Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич впевнений, що українська належить до давньописемних мов і має понад тисячолітню традицію.
Однак замість того, щоби пишатися таким вагомим національним надбанням і плекати мову титульної нації, мовне питання все частіше використовують у якості інструменту маніпуляцій, політичного прислужництва та ігрищ; в руках політиків-маргіналів мовне питання перетворюється на осердя здобуття короткочасних політичних дивідендів.
Красномовним прикладом цього, за словами Олександра Сича, стало ухвалення влітку цього року Закону України "Про засади державної мовної політики", що супроводжувалося грубим порушенням Конституції та законодавства України.
"За своєю суттю закон "Про засади державної мовної політики" спрямований на підривання національних основ Української держави. Розцінивши цей нормативний акт як такий, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області, обласна рада чинного скликання однією з перших ухвалила "Програму захисту і розвитку української мови". Це була наша рішуча та символічна відповідь, яка, сподіваємося, матиме й практичну цінність, адже програма, поряд з низкою інших цілей та завдань, передбачає популяризацію української мови, культури та історичної свідомості української нації через найширший спектр культурних, наукових, науково-практичних та інформаційних заходів", – зазначив свободівець Олександр Сич.
Свободівець-голова Івано-Франківської обласної ради підкреслив, що нація жива доти, поки жива її мова.
"Важливо, щоби День української мови та писемності був не лише однією з дат календаря, але й, закарбувавшись у свідомості як фундаментальна цінність, став своєрідним способом життя кожного українця".
Танцювальним флешмобом івано-франківське студентство відзначило День української писемності та мови.