На думку мешканців Івано-Франківської області до пріоритетів діяльності місцевих органів влади у регіоні повинні відноситися ремонт доріг (52%), зниження рівня безробіття (51%), стримування зростання цін (44%), боротьба з корупцією у місцевій владі та відновлення сільського господарства (38%). А також: допомога незахищеним верствам населення (33%), відновлення промисловості (31%), підтримка охорони здоров’я (27%), підтримка молоді (27%) та стримування росту тарифів на комунальні послуги (26%).
Такими є результати соцдослідження, проведеного нещодавно соціологічною групою «Рейтинг».
Дещо менше опитаних віднесли до пріоритетів діяльності місцевої влади захист культури та мови (21%), боротьбу з алкоголізмом і наркоманією (21%), залучення інвестицій в регіон (20%), вирішення проблеми зі сміттєзвалищами (19%), розвиток малого і середнього бізнесу (17%), боротьба зі злочинністю (16%), захист демократії (16%) та покращення екологічної ситуації в регіоні (13%).
Менше 10% опитаних віднесли до пріоритетів роботи місцевої влади розвиток житлового будівництва, підтримку освітньої галузі, покращення транспортного обслуговування, забезпечення відкритості влади і розвиток туризму.
Варто відзначити, що відповіді респондентів значно різняться в залежності від того, де живуть респонденти.
За результатами дослідження, в обласному центрі більш гостро відчувають проблему корупції у місцевій владі, потребу відновлення промисловості, стримування тарифів на комунальні послуги, необхідність боротьби зі злочинністю, підтримки освітньої галузі, розвитку малого і середнього бізнесу та туризму.
В інших містах області – проблеми росту безробіття, інфляції та комунальних тарифів, підтримки охорони здоров’я та покращення екологічної ситуації в регіоні. В селах гостріше інших відчувають проблему відновлення сільського господарства та необхідність забезпечення допомоги незахищеним.
Лише 6% опитаних мешканців задоволені ситуацією зі створенням робочих місць в області, лише 8% задовольняє ситуація з розвитком сільського господарства та промисловості, а також з ремонтом автодоріг, лише 10% — з розвитком малого і середнього бізнесу. Не більше 15% задоволені боротьбою з корупцією, рівнем допомоги малозабезпеченим і якістю надання комунальних послуг. Варто нагадати, що більшість з цих напрямків, на думку опитаних, повинні відноситися до пріоритетів діяльності місцевих органів влади у регіоні.
Кожен п’ятий задоволений медичним забезпеченням, а також рівнем відкритості влади. Найбільше задоволені розвитком туризму (36%) та роботою закладів освіти (42%).
Порівняно з іншими мешканці обласного центру більше задоволені розвитком туризму, ремонтом автодоріг, створенням робочих місць, підтримкою малого і середнього бізнесу. В селах – роботою закладів освіти, медичним обслуговуванням, рівнем боротьби з корупцією.
Цікаво, що мешканці Івано-Франківська більше задоволені розвитком сільського господарства в області, а селяни – якістю комунальних послуг. Як ті, так і інші оцінки скоріше суб’єктивні і не відображають реальної ситуації, оскільки мешканці сіл не є активними користувачами комунальних послуг, а городяни – навряд чи мають таке ж відношення до сільського господарства як селяни.
Ще один цікавий факт – чим вищий рівень доходів респондентів, тим більше вони задоволені тим, як розвивається ситуація в області майже по кожному з наведених напрямків.
Зважаючи, що за окремими напрямками респонденти вагались з оцінкою, а за окремими (наприклад, стан доріг) – навпаки, було виведено Індекс задоволеності по кожному з них, розрахований як різниця між позитивними та негативними відповідями (без врахування невизначених).