25-26 грудня відбудуться обласна науково-практична конференція "Вчені Прикарпаття – сталому розвитку краю" та ІІІ обласна виставка науково-технічних розробок, новітніх технологій та обладнання "Досягнення науки – виробництву", в якій візьмуть участь представники газопереробного заводу, Прикарпатського УБР, Тампонажного управління і ВУВКГ,- повідомляють в Долинській райдержадміністрації.
Минулої п’ятниці, 21 грудня, на черговому засіданні колегії обласної державної адміністрації під час розгляду питання про співпрацю РДА, виконкомів міськрад міст обласного значення з трьома національними вишами обласного центру з питань залучення науково-технічного потенціалу до розв’язань проблем соціально-економічного розвитку області голова Долинської РДА Олександр Криницький доповів: 8 червня між райдержадміністрацією та Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника підписано угоду про співпрацю щодо практичного впровадження наукових розробок університету в економіку та гуманітарну сферу, а також сприяння інноваційному розвитку району.
Зокрема, відділ освіти має намір зреалізувати такі проекти (угоди буде укладено у 2013 році):
- Програма корекції фізичного розвитку учнів старшого шкільного віку гірських шкіл Карпатського регіону засобами фізичної культури (керівник проекту професор Тетяна Бойчук);
- Словник лінгвістичних термінів: лексикологія, фразеологія, лексикографія ( професор Марія Голянич);
- Профілактика психологічного насильства в сім’ї та в освітньому середовищі ( професор Олена Ліщинська);
- Роль і місце гірських шкіл у реалізації програми сталого розвитку українських Карпат (господарське та природозберігаюче виховання шкільної молоді, керівник професор Василь Хрущ).
З метою співпраці з питань енергозбереження Долинський район 25 червня підписав угоду про співпрацю з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.
Підприємства нафтогазовидобувної галузі: Долинське НГВУ, газопереробний завод, Прикарпатське УБР, Тампонажне управління тісно співпрацюють з галузевим Івано-Франківським науково-дослідним і проектним інститутом ПАТ "Укрнафта" (НДПІ).
Зокрема, у 2012 році газопереробний завод збудував новий товарний парк на Бориславському ГПВ. вартістю 3,5 млн. грн. та виконав проект "Реконструкція продуктопроводів із винесенням їх на поверхню", вартістю 22млн. грн. Також впроваджено проект реконструкції установки осушки газу, що дало можливість значно покращити якість товарного газу. За словами Олександра Криницького, у 2013 році буде впроваджено проект охолодження газу на дільниці компресування газу – АПО (апарат повітряного охолодження), що дасть можливість економити до 10% води і покращити екологію навколишнього середовища.
Планується впровадити проектну розробку на вузол підготовки води Пасічнянського ГПВ. Вирішується питання проектування в 2013 році турбодетандерної установки по відбору ШФЛВ на Пасічнянському ГПВ вартістю близько 160 млн. грн., окупність очікується до 3-х років.
Долинське НГВУ співпрацювало з науково-дослідним і проектним інститутом ПАТ "Укрнафта" в напрямку надання послуг (розробка проектів, методик, стандартів, розрахунків, обладнання, приладів і т.п.) в процесах видобування, транспортування, підготовки нафти і газу. В межах співпраці з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу на газопереробному заводі та НГВУ щорічно проходять практику студенти цього вишу.
Прикарпатське управління бурових робіт, відповідно до затвердженого тематичного плану Івано-Франківського науково-дослідного і проектного інституту, в 2012 році проводило роботи з визначенням властивостей пластових нафт для забезпечення інформацією щодо властивостей пластових флюїдів. Вивчались властивості пластових флюїдів із свердловин Прикарпатського УБР, що виходили з буріння з метою покращення якості досліджень при випробуванні свердловин і отримання достовірних даних. Проводились гідродинамічні дослідження свердловин для отримання інформації про поточні характеристики продуктивних пластів, пластових флюїдів та ефективність роботи свердловин.
З метою покращення техніко-економічних показників буріння здійснювався науково-технічний супровід будівництва свердловин. Проводилось комплексне літолого-мінералогічне і мікропалеонтологічне вивчення керну, шламу та фізичних властивостей порід колекторів з видачею оперативних висновків та отримання достовірних даних по колекторах в процесі буріння свердловин.
На основі підписаної угоди між Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та ПАТ "Укрнафта" діє програма підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників Прикарпатського УБР.
Тампонажне управління також співпрацює з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу щодо проведення навчання водіїв по перевезенню небезпечних вантажів. Долинське ВУВКГ «планує в перспективі» співпрацю з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу - в напрямках диспетчеризації та автоматизації системи обліку води, проведення технічного обстеження та моніторингу мереж водопостачання.
Довідково: 16 березня датоване розпорядження № 160 голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка «Про стан виконання програм розвитку інвестиційної, науково-технічної та інноваційної діяльності в області».