Особливості вступної кампанії 2015

 

 

10 липня 2015 року в Україні стартує вступна кампанія 2015.

 

У зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», порівняно з попередніми роками, цьогорічна вступна кампанія має декілька суттєвих відмінностей, серед яких – обчислення конкурсного балу, до кожної зі складових якого будуть застосовані вагові коефіцієнти, запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв та автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення, що має відбутися в один етап.

 

Щодо новацій у питанні формування конкурсного балу абітурієнта:

  1. До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань та балів шкільного атестату – застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.
  2. Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатами тестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.
  3. Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох.
  4. Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, він знову переводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу.

Пропонуємо Вашій увазі інфографіку формування конкурсного балу абітурієнта:

 

Другий, надзвичайно важливий аспект вступної кампанії 2015 – запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв. Цьогоріч, як і в минулі роки, студенти можуть подати 15 заяв (у 5 вищих навчальних закладів,  три заяви у кожен із них), однак, кожній заяві необхідно присвоїти  певне число пріоритетності (від 1 до 15). Таким чином, пріоритетом номер один для абітурієнта буде найбільш бажана спеціальність та університет. Всі заяви, подані абітурієнтом, будуть ранжуватися при формуванні рекомендацій на зарахування на державне замовлення при вступі на бакалаврат. Більш детальніше про систему пріоритетності заяв абітурієнтів розповіла перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун на брифінгу, що відбувся 7 липня 2015 року. За словами Інни Совсун, автоматизована система, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, буде перевіряти можливість вступу за кожною з  поданих заяв, починаючи з першої, співставляючи прохідний бал з фактичною кількістю балів абітурієнта. Якщо кількість балів достатня, він отримує рекомендацію на зарахування на місце державного замовлення, при цьому решта заяв, які подав абітурієнт, автоматично анулюються. Якщо абітурієнту не вистачає балів для вступу за своїм першим пріоритетом, система так само перевіряє його наступні пріоритети. Абітурієнт знатиме прохідний бал за всіма своїми пріоритетами і розумітиме чому він не пройшов за тим чи іншим своїм пріоритетом.

 

Третя відмінність вступної кампанії 2015 – автоматизована система надання рекомендацій до зарахування. У минулі роки величезною проблемою вступної кампанії було те, що один абітурієнт міг бути одночасно рекомендований до зарахування на місця державного замовлення у кількох навчальних закладах, на кількох напрямах. Оскільки абітурієнт міг обрати лише один виш для навчання, то решта місць, де він був рекомендований, залишалися вакантними. Наявність трьох етапів зарахування не вирішувала проблеми незаповнення квот державного замовлення за визначеною процедурою, а добір студентів відбувався за принципом "хто подав швидше оригінали документів, той і зарахований". Цьогоріч рейтингові списки формуватимуться Приймальною комісією з Єдиної бази з урахуванням пріоритетності. Застосування системи пріоритетності в усіх вищих навчальних закладах дозволить за конкурсним балом рекомендувати до зарахування на місця державного замовлення набагато більше абітурієнтів, ніж у минулі роки. Відповідно до внесених змін до Умов прийому, зарахування вступників відбуватиметься в один етап, а не у три, як в попередні роки. Ймовірно, що частина абітурієнтів не виконає умови до зарахування, тобто не подасть оригінали документів у Приймальну комісію до 8 серпня. Умови прийому передбачають, що в такому випадку, рекомендацій до зарахування на вакантні місця державного замовлення надаватимуться вступникам із числа рекомендованих до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, які виконали умови до зарахування та мають найвищий конкурсний бал. Оскільки Умови прийому передбачають різні підстави для участі у конкурсному відборі, окремо формуватимуться списки рекомендованих до зарахування абітурієнтів, які вступають на загальних підставах, за цільовим направленням та мають право на позаконкурсний вступ.

 

Секретар Приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ярослав Штанько Секретар Приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ярослав Штанько підкреслив зміни у проведенні вступної кампанії 2015 року, а також поділився практичними порадами з вступниками: “У вступній кампанії 2015 року відбулось чимало змін. Перш за все, варто наголосити на змінах до Умов прийому, що стосуються термінів подачі документів та термінів подачі оригіналів. Завершення подачі документів зміщено на один день з 1 серпня на 31 липня. Це стосується всіх, хто поступає на основі сертифіката. Якщо на напрямі підготовки є творчий конкурс або вступні випробування, як до прикладу на кафедрі військової підготовки, то прийом документів закінчується 24 липня. Щодо змін до подачі оригіналів, то раніше конкурсний список оприлюднювався 2 серпня, а подача оригіналів завершувалась 5 серпня. Зараз вступник подає оригінал тільки раз – в період з 4 по 8 серпня.

 

Хочу також дати пораду абітурієнтам. Для всіх вступників на базі повної загальної середньої освіти прийом документів починається 10 липня, завершується – 31 липня. За три тижні буде вдосталь часу, щоб спокійно подати документи. Непотрібно в перший же тиждень створювати ажіотаж, адже це будуть  штучно створені черги, штучне навантаження на приймальну комісію, стрес для батьків та  вступників. Тому не потрібно панікувати, можна вибрати зручний час, приїхати і спокійно подати документи. В будні дні Приймальна комісія Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу працює з 09:00 до 17:00 без обіду, а у суботу з 09:00 до 14:00.

 

Іншим варіантом подачі документів у ВНЗ є електронна заява, що є рівноцінною особистій подачі документів. Заява подається вступником через окремий сервіс, який знаходиться за Інтернет адресою http://ez.osvitavsim.org.ua/. Якщо у вступника немає ніяких особливих умов вступу, тобто пільг, підстав для першочерговості, то він може подати електронну заяву і навчальний заклад зобов’язаний опрацювати її протягом 24 годин. Таким чином, в особистому кабінеті вступника з’являються зміни у статусі заяви. Наприклад: студент може побачити, що заява опрацьована, допущена до участі в конкурсі, рекомендована і т.д. Відповідно до змін у статусі заяви, вступник зобов’язаний корегувати свої дії. Якщо статус заяви «рекомендовано», то вступнику варто подавати оригінали документів у відповідний ВНЗ. Отже, для того щоби не створювати штучний ажіотаж, можна скористатись можливістю подати електронну заяву. В нашому університеті електронні заяви опрацьовуються своєчасно.

 

Вступникам варто слідкувати скільки заяв і куди вони їх подають, адже нагадую, що можна подати заяви до 5 вищих навчальних закладів і не більше, ніж 3 заяви у кожному з них. Більше ніж 15 заяв абітурієнт подати не зможе. Слідкувати за станом опрацювання своїх електронних заяв можна в особистому кабінеті за Інтернет адресою http://ez.osvitavsim.org.ua/ або на сайті інформаційної системи «Конкурс» за посиланням http://vstup.info/. І чи не найголовнішім аспектом цьогорічної вступної кампанії є пріоритетність напрямів підготовки та університетів. Необхідно дуже уважно і відповідально віднестись до присвоєння пріоритетів, адже змінювати їх під час вступної кампанії не можна”.

 


10.07.2015 1252 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1387
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2964
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1031
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1088
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1106 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3267 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

835

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

206
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2397
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15107
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

847
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

411
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1144