ОНУЛЕННЯ

 


Онулення залишиться найбільшим феноменом із усіх узятих. Кожен має право інтерпретацій, кожен має право на слово. Бо зі слова усе розпочалось, а у словесності більшість філософів бачить найбільшу царину віднайдення сутностей.

Онулення дало нам вкотре розуміння, що найбільші поборювачі зла та неправди - найбільше її породжують. Це стосується політики. Там брехня є запорукою безпеки й шансом становлення.

Онулення дало нам ще свідомлення того, що усе нажаль чи на щастя має схильність повертатись : події, ситуації, конфлікти, міфи та здогадки. Програмність часу чи його непрограмність. Мало хто дасть відповідь навіть у мільйонному конструктиві математичних, кібернетичних, околомістистичних чи фізичних контінуумів та систем, їхнього природнього чи логічного єднання та залежності. Але повернення говорить про системність часу й знову ж таки механізм, що лякає й заспокоює в аспекті безсенсовості нашого пере-бування чи від-найдення в жнивах гешефту чи ще якогось там сміливого параноїдального парадигмального дискурсу чи його розгалуження. Смерть є запорукою життя, як і святість на межі гріховного...цікаво, як прийняти той факт, що наша пісня вже проспівана.

Онулення через неприйняття усього та відмову. Для нового зміфування в індивідуальний чи колективний спосіб. Той, хто говорить про співпрацю - одразу зраджує вдвічі. Тому серед розмаїття усього різнобарв'я усе живе через збагачення та брехню, бо посткапіталізм забезпечив таку форму свободи, не інакшу.

Онулення призвело до ритуалу, а що може бути кращим. Святість й священність програми , підкріплена щирим діяння в часі та просторі із біозами знаків та символів. Прокидайся борець правди та порядку - скоро на смітнику у вільній формі ти заспіваєш пісню Ошо про пустелю й соняшний вітер. Але сонця немає, як немає термодинамічного ланцюжкового реагування, як не існує електрохімічного коливання чи біполярного балансу множинного та єдиного, як того факту, що мовчання є безсиллям, а міфотворення - щастям. Бо припустимо інакше не вміємо чи не хочемо, а от так лишень на одну секунду позбавте себе усього того мотлоху - телефону, гаджету, медіа й літератури й просто прийміть силу тяжіння як приймає її камінь чи силу динамічного надриву , як річка. Плоський психоз як і побутовий неврози дуже розхитують серце й душу, бо душа живе в крові чи в епідермісі, від цього не зміниться циклічність циклону чи подразненість магнетичної сфери.

Онулення вкотре підтвердило божу пожертву свого сина. Пожертва про яку згадали через 200 років, відтворили енциклопедію біблійної мудрези із неї ландшафти літературних інтерпретацій і мало хто вірить зараз в той факт, що Світова війна розпочата. Брехня є усюди й без неї ніяк, як без зла вже ніяк, а коли створиш правду - скажуть то не твоя, бо в кожного своя Правда, в кожного своє розуміння, в кожного свій дім, в кожного свій атом - хоча все мало б бути єдине й красиве.

Онулення потребує крові. Кров лиється щосекундно. Цього потребує земля й навколоземний ритуал, в саму землю поховані триліарди мерців із страшними долями й ніхто не хоче зрозуміти, що тою землею живиться вода й парує киснева консистенція. Тварини зжерають один одного, як і люди щодня прожирають своє квазі-его простим неправильним прожиттям. А хто знає, яке воно правильне. Є приклад правильного життя, це життя святих мучеників й пророків. Як чудово відчути невідчутну й заборонену примху. От відмовитись, що ти є взагалі людиною, місія твоя є фейком, генеза випадком, а шлях - роковим випробуванням. Суть не змінюється. Добре, коли ти перед фізичним виокремленням скажеш чи встигнеш сказати :" я усе встиг" чи " в моїй смерті ніхто не повинен". Звичайно, що ніхто, тільки ти сам, бо народжений ніким, в один день став усім, в один день отримав усе - й в одну секунду втратив...

Онулення є концентрацією. Лицемірам посміхатись, брехунам давати руку, злодія не помічати. Бо злодій - то поневолена в своїй немочі випадковість. Яка хоче узаконеного порядку... Аферистам давати зелене світло- у них однаковий фатум. Будівельникам допомагати - всі задихнуться бетонним попелом....


18.04.2017 Роман Бончук 2247 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644