Освіта без дискримінації: яка ситуація з інклюзивним навчанням в Івано-Франківській громаді

Яка ситуація в Івано-Франківській громаді з інклюзивним навчанням?

Про це журналістці Фіртки розповіла директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко.

"У нашій громаді, як і по всій країні, є дітки з особливими освітніми потребами різних груп підтримки, з різними діагнозами. В нас є Інклюзивно-ресурсний центр — заклад, який надає висновок батькам за їхнім бажанням.

Якщо, наприклад, батьки спостерігають, що, можливо, дитина має не такий розвиток, як більшість — вони звертаються в цю установу, де є комплексне обстеження, психологи.

Фахівці допомагають встановити й дати оцінку дитині, тоді з цим висновком батьки мають два варіанти: або йти у звичайну школу і здобувати освіту у звичайних класах, або звертатися в навчально-реабілітаційний центр, у нашому місті він є.

До речі, не у всіх містах ці центри зберегли, а в нас їх два: один знаходиться на вулиці Військових ветеранів, інший — на вулиці Хоткевича. Є заклад, який поєднує школу і садочок, інший — лише школу", — каже Дротянко.

Зі слів посадовиці, цього року оновили заклад на Хоткевича.

"На прохання батьків додали ліфт, який допомагає підняти діток, які мають порушення опорно-рухового апарату, не можуть ходити, пересуваються на візочку.

Є ліфт, який допомагає піднятися на другий поверх. Ми розширили можливості закладу, зокрема, перенесли їдальню там, де була бібліотека Департаменту культури — дякуємо їм, що вони знайшли нове місце та переїхали з Хоткевича. Тепер ми маємо двоповерхове приміщення, де зараз роблять косметичний ремонт під їдальню.

Також ми зверталися до різноманітних благодійних організацій з проханням допомогти, адже капітальні видатки і видатки взагалі заборонені державою. Не можемо проплачувати з військового бюджету, тому шукаємо зв’язки в благодійних організаціях.

Цього року зробили ремонт в навчально-реабілітаційному центрі на Хоткевича — там зробили санвузли для людей з інвалідністю.

Нещодавно було відкриття, де представник з міської ради, який відповідає за доступність, все проінспектував, дав зауваження та вказав, що виправити. Попри усе, заклад має оновлення", — уточнює директорка.

Дротянко наголошує батькам, що діти можуть навчатись в навчально-реабілітаційних центрах. Та, додає, там планують оновити кабінети, де проводитимуть масажі, спеціальну оздоровчу фізкультуру.

"Тобто такі функції, які недоступні у звичайних школах. За бажанням батьки можуть звернутися та поспілкуватися з директором навчально-реабілітаційного центру Віталієм Демківим, обрати між звичайною школою та таким центром, адже він дає освіту не гіршу, аніж в школах".

Більше читайте у матеріаліОчно, зі світлом та у безпеці: як в Івано-Франківській громаді організували навчальний процес в умовах війни?


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двадцять відсотків: в Івано-Франківську вчителям збільшать доплати за престижність професії

Запрацюють у звичному режимі: як в Івано-Франківській громаді готуються до початку навчального року

"Це пріоритетне питання": чи готові укриття в навчальних закладах Прикарпаття

"Без коштів з міського бюджету": в Івано-Франківській громаді планують завершити будівництво недобудованих закладів освіти


Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

422
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1524
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1587
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1574
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5519
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8074 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

834

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1539

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2299

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2309
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

449
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2470
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3857
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2105
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

418
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2337
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3353
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25904 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

729
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

960 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

671
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2219 6