Основні види ґрунтовок та способи їх застосування

Одним з обов'язкових етапів проведення оздоблювальних робіт є ґрунтування. Ґрунтовка для стін маскує незначні нерівності, очищає від пилу, готує поверхню до фінішної обробки та забезпечує надійне зчеплення зі шпаклівкою або фарбою. У складі більшості ґрунтовок є спеціалізовані препарати, які захищають стіни від вологи та перешкоджають поширенню плісняви та комах у приміщенні.

Для зміцнення стін з пухким поверхневим шаром бажано вибрати ґрунтовку під фарбування здатну заповнювати невеликі порожнини, створювати щільний поверхневий шар і забезпечувати надійну адгезію з фінішним шаром фарби. Ґрунтування валиком, фарбо пультом або пензлем значно скорочує витрату фарби та шпалерного клею. Зазвичай ґрунт наносять у два етапи спочатку перший шар, а після його висихання другий шар під кутом 90 градусів до першого.

Різновиди ґрунтовок

Ґрунтовки представлені на будівельному ринку об'єднані у три класи:

  1. Глибокого проникнення — являє собою воднево-полімерний розчин і використовується для зміцнення пухких поверхонь. До складу входить стирол та акрил у розведеному вигляді. У процесі повного висихання який залежно від температури повітря займає от 1 до 6 годин, акрил на молекулярному рівні зв'язується з матеріалом стін і зміцнює його. Ґрунтовку глибокого проникнення рекомендують наносити в один або два шари, але не більше. Велика кількість полімеру в структурі поверхні може призвести до зниження адгезії з клейовими та тинькувальними складами.
  2. Універсальні — застосовуються для зниження водопоглинання стін та вирівнювання. Їх бажано використовувати для підготовки стін до нанесення цементно-гіпсового тинькування, наклеювання шпалер, монтажу плитки на клей або фарбування. Універсальна ґрунтовка ідеально підійде для обробки газосилікату, пінобетону та інших пористих бетонів. В обробленій поверхні відбувається повна гідратація після якої легше лягає тинькування, у фінішному шарі не утворюються тріщини.
  3. Бетоноконтакт — виготовляють з додаванням мінеральної крихти на основі дисперсії акрилатних смол. Після нанесення та висихання на поверхні утворюється своєрідна плівка, покрита твердими дрібними частками, які створюють ефект шорсткості. Ґрунтувальні розчини цього типу призначені для підготовки основ для подальшого нанесення тинькування. Зазвичай вони надходять у продаж забарвленими в рожевий колір, так зручно контролювати якість нанесення. Увага! Бетоноконтакт легко пропускає пар — це важливий фактор для оздоблення житлових приміщень. Після нанесення він не заважає стінам «дихати» і не стає причиною появи грибків та плісняви під тинькуванням.

Інтернет-магазин «Decoratorskyi» пропонує купити ґрунтовки (https://decoratorskyi.com/gruntovky) за ціною виробника. У каталозі ґрунтовок для стін і стель зібрані кращі склади різного цінового сегмента та класу починаючи з економваріантів і закінчуючи преміальною лінійкою, що дозволяє вибрати якісний ідеально відповідний продукт для конкретного типу поверхні.

Рекламний матеріал


02.12.2023 484
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7958 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496