“Ми маємо всі ознаки держави. Ми маємо кордони, населення, територію, право, суверенітет. Цим не можна зневажати. Це те, за що нас цінують у світі. Так, ми маємо територію, але чому на Сході і Півночі вона не чітко означена кордонами? Я вже не кажу про те, чому сьогодні територія Української держави на третину менша, аніж її мала УНР?”, - сказав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час урочистого віча з нагоди 20-річчя Незалежності України, яке відбулося 24 серпня 2011 року в Івано-Франківську.
“Ми маємо право. Але чому воно використовується вибірково? Чому за бандитським принципом своєму - все, а чужому, опоненту – право? Ми маємо суверенітет, але чому хтось чи з Сходу, чи з Заходу має нам вказувати яких героїв цінувати, хто такий Бандера, хто такий Шухевич і треба чи не треба визнавати УПА?
Кожна держава характеризується устроєм, режимом, формою правління. Ми скільки хочемо можемо переконувати себе, що живемо у демократії. Але, як у тій народній приказці, солодше від цього не стане.
Як сказав свого часу відомий український науковець Микола Михальченко, демократія в Україні – це як той неопізнаний літаючий об’єкт про якого всі говорять, однак якого ніхто так і не бачив.
Всі двадцять років – при Кравчуку, Л. Кучмі, В. Ющенку, В. Януковичу – ми маємо авторитарний режим, який характеризується домінуванням виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою владою. Цей режим характеризується тим, що завжди є потенційна небезпека використання насильства проти власного народу; що армія небоєздатна захищати зовнішні рубежі, але боєздатна воювати проти власного народу.
Українці є такі, які вони є. Так, покручені, змаргіналізовані, зросійщені. Але інших українців ми на сьогодні не маємо. Націю слід творити так само, як і державу. Все що ми маємо, як позитиви, так і негативи, – це наш шлях. Це процес творення нації і держави. Не нарікаймо, не плачмо, а засукаймо рукава і творімо міцну, монолітну Українську державу”, - закликав Олександр Сич.