Упродовж тижня Уряд визначиться з остаточним баченням змін до Закону України «Про засади державної мовної політики».
Міністерство культури отримало доручення до наступного четверга узагальнити пропозиції центральних органів виконавчої влади з удосконалення мовного законодавства на засадах забезпечення інтеграційної ролі української мови як мови державотворчої, а також всебічного захисту мов національних меншин.
Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич повідомив 20 березня за підсумками наради з підготовки урядового проекту Закону України «Про засади державної мовної політики».
За словами Олександра Сича, Уряд не лише мінімізує формальності, пов’язанні з погодженням кінцевого тексту і врахуванням обґрунтованих пропозицій, але й максимально координуватиме свої дії з Тимчасовою спеціальною комісією з підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов в Україні, створеною в парламенті.
«Ми чудово розуміємо, яку роль може і має відіграти новий мовний закон у консолідації суспільних настроїв в умовах агресії. Тому готові діяти максимально прозоро, зважено й оперативно», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.
Урядовець доручив Держкомтелерадіо і Національній телерадіокомпанії України забезпечити відповідний інформаційний супровід законотворчого процесу, а також застеріг представників центральних органів виконавчої влади і членів ТСК від надмірного захоплення політичною кон’юнктурою.
«Законотворець має бути захищеним від маніпуляцій у даній царині. З одного боку, слід розуміти, що мовне питання свого часу виявилося приводом до відповідних провокацій, а не їх причиною. Із таким же успіхом агресор міг посилатися на повалення режиму Януковича або небезпеку глобального потепління. А з іншого – країна дійсно потребує системного і невідкладного вдосконалення в сфері мовного законодавства», - підсумував Олександр Сич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Олександр Сич: Україна має невідкладно підтримати Декларацію ООН про права корінних народів