Олександр Сич про полігон ТПВ у Снятині: складування відходів не вирішить проблеми, потрібен системний підхід

 

 

Керівники обласної ради продовжують здійснювати робочі поїздки в райони області з метою аналізу використання коштів обласного бюджету та визначення пріоритетних проблем населених пунктів. Черговим у плані робочих візитів став Снятинський район.

 

Голова обласної ради та його перший заступник Василь Гладій спільно з депутатами обласної ради Василем Дудкевичем, Дмитром Дякуром, Миколою Дроняком та керівниками району оглянули низку об’єктів соціально-культурного призначення, інформує прес-служба обласної ради.

 

Одним з пріоритетних об’єктів району, який відвідали керівники обласної ради – полігон твердих побутових відходів в Снятині. За словами Снятинського міського голови Анатолія Шумка, реалізація проекту щодо реконструкції полігону ТПВ триває третій рік.      

"Завдяки коштам обласного і державного бюджетів вже практично захоронено сміття, яке тут накопичувалося останні 30-40 років", - сказав міський голова. Його заступник Віктор Кушик додав, що згідно проектних даних, захоронення сміття на полігоні після реалізації проекту, передбачене до 40-а років. "Якщо в перспективі буде запроваджено сортування, то автоматично час, відведений на захоронення відходів, збільшиться", - відзначив Віктор Кушик.

 

В свою чергу Олександр Сич наголосив, що питання поводження з твердими побутовими відходами є актуальним для обласної ради. Тому даний об’єкт має принципове значення.    

 

"Це сміттєзвалище без перебільшення є одним з найкращих в області. Воно ліцензоване і впорядковане. На приведення його до ладу упродовж останніх трьох років з бюджетів різних рівнів було спрямовано 5,5 мільйонів гривень. Ще стільки ж потрібно для завершення всіх робіт. Зрозуміло, що це півзахід, бо складування відходів не вирішить проблеми. Тут потрібен системний підхід. Тому сьогодні область напрацьовує принципове рішення щодо побудови системи переробки і сортування сміття", - підкреслив Олександр Сич.

 

Перебуваючи на Снятинщині посадовці відвідали будинок культури села Рожневі Поля Шевченківської сільської ради. Цього року тут реалізовувався проект "Збережемо будівлю – покращимо культурне життя на селі". Як розповів сільський голова Шевченківської сільської ради Сергій Палійчук, клуб побудований у 1967 році. З того часу ремонтні роботи не проводилися.

 

"Дякуючи обласному конкурсу ми провели капітальний внутрішній ремонт, оновили сцену та актовий зал, замінили вікна і двері. Це єдиний будинок культури у сільській раді, до складу якої входять три села", - сказав Сергій Палійчук.

 

Завдяки реалізації проекту обласного конкурсу "Будинок культури – душа села, а душу треба берегти" вдалося покращити умови перебування в будинку культури в селі Потічок шляхом заміни вікон і дверей на енергозберігаючі.

 

В ході візиту керівники обласної ради також оглянули навчальні заклади в селах Ганьківці, Задубрівці та Підвисоке. Коштами обласного бюджету у приміщенні Ганьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів облаштували під дитячий садок.

 

"Дане приміщення використовувалося під шкільні класи. У зв’язку зі зменшенням учнів шкільного віку, вирішили пристосувати це приміщення під дошкільний навчальний заклад. Ми дуже довго чекали на цей садок, бо наші дітки змушені їздити в інші села", - відзначив директор школи Григорій Ступарик. За його словами, відкрити садочок планують до кінця цього року.

 

Покращилися умови перебування в діючому дошкільному навчальному закладі в селі Підвисоке. В рамках реалізації проекту "Садочку вікно, діткам – тепло" було замінено вікна і двері на енергозберігаючі. Окрім впровадження заходів з енергозбереження за кошти обласного бюджету в Задубрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів капітально відремонтували дах.

 

На завершення візиту очільники вищого самоврядного органу влади області зустрілися з керівниками органів місцевого самоврядування, депутатами районної ради, представниками громадськості.

 


15.11.2017 1043 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1341
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1025
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2048
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3533
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1326
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1312

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1639

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

475

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1119

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1282
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24238
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

488
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2650
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

597
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1486
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

661
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15358
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

466
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

567
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1426 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

598
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

513