Опозиція оголосила план дій Майдану

 

Головними цілями опозиція назвала звільнення політв'язнів, порушення кримінальних справ проти силовиків, відставку уряду і президента, нові парламентські вибори, а також підписання угоди про асоціацію з ЄС.

яценюк, тягнибок, кличко
Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, Віталій Кличко

Опозиція на Майдані в Києві прийняла план дій прихильників євроінтеграції та учасників акцій протесту проти чинної влади, і визначила основні вимоги серед яких:

 

I. Визначити чіткі пріоритети та завдання

Звільнення політичних в'язнів, кримінальні справи проти Захарченка, "беркутівців", які винні у побитті демонстрантів, відставка Уряду Азарова, дострокові парламентські та президентські вибори, підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

 

ІІ. Міжнародні заходи

А) Задіяти на повну потужність весь потенціал провідних міжнародних організацій, зокрема: у зв'язку з грубим порушенням прав людини в Україні в процесі незаконних акцій так званих правоохоронних структур і особливо спецзагону МВС "Беркут" звернутися:

1. До Ради з прав людини ООН та Верховного комісара ООН з прав людини, поінформувавши їх про грубе порушення владою України своїх міжнародних зобов'язань, що випливають з Міжнародного пакту про громадянські та політичні права ООН та передавши прохання вжити відповідних заходів впливу з метою припинення таких порушень

2.  До Ради Європи – з приводу грубого та масового порушення владою України Європейської Конвенції з прав людини. Слід запропонувати ініціювати відповідні слухання в Раді Європи з українського питання

3. До неурядової міжнародної організації "Репортери без кордонів" - з приводу варварського і садистського побиття журналістів в Україні, і тому числі іноземних журналістів під час виконання ними своїх професійних обов'язків

4. До міжнародних правозахисних організацій (Amnesty International, Human Rights Watch). Слід негайно запросити представників цих організацій в якості спостерігачів для здійснення моніторингу за розвитком подій в Україні.

 

Б) У зв'язку з тим, що репресивні заходи владних структур в Україні організуються, оплачуються керівними особами держави, які, за неодноразовими повідомленнями ЗМІ, є причетними до масованого розкрадання державних активів і незаконного збагачення за рахунок населення країни, а також незаконного вивезення коштів за межі країни, звернутися:

1. До міжнародної організації з питань боротьби з незаконним відмиванням коштів (FATF), Світового банку, Управління ООН з наркотиків та злочинності – з метою задіяння механізмів, передбачених  їх спільною ініціативою щодо повернення вкрадених активів та з метою організації розслідування щодо джерел походження закордонних рахунків та нерухомого майна вищих посадових осіб України та їх близьких родичів.

2. До окремих урядів країн Групи 20 з метою сприяти такому розслідуванню, для чого просити їх заблокувати закордонні рахунки цих осіб, оскільки кошти з них можуть бути використані для придушення законних мирних протестів в Україні.

3. До неурядової міжнародної організації "Репортери без кордонів" з проханням організувати паралельне розслідування щодо закордонних рахунків та нерухомого майна, яке належить керівним посадовим особам України або їх родичам за кордоном.

 

В) Для забезпечення легітимних інтересів громадянського суспільства України у стосунках з міжнародними організаціями в терміновому порядку утворити Національний комітет із захисту громадянських прав в Україні, до складу якого мають увійти представники політичних партій, громадянського суспільства, зокрема, студентська молодь, що бере участь у протестах, представники малого бізнесу, лідери громадської довіри, знакові постаті тощо.

Основною функцією комітету має стати документування злочинів проти людяності в Україні.

Утворити його представництва в усіх регіонах України. До складу комітету максимально інтегрувати вже існуючі громадські організації.

 

Г) Організувати безперервний процес перебування депутатів, політиків демократичних країн на Майдані в Києві. Запросити до Майдану депутатів Сейму Польщі, представників ЄНП з різних країн, депутатів Європарламенту та національних парламентів країн Європи, США, Канади, опозиційних лідерів з Росії та Білорусії.

 

Д) Ухвалити на Майдані звернення до ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, ЄС про ескалацію насильства і репресій влади проти мирних громадян України. Звернути увагу світової спільноти на оприлюднення представником Партії регіонів інформації про можливі трупи: це свідчить про те, що вже є жертви дій влади або плануються нові, відповідальність за яких буде покладено на опозицію.

 

Е) З метою публічного контролю над фінансовими, економічними резервами та рахунками, з'ясування їх  місцезнаходження звернутися до МВФ та Банку міжнародних розрахунків (місто Базель). З метою відслідковування фінансової ситуації створити Раду фінансового моніторингу при Штабі національного спротиву.

 

Є) Звернутися до Світового конгресу українців, урядів Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, а також США, Канади, Великої Британії (де є значні українські діаспори) з проханням бути готовими надати гуманітарну допомогу Західній Україні, якій уряд Азарова готує гуманітарну катастрофу, голодомор.

 

ІІІ. Організаційно-правові заходи

Примусити працювати Уповноваженого з прав людини. Постійно вимагати від неї конкретних дій, використання повноважень для розслідування у повному обсязі побиття мирних мітингувальників. Постійно інформувати Майдан про її дії та бездіяльність.

Вимагати від Генеральної прокуратури публічної інформації про хід розслідування побиття. Постійно інформувати Майдан про її дії та бездіяльність.

Сформувати "Чорну книгу катів і порушників прав людини в Україні" і оголосити на Майдані перші прізвища осіб, які будуть внесені до неї. Направити цю книгу в усі міжнародні організації до  урядів демократичних країн.

У ЗМІ та на екрані Майдану періодично оприлюднювати "список катів", до якого включити політиків, депутатів-"регіоналів", "беркутівців", суддів - усіх тих, хто причетний до репресій та їх фотографії (акція "Знай ката в обличчя"). Постійно оновлювати цей список.

Підготувати з документальним підтвердженням та направити до міжнародних правозахисних організацій та Генеральної прокуратури України повідомлення про вчинення злочину керівником київського "Беркуту" С.Кусюком – вчора і сьогодні в ТСН було показано репортаж про те, що 1 грудня на вул. Банковій провокаційними діями з трактором керувала особа, схожа на нього. Поставити питання про встановлення цієї особи та притягнення її до кримінальної відповідальності  за організацію масових заворушень, перевищення влади, посягання на життя і здоров'я працівників міліції.

Домогтися початку кримінального провадження проти міністра внутрішніх справ України Захарченка за дії "Беркуту" 30 листопада та 1 грудня. Створити ТСК з цього питання у Верховній Раді України.

 

IV. Заходи громадської непокори

Закликати до бойкоту товарів та послуг тих компаній та організацій, власники яких є депутатами або активістами Партії регіонів.

Звернутися до державних службовців, не згодних з нинішньою політикою  влади із закликом добровільно подати у відставку.

Ініціювати масові демонстрації протесту проти візиту в Україну керівників глав держав і урядів, які підтримують чинний режим.

 

V. Окремі ініціативи

Враховуючи бездіяльність правоохоронних структур, посилити охорону громадського порядку. Зокрема, провести переговори з керівниками "афганців", організацій ветеранів Збройних сил і силових структур з метою їх залучення до охорони громадського порядку в місцях проведення акцій та захисту прав громадян під час мирних протестів.

Залучати важу будівельну, сільськогосподарську та комунальну техніку для посилення периметру Майдану.

Ініціювати акції під Межигір'ям. Підготувати та зареєструвати законопроект, який би передбачав можливість існування державних резиденцій, у тому числі резиденції глави держави винятково на території державних установ і відповідно забороняв їх функціонування на території приватних організацій, у тому числі тих, які зареєстровані за кордоном.

Здійснювати постійний моніторинг підвозу людей на акції, які організовані Партією регіонів, визначити відповідальних за проведення такого моніторингу в усіх рекреаційних зонах навколо Києва, зокрема, в Пущі-Водиці, Кончі-Заспі, Ірпені, Василькові тощо, у самому Києві, зокрема, на залізничних та автобусних вокзалах".

 

 За матеріалами: ZN.UA


06.12.2013 535 3
Коментарі (3)

Я 2013.12.06, 14:21
У неділю має бути оприлюднений і затверджений склад Комітету національного спротиву: http://www.3republic.org.ua/ua/news/12021
Софія 2013.12.06, 21:26
а чому не політ на Сонце без скафандра ?
Андрій Карманський 2013.12.07, 00:01
Куди приведе Євромайдан http://styknews.info/blog/andrii-karmanskyi/2013/12/06/kudy-pryvede-ievromaidan
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

735 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2183
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33469
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2358
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3063
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5211 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

433

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1225

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

787

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

992
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

312
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

604
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

659 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1183
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

985
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1078
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

847
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30223 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

950
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3938
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

523
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

558