Міські озера «зацвітають». Тепла погода сприяє розвиткові бактерій, а водорості ростуть немов «гриби після дощу». Всього у місті близько 20 озер.
Але жодна водойма не може похвалитися ідеальним станом. Міське озеро площею 30 гектарів - найбільша водойма Івано-Франківська. І єдина, окрім Бистриці, де ще можна купатися. Мутна, зеленувата вода не лякає відпочивальників. Утім їх небагато. Більшість плаває на човнах. А от дирекція парку занепокоєна. На тамтешньому озері майже не здійснюється водообмін. Нині він у десятки разів менший, аніж це потрібно. Через це вода нагрівається нерідко до 30 градусів. Єдине спасіння - дощі, - каже директор Центрального парку Володимир Ротару.
Міське озеро пов’язане зі всіма водоймами Івано-Франківська. До прикладу, якщо міліє Бистриця - це помітно на озері. Ускладнює ситуацію втручання людей у природу і меліоративні роботи - висушування болота та землі. Нині в Івано-франківську уже 3 озера засипано під забудови. Аби покращити водообмін, працівники парку уже кілька років підбирають необхідний проект. Планували бурити свердловини, забирати воду з Бистриць та водогоном запомповувати в озеро. Жоден з цих проектів поки не вдається реалізувати. Їхня вартість надто б’є по міському гаманцю. Контроль за міським озером здійснює міська санстанція.
Переконують, застій на якість води не вплинув. Нині купатися в озері можна, - каже виконувач обов’язків головного санепідеміолога міста Надія Мельник. А от на декоративних озерах Центрального парку стан куди гірший. Реконструкція не пішла їм на користь. До речі, глибина одного з них в прямому сенсі "по коліна" – 30 - 40 сантиметрів.
служба новин Вежа FM