та ґрунтових умов, що дозволяє сільськогосподарським виробникам вибирати найбільш відповідні сорти для свого регіону.

Окрім того,  насіння пшениці озимої використовують в однаковій кількості в харчовій та кормовій промисловості. Тварини,  споживаючи їжу, в якій міститься даний продукт, краще ростуть та розвиваються.

Як підвищити стійкість озимої пшениці до зовнішніх умов та хвороб?

Використовуючи спеціальні засоби можна підвищити стійкість рослини та ще більше її загартувати. Для даних цілей чудово підходить Фунгіцид Тезис – системний засіб для комплексного захисту від захворювань. Обприскування в період вегетації гарантує захист від різних захворювань, таких як іржа, септоріоз листя інших плямистостей. Головна речовина препарату проявляється через 2 години після першого застосування.

Вона рівномірно проникає в рослину та поширюється по ній. Засіб допомагає накопичувати пластичні речовини в корені та пришвидшує ріст, покращує зимостійкість. Поєднання стійкості пшениці з дією препарату захищає також і від шкідників. Таке вирощування принесе фермеру майже стовідсотковий врожай при умові сприятливої погоди (без стихійних лих).

Партнерський матеріал


26.12.2023 1031
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

544
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1851
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1053
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1459 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2723
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2076

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

449

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

529

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1449

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1421
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

285
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18185
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1151
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3489
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

855
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10618
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6375
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1017
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

288
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

512
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3120
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

830