Олександр Шевченко: Україна потребує кардинальних змін в системі реабілітації

  

 

У ТК “Буковель” відбувся семінар-тренінг для фахівців громадських організацій людей з обмеженими руховими можливостями з питань організації реабілітаційних програм на рівні громади, а також презентація діяльності громадських організацій представниками різних областей України.

 

Близько пів сотні учасників не лише встигли напрацювати подальший алгоритм роботи та поділитись досвідом, а й проінспектували курорт Буковель на предмет доступності об’єктів для людей на візках, інформує прес-служба нардепа. 

 

«Ми вже не вперше проводимо подібні семінари у Буковелі, адже це одне з небагатьох місць в Україні, де люди на візках можуть почувати себе повноцінними членами суспільства. Дякуючи тому, що керівництво курорту, прислухається до наших зауважень та підказок, тут люди з обмеженими фізичними можливостями мають змогу безперешкодно відпочивати бо й номера відповідні є, і проїзд по території забезпечено. Особливо приємно, що комплекс Voda збудований з урахуванням потреб людей на візках, а це і доступні туалети, і зручні заїзди, відсутність сходів та найголовніше спеціальний підйомник для занурення в басейн», - розповідає Микола Макар співорганізатор семінару, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області.

 

Учасники семінару мали змогу відпочити на Озері Молодості, надихнутись красою Карпат,  а найбільш сміливі навіть спустились на найдовшому тролеї України. Вражень, кажуть учасники чимало, проте найважливіше – вдалось обговорити проблемне та важливе питання реабілітації. З пропозиціями та побажаннями звернулись до народного депутата України Олександра Шевченка.

 

«На сьогоднішній день існує величезна проблема загалом розуміння системи реабілітації в Україні. Як такої її просто не існує. Ми повинні чітко усвідомити, що система реабілітації має бути одна для всіх! Вона не може бути окремо для учасників АТО, окремо для людей на візках…. Вона має бути одна і йти до людини, а не людина з проблемами має шукати де отримати реабілітаційні послуги», - наголошує Лариса Байда, начальник відділу громадської організації «Національна асамблея людей з інвалідністю».

 

Також пані Людмила зазначає, що  перш за все є потреба  в законодавчих змінах:

 

«Необхідно внести зміни в існуючий Закон України про реабілітацію, які б дали розуміння  ситуації, що сьогоднішня система реабілітації має ґрунтуватись на міжнародній класифікації ВОЗ,  класифікації функціонування обмеження життєдіяльності і здоров’я».

 

Під час семінару усі пропозиції сформували в один загальний лист, який уже в вересні планують передати депутатам Верховної ради України. На разі, ж заручились підтримкою нардепа Олександра Шевченка, який вже не один рік співпрацює та допомагає  людям з інвалідністю відстоювати свої права.

 

«Я однозначно лобіюватиму інтереси людей з інвалідністю ,адже вони, такі ж як і всі. Наше завдання сьогодні  сконцентрувати зусилля держави в плані виділення коштів  на оздоровлення та реабілітацію і спрямувати їх на конкретні справи, а не розпилювати на дрібниці.  На основі таких комплексів як Буковель можна організувати якісне оздоровлення та повний реабілітаційний цикл. Вже чимало років поспіль у Буковелі проходять реабілітаційні програми для різних  категорій людей, які мають проблеми зі здоров’ям і, як показує практика, і психологічні і фізичні проблеми вирішуються досить успішно. Переконаний, що в тісній співпраці ми зможемо переконати депутатів Верховної ради в необхідності кардинальних змін в питанні реабілітації в Україні», - підкреслив під час зустрічі з учасниками семінару народний депутат України Олександр Шевченко.


01.08.2017 530 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

867
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1884
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3398
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2322 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

699

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

605

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

584

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10239
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1075
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5110
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

883
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2680
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1093
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34324 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

589
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

520
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

580
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

920 2