Олександр Сич: Перш, ніж вдосконалювати Конституцію України, треба дотримуватися її існуючих норм

 

 

Як писала Фіртка, напередодні відзначення 21-річниці Конституції України в обласній філармонії відбулися урочистості та святковий концерт.

 

Очільник депутатського корпусу наголосив на важливості відзначення дати прийняття Основного Закону нашої держави, який є важливим правовим, політичним та історичним документом. 

 

"Правовий – тому, що Конституція закріпила статус України, як самостійної незалежної української держави. Документ політичний, тому що вона остаточно оформила розрив з колишньою метрополією. Документ надзвичайно важливий історичний, бо відображає всю складну динаміку становлення української держави. У 1991 році проголошено Українську незалежність. П’ять років ми жили за старою совєтською, колоніальною і тоталітарною конституцією. Ми були незалежні, але послуговувалися законами залежності. Конституція відобразила існуючий на 1996 рік стан української держави і українського суспільства. Він був постколоніальний, посттоталітарний, прокомуністичний, промосковський", - підкреслив Олександр Сич.

 

Посадовець також акцентував на неоднозначності норм Конституції.

 

"З одного боку вона визначає Україну унітарною державою, з іншого – існує цілий розділ про автономну республіку Крим. З однієї сторони, Конституцією заборонено існування іноземних військових баз, з іншої – в перехідних положеннях вказано, що вони можуть перебувати на території України на умовах оренди.  Конституція також говорить, що реалізується право української нації на самоствердження, в той же час захищає російську меншину і її мову", - наголосив голова облради.

 

На його переконання, такі суперечності створили інформаційний, територіальний і військовий плацдарм для початку сучасної війни Росії проти України.

 

"Шляхом захисту російської мови здійснювалася пропаганда в українському суспільстві, а особливо в південно-східних регіонах. Як і передбачалося, автономний статус Криму дозволив йому стати плацдармом для нападу на Україну, дозвіл на існування російсько-чорноморського флоту на українській землі став прецедентом для військового наступу на нашу державу", - резюмував Олександр Сич і закликав всіх плекати українську, політичну, інтелектуальну еліту , яка зможе чітко і точно удосконалити Конституцію України, щоби вона відповідала сучасному стану розвитку українського суспільства і задавала орієнтири для розвитку української нації.


28.06.2017 474 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

230
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

810
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1810
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3354
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2279 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4483

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

641

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

567

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

549

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

580
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10187
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1027
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4873
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

825
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2621
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1047
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34282 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

476
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

543
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

887 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1101