Основні види ґрунтовок та способи їх застосування

Одним з обов'язкових етапів проведення оздоблювальних робіт є ґрунтування. Ґрунтовка для стін маскує незначні нерівності, очищає від пилу, готує поверхню до фінішної обробки та забезпечує надійне зчеплення зі шпаклівкою або фарбою. У складі більшості ґрунтовок є спеціалізовані препарати, які захищають стіни від вологи та перешкоджають поширенню плісняви та комах у приміщенні.

Для зміцнення стін з пухким поверхневим шаром бажано вибрати ґрунтовку під фарбування здатну заповнювати невеликі порожнини, створювати щільний поверхневий шар і забезпечувати надійну адгезію з фінішним шаром фарби. Ґрунтування валиком, фарбо пультом або пензлем значно скорочує витрату фарби та шпалерного клею. Зазвичай ґрунт наносять у два етапи спочатку перший шар, а після його висихання другий шар під кутом 90 градусів до першого.

Різновиди ґрунтовок

Ґрунтовки представлені на будівельному ринку об'єднані у три класи:

  1. Глибокого проникнення — являє собою воднево-полімерний розчин і використовується для зміцнення пухких поверхонь. До складу входить стирол та акрил у розведеному вигляді. У процесі повного висихання який залежно від температури повітря займає от 1 до 6 годин, акрил на молекулярному рівні зв'язується з матеріалом стін і зміцнює його. Ґрунтовку глибокого проникнення рекомендують наносити в один або два шари, але не більше. Велика кількість полімеру в структурі поверхні може призвести до зниження адгезії з клейовими та тинькувальними складами.
  2. Універсальні — застосовуються для зниження водопоглинання стін та вирівнювання. Їх бажано використовувати для підготовки стін до нанесення цементно-гіпсового тинькування, наклеювання шпалер, монтажу плитки на клей або фарбування. Універсальна ґрунтовка ідеально підійде для обробки газосилікату, пінобетону та інших пористих бетонів. В обробленій поверхні відбувається повна гідратація після якої легше лягає тинькування, у фінішному шарі не утворюються тріщини.
  3. Бетоноконтакт — виготовляють з додаванням мінеральної крихти на основі дисперсії акрилатних смол. Після нанесення та висихання на поверхні утворюється своєрідна плівка, покрита твердими дрібними частками, які створюють ефект шорсткості. Ґрунтувальні розчини цього типу призначені для підготовки основ для подальшого нанесення тинькування. Зазвичай вони надходять у продаж забарвленими в рожевий колір, так зручно контролювати якість нанесення. Увага! Бетоноконтакт легко пропускає пар — це важливий фактор для оздоблення житлових приміщень. Після нанесення він не заважає стінам «дихати» і не стає причиною появи грибків та плісняви під тинькуванням.

Інтернет-магазин «Decoratorskyi» пропонує купити ґрунтовки (https://decoratorskyi.com/gruntovky) за ціною виробника. У каталозі ґрунтовок для стін і стель зібрані кращі склади різного цінового сегмента та класу починаючи з економваріантів і закінчуючи преміальною лінійкою, що дозволяє вибрати якісний ідеально відповідний продукт для конкретного типу поверхні.

Рекламний матеріал


02.12.2023 593
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

639
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1907
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1071
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1494 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2734
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2086

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

462

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

542

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1458

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1438
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

299
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18194
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1159
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3499
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

866
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10627
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6388
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1028
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

298
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

524
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3132
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

839