
Увімкнені проблискові маячки та звукова сирена сигналізують, що карета швидкої мчить на допомогу. Коли хвилини вирішують усе. Проте інколи цінні секунди витрачаються в дорозі: через водіїв, які не надають перевагу руху, неуважних пішоходів, а ще на заваді стають складні шляхи чи ділянки дороги, на яких триває ремонт.
У середньому карета швидкої прибуває на виклик протягом 10-ти хвилин. Багато в чому час залежить від сумління водіїв.
В Івано-Франківську лікарі швидкої медичної допомоги та патрульні поліцейські провели спільну операцію «Маячок». Усе – у рамках тижня безпеки дорожнього руху. Головна мета акції – нагадати водіям про дорожні правила у частині надання переваги руху, які часто ігноруються автовласниками.
Володимир Федорів, водій швидкої з 13-річним стажем, каже: "Раніше було важче іздити, тепер ніби люди більше реагують. Все залежить від людини. Культура водіїв покращилась, коли почали їздити на новіших машинах. Загалом на 90-95% водії намагаються пропускати швидку".
Богдан Шкрібляк, інспектор Патрульної поліції зауважив: "Є проблема, що водії не реагують на проблискові маячки та сирени. Спільно з медиками проведемо спільну профілактичну операцію. Для водіїв, які не пропускають карету швидкої допомоги чекає попередження або постанова за ст.122 ч3 КУпАПу , яка передбачає штраф у розмірі 510 гривень".
За кілька хвилин після виїзду одразу порушник - на вулиці Коновальця. Водій маршруту №24 сполученням Хриплин-вул.Максимовича не пропустив карету швидкої. Водій автобуса каже, що не встиг вчасно зреагувати і до зупинки залишалося 50 метрів. переконаний, що робив все правильно. У водія патрульні перевірили документи. Цікаво, що документів на перевезення пасажирів, страховки і техпаспора у водія не було.
На водія склали протокол за ст. 126 ч.1 КУпАПу та зняли з маршруту, допоки йому не привезуть документи, які підтверджують його право на перевезення пасажирів.
Згідно чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення водій транспортного засобу зобов’язаний не перешкоджати руху кареті швидкої допомоги, аварійно-рятувальної служби, пожежної охорони та поліції. За такі порушення передбачений штраф у розмірі від 510 грн. Подібні спільні операції проводитимуть і надалі, аби щоразу нагадувати учасникам дорожнього руху про те, що неуважність може комусь вартувати життя.
Підписуйтесь на Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF