«Організм сам диктує нам умови»: медики пояснюють, як лікувати COVID-19 вдома, щоб уникнути ускладнень

Коронавірусна хвороба стала агресивнішою та швидше призводить до госпіталізації, аніж ще на початку пандемії. Як правило, доводиться надавати медичну допомогу цілим сім'ям, а не поодиноким випадкам.

Про це у «Суботньому інтерв’ю» з Інною Кузнецовою розповіла Аріана Мохаммад, лікар-кардіолог, передає Фіртка.

За її словами, якщо людина хворіє на коронавірусну хворобу вдома і впродовж 5-7 днів у неї температура, слід здати низку аналізів.

«Відштовхуватись треба від цифр температури. Якщо 39 і вище, але вона добре збивається і немає задишки, то варто здати загальний аналіз крові з формулою, с-реактивний пептид, феритин, інтерлейкін 6, прокальцитонін та д-димер.

Результати цих аналізів повинен переглянути лікар і лише тоді з ним вирішувати про подальше лікування», - наголосила Аріана Мохаммад.

Медик зазначила, що комп’ютерна томографія (КТ) та її нераціональне використання – проблема нашого сьогодення. Такий метод дослідження повинен призначати тільки лікар і в жодному разі не на бажання пацієнта.

«Був період, коли всі бігли на КТ для того, щоб візуалізувати свої 3% пневмонії. Всі забули, що КТ – це метод дослідження, який є не настільки безпечним.

Три хвилини, коли ви знаходитесь в томографі дорівнює сорока проведеним рентгенам. Уявляєте, яке величезне радіаційне навантаження ви отримуєте під час, так би мовити, дуже швидкої, класної та деталізуючої процедури?», - пояснює Мохаммад.

Спеціалістка каже, що при лікуванні коронавірусної хвороби вдома, аби уникнути ускладнень, найперше варто дотримуватись водного балансу.

«Організм сам диктує нам умови. Якщо стан погіршується – пацієнти починають задихатися навіть в стані спокою, тому всі б’ють в набат і викликають швидку допомогу», - розповідає медик.

Після того, коли пацієнт перехворів COVID-19, температура тіла може триматися 37-37,3 ще до трьох місяців.

Тим часом, лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ).

«Завдання тут не лікувати температуру, а спостерігати, чи це наслідки постковідного синдрому, коли імунна відповідь ще знаходиться на такому достатньо агресивному рівні. Але не треба забувати й про інші захворювання, про приєднання бактеріальної інфекції…

В такій ситуації треба здати загальний аналіз крові. Якщо все добре – температуру збивати не потрібно, а просто приймати вітаміни та пити достатню кількість рідини», - закликає Аріана Мохаммад.

Після «перенесеного» ковіду, як зазначила лікар-кардіолог, найчастіше загострюються такі хвороби, як цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.

Тим часом, до прикладу, діагноз розсіяний склероз не є протипоказанням до вакцинації, натомість слід уникнути цієї маніпуляції, якщо є алергія або розвиток шоку на компоненти вакцини.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську в центрах масової вакцинації та пунктах щеплення вже є вакцина Moderna.

«Будь-яке аутоімунне захворювання, або демієлінізуюче, яким являється й розсіяний склероз, не може бути протипоказом. Навпаки, у нас були пацієнти, яких госпіталізували з розсіяним склерозом і вихід був печальним», - додає лікарка.

Натомість пацієнти з онкологією, якщо проходять хіміо- чи радіотерапію, або пройшло небагато часу (менше ніж три місяці) після якогось хірургічного втручання, то вакцинація жодним чином не показана.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Наслідки від COVID-19: понад 20% хворих мають проблеми з пам'яттю після одужання

Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно

Добровільно чи все ж обов’язково: відомо, чи відсторонятимуть від роботи працівників, які отримали лише одну дозу вакцини проти COVID-19

Лікар попередив, що загрожує після важкої форми COVID-19


15.11.2021 Тіна Любчик 3642
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

955
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

769
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1889
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2548
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2537

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

233

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

729

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

683

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1592
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

351
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

688
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

609
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

325
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

379
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27029
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

838
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19670
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

422
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

394
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

728
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1315 3