Особливості вступної кампанії 2015

 

 

10 липня 2015 року в Україні стартує вступна кампанія 2015.

 

У зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», порівняно з попередніми роками, цьогорічна вступна кампанія має декілька суттєвих відмінностей, серед яких – обчислення конкурсного балу, до кожної зі складових якого будуть застосовані вагові коефіцієнти, запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв та автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення, що має відбутися в один етап.

 

Щодо новацій у питанні формування конкурсного балу абітурієнта:

  1. До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату – застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.
  2. Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатами тестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.
  3. Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох.
  4. Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, він знову переводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу.

Пропонуємо Вашій увазі інфографіку формування конкурсного балу абітурієнта:

 

Другий, надзвичайно важливий аспект вступної кампанії 2015 – запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв. Цьогоріч, як і в минулі роки, студенти можуть подати 15 заяв (у 5 вищих навчальних закладів,  три заяви у кожен із них), однак, кожній заяві необхідно присвоїти  певне число пріоритетності (від 1 до 15). Таким чином, пріоритетом номер один для абітурієнта буде найбільш бажана спеціальність та університет. Всі заяви, подані абітурієнтом, будуть ранжуватися при формуванні рекомендацій на зарахування на державне замовлення при вступі на бакалаврат. Більш детальніше про систему пріоритетності заяв абітурієнтів розповіла перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун на брифінгу, що відбувся 7 липня 2015 року. За словами Інни Совсун, автоматизована система, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, буде перевіряти можливість вступу за кожною з  поданих заяв, починаючи з першої, співставляючи прохідний бал з фактичною кількістю балів абітурієнта. Якщо кількість балів достатня, він отримує рекомендацію на зарахування на місце державного замовлення, при цьому решта заяв, які подав абітурієнт, автоматично анулюються. Якщо абітурієнту не вистачає балів для вступу за своїм першим пріоритетом, система так само перевіряє його наступні пріоритети. Абітурієнт знатиме прохідний бал за всіма своїми пріоритетами і розумітиме чому він не пройшов за тим чи іншим своїм пріоритетом.

 

Третя відмінність вступної кампанії 2015 – автоматизована система надання рекомендацій до зарахування. У минулі роки величезною проблемою вступної кампанії було те, що один абітурієнт міг бути одночасно рекомендований до зарахування на місця державного замовлення у кількох навчальних закладах, на кількох напрямах. Оскільки абітурієнт міг обрати лише один виш для навчання, то решта місць, де він був рекомендований, залишалися вакантними. Наявність трьох етапів зарахування не вирішувала проблеми незаповнення квот державного замовлення за визначеною процедурою, а добір студентів відбувався за принципом "хто подав швидше оригінали документів, той і зарахований". Цьогоріч рейтингові списки формуватимуться Приймальною комісією з Єдиної бази з урахуванням пріоритетності. Застосування системи пріоритетності в усіх вищих навчальних закладах дозволить за конкурсним балом рекомендувати до зарахування на місця державного замовлення набагато більше абітурієнтів, ніж у минулі роки. Відповідно до внесених змін до Умов прийому, зарахування вступників відбуватиметься в один етап, а не у три, як в попередні роки. Ймовірно, що частина абітурієнтів не виконає умови до зарахування, тобто не подасть оригінали документів у Приймальну комісію до 8 серпня. Умови прийому передбачають, що в такому випадку, рекомендацій до зарахування на вакантні місця державного замовлення надаватимуться вступникам із числа рекомендованих до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, які виконали умови до зарахування та мають найвищий конкурсний бал. Оскільки Умови прийому передбачають різні підстави для участі у конкурсному відборі, окремо формуватимуться списки рекомендованих до зарахування абітурієнтів, які вступають на загальних підставах, за цільовим направленням та мають право на позаконкурсний вступ.

 

Секретар Приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ярослав Штанько Секретар Приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ярослав Штанько підкреслив зміни у проведенні вступної кампанії 2015 року, а також поділився практичними порадами з вступниками: “У вступній кампанії 2015 року відбулось чимало змін. Перш за все, варто наголосити на змінах до Умов прийому, що стосуються термінів подачі документів та термінів подачі оригіналів. Завершення подачі документів зміщено на один день з 1 серпня на 31 липня. Це стосується всіх, хто поступає на основі сертифіката. Якщо на напрямі підготовки є творчий конкурс або вступні випробування, як до прикладу на кафедрі військової підготовки, то прийом документів закінчується 24 липня. Щодо змін до подачі оригіналів, то раніше конкурсний список оприлюднювався 2 серпня, а подача оригіналів завершувалась 5 серпня. Зараз вступник подає оригінал тільки раз – в період з 4 по 8 серпня.

 

Хочу також дати пораду абітурієнтам. Для всіх вступників на базі повної загальної середньої освіти прийом документів починається 10 липня, завершується – 31 липня. За три тижні буде вдосталь часу, щоб спокійно подати документи. Непотрібно в перший же тиждень створювати ажіотаж, адже це будуть  штучно створені черги, штучне навантаження на приймальну комісію, стрес для батьків та  вступників. Тому не потрібно панікувати, можна вибрати зручний час, приїхати і спокійно подати документи. В будні дні Приймальна комісія Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу працює з 09:00 до 17:00 без обіду, а у суботу з 09:00 до 14:00.

 

Іншим варіантом подачі документів у ВНЗ є електронна заява, що є рівноцінною особистій подачі документів. Заява подається вступником через окремий сервіс, який знаходиться за Інтернет адресою http://ez.osvitavsim.org.ua/. Якщо у вступника немає ніяких особливих умов вступу, тобто пільг, підстав для першочерговості, то він може подати електронну заяву і навчальний заклад зобов’язаний опрацювати її протягом 24 годин. Таким чином, в особистому кабінеті вступника з’являються зміни у статусі заяви. Наприклад: студент може побачити, що заява опрацьована, допущена до участі в конкурсі, рекомендована і т.д. Відповідно до змін у статусі заяви, вступник зобов’язаний корегувати свої дії. Якщо статус заяви «рекомендовано», то вступнику варто подавати оригінали документів у відповідний ВНЗ. Отже, для того щоби не створювати штучний ажіотаж, можна скористатись можливістю подати електронну заяву. В нашому університеті електронні заяви опрацьовуються своєчасно.

 

Вступникам варто слідкувати скільки заяв і куди вони їх подають, адже нагадую, що можна подати заяви до 5 вищих навчальних закладів і не більше, ніж 3 заяви у кожному з них. Більше ніж 15 заяв абітурієнт подати не зможе. Слідкувати за станом опрацювання своїх електронних заяв можна в особистому кабінеті за Інтернет адресою http://ez.osvitavsim.org.ua/ або на сайті інформаційної системи «Конкурс» за посиланням http://vstup.info/. І чи не найголовнішім аспектом цьогорічної вступної кампанії є пріоритетність напрямів підготовки та університетів. Необхідно дуже уважно і відповідально віднестись до присвоєння пріоритетів, адже змінювати їх під час вступної кампанії не можна”.

 


10.07.2015 1142 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

477
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

597
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2356
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1746
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2039
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5645 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

163

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1153

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1174

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1677
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

917
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

769
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14586
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

601
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10419
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6110
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

644
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7588
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2838
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

569
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

655
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

488