Олександр Зубенко: Ідея пляжного футболу – це, насамперед, шоу

 

Альтернатива душному літньому футбольному залу та звичній грі у футбол знайдено – це пляжний футбол (beachsoccer). Про специфіку, переваги та яскраве видовище футболу на піску розповів Олександр Зубенко – головний тренер команди з пляжного футболу клубу «Ураган». 



– Олександре, Ви з Києва. Чому займаєтесь організацією пляжного футболу в Івано-Франківську? 
– Керівництво івано-франківського футбольного клубу «Ураган» розпочали розбудову спортивного комплексу у Івано-Франківську, який, окрім майданчиків для гри в міні-футбол, містить і піщане поле. А також створили команду для участі у Чемпіонаті України. Враховуючи те, що у Івано-Франківську немає людини з досвідом у цьому виді футболу, мені запропонували стати головним тренером новоствореної команди «Ураган-ПНУ». Для організації чемпіонату Івано-Франківської області ми запросили футболіста Адама Савінкіна, з яким вирішуємо організаційні питання, за підтримки клубу «Ураган».

– Що надихало розвивати такий вид спорту? 
– Якщо щось у житті приносить задоволення та натхнення – це надихає на конструктивні дії. Я просто кохаю футбол.

– Розкажіть, про народження, ідею та мету пляжного футболу. 
– Ідея пляжного футболу – це, насамперед, шоу. Зародився він на початку 90-х років у Бразилії і створювався саме для шоу. Спочатку в цей футбол здебільшого грали гравці, які закінчили грати у великий футбол, навіть деякі світові зірки великого футболу. Майстерність цих людей привертала увагу глядачів. Згодом спортивна сторона вийшла на перший план, та елементи шоу залишилися. І зараз це найяскравіший різновид футболу та ігрових видів спорту. Особливо захоплюючі турніри та гран-прі, які проходять у курортних містах поблизу великих водойм у літній період. Пляж, музика, спека, спортивна боротьба, адреналін, невимушена атмосфера – все це елементи шоу під назвою «біч-сокер» (beachsoccer).

Раз у два роки проходить Чемпіонат світу. Кожного року – Євроліга серед збірних та Ліга чемпіонів серед клубів. Наша збірна – одна із найсильніших у світі. Також у минулому році в Баку відбулись перші європейські Олімпійські ігри, пляжний футбол був представлений на змаганнях. Найближчим часом сподіваємось на те, що біч-сокер включать у програму основних Олімпійських ігор. З 2005 року ФІФА взяли пляжний футбол під своє крило.



– Відколи цей вид спорту живе в Україні? 
– В Україні цей вид спорту з’явився на початку 2000-х років. Перший чемпіонат країни, здається, стартував у 2002 році. Після цього щорічно проходять чемпіонати України, фінальні частини яких відбувались у Києві, Одесі, Іллічівську (зараз Чорноморськ). Третього – сьомого серпня 2016 року вперше в історії фінальна частина Чемпіонату України пройде у Західній Україні, а саме в Івано-Франківську.

– Які переваги такого футболу? 
– Переваги для глядачів – це видовище. Відбувається багато гольових моментів та голів, тому і висока динаміка гри. Це – шоу. Для гравців переваги у тому, що покращуються абсолютно всі важливі для гравця навички: техніка, контроль м’яча, фізична готовність, швидке мислення, концентрація, персональна опіка. При чому багато навиків, окрім як на піску, в іншому місці розвинути неможливо. Підкреслю, що це найменш травматичний вид футболу. Багато гравців після травм дуже швидко відновлюють кондиції тренуючись на піску та укріплюють пошкоджені м’язи, суглоби, зв’язки.



– У який футбол грати цікавіше? І чому Ви так вважаєте? 
– Комусь подобаються брюнетки, комусь подобаються блондинки, а декому – руді. Рекомендую всім аматорським колективам спробувати себе у пляжному футболі, а потім вже визначати ступінь закоханості у цей вид спорту. Мій досвід підказує, що біч-сокер відразу захоплює кожного футболіста та інших причетних осіб. До того ж основний сезон пляжного футболу проходить в момент паузи у великому футболі та футзалі. Тому і не заважає командам з інших видів спорту, а навпаки, при грамотному процесі-допомагає готуватись до змагань з інших видів футболу. Перевага у тому, що матчі відбувається на м’якому приємному покритті та ще й босоніж. Для мене загадка, чому багато команд влітку віддають перевагу футзалу на штучному покритті. Гадаю, це знущанням над футболом. Грати футзальним м’ячем у спеку, у гетрах, щитках та взутті – дуже незручно. Я люблю футзал, але класичний – на паркеті, та в прохолодну погоду.

– Які відмінності від класичного футболу? 
– Основна відмінність – нерівне поле, гра босоніж, менший розмір майданчика, багато ударів по воротах та курйозних моментів, викликаних нерівним покриттям. Також не можна ні на секунду розслабитися, потрібно постійно тримати м’яч у полі зору, бути готовим, що у будь-який момент він змінить напрямок. Це дуже розвиває футбольне мислення.



– Хто може брати участь у пляжному футболі? 
– Будь-який футболіст. Але для того щоб досягати результату, потрібно мати школу футзалу.

– Розкажіть більше про змагання. 
– Як правило, вісім-десять регіональних команд збираються в одному місті та протягом тижня визначають переможця. Рівень чемпіонату України дуже високий. Для підсилення приїжджають кращі світові зірки біч-сокеру з Бразилії, Польщі, Білорусі та Росії. Серед легіонерів бували навіть діючі чемпіони світу. Чемпіонат Івано-Франківської області проводиться в цьому році вперше. На жаль, не все із запланованого вдалося реалізувати. Насамперед – це кількість команд. Ми хотіли задіяти шість, а зібрали тільки чотири команди. Пов’язую це із тим, що у Івано-Франківську поки бракує інформації про такі змагання та взагалі про біч-сокер, а також із тим, що ми дещо пізно вирішили проводити чемпіонат. Проте жодного сумніву в тому, що він потрібен у мене не було. Проведемо чемпіонат та визначимо переможця при будь-якій кількості клубів. Також внутрішні чемпіонати проходять у Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Кременчуці, Житомирі. Для порівняння скажу, що у столичному чемпіонаті приймає участь 25 команд, у Черкаській області – 8. Взагалі Чемпіонат Києва має дуже високий рівень. Всім іншим учасникам Чемпіонату України дуже важко змагатися з киянами.



– Які у Вас плани розвитку цього виду спорту? 
– Знаю, що Івано-Франківськ дуже футбольне місто. Клуб «Ураган» має найкращий майданчик в Україні. Навіть у історично пляжно-футбольних містах Одесі та Дніпропетровську немає такої інфраструктури. А тому плануємо розвивати цей вид спорту у всій Західній Україні з центром саме у Івано-Франківську.

– Чи граєте Ви самі? 
– Так, граю. Минулого року у фінальній частині Чемпіонату України виступав за Вибір (м. Дніпро). Цього року я буду в заявці «Урагану». Загалом, прийняв участь вже у десяти фінальних частинах Чемпіонату України.

– Які асоціації із Івано-Франківськом? 
– Франківськ – дуже привітне та футбольне місто.

Сніжана Саманчук, ТРК "Вежа"


12.07.2016 827 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

581
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21277
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1577 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2448

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

253

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

538
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

864
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1152 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955