Олег Пелех: Дайте дітям шанс займатися спортом

 

/data/blog/114137/c6c11912c5f43dea7111702c6c575fef.jpg

 

Олег Пелех – людина, знана в Івано-Франківську. Це – професійний баскетболіст, майстер спорту, колишній тренер баскетбольного клубу «Говерла», тепер – тренер першолігової команди «Калуш-ПНУ» і студентської команди ПНУ, яка виступає в студентській лізі Чемпіонату України.

 

Своїми міркуваннями про проблеми та перспективи прикарпатського баскетболу Олег Пелех поділився із журналістами «Західного кур’єра».

– Тож який зараз стан баскетболу в області?
– Ситуація в івано-франківському баскетболі склалася таким чином, що основне місце зайняв баскетбольний клуб «Говерла» – флагман, до якого довгий час була привернута вся увага владних структур, спонсорів, глядачів.

За спиною «Говерли»  ніхто не бачив ніяких проблем, тому що команда успішно грала у суперлізі, а у її складі виступали навіть баскетболісти-американці. Не було проблем у фінансуванні –  спонсор Ігор Коломойський справно виділяв кошти. Все було ідеально. Але за цим ідеалом ніхто не побачив, що протягом 5-7 років зовсім не фінансувався і, отже, не розвивався дитячий баскетбол.  І, як результат, зараз в області зовсім не проводиться дитячий чемпіонат з баскетболу.
Не краща ситуація з дорослими командами. Якщо раніше у чемпіонаті області серед дорослих брало участь 17 команд, то тепер ми насилу зібрали тільки 6. У  жіночому баскетболі дві команди грають у юнацькій лізі. У чоловічій команді ситуація гірша. У складі команди половина юнаків з Франківська, половина – з Калуша. Тільки так ми змогли «нашкребти» гравців, щоб ті грали у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі.
– Виходить, що кошти вкладалися, але тільки у професійний баскетбол?
– В баскетбол було вкладено дуже багато грошей, сума за 7 років становить приблизно 8 млн. доларів.  Але цими грошима розпорядилися катастрофічно погано: нічого не збудовано, молодих баскетболістів не виховано. Ні копійки не вкладалося у розвиток дитячого баскетболу. У дітей немає форми, м’ячів теж немає. І хоч  у всіх містах області  працюють тренери, але дитячі команди не створені. З ким проводити чемпіонат області? Фактично залишилися осередки дитячого баскетболу тільки у Богородчанах та Кабули кращими в обласному чемпіонаті, зараз грають у збірних України. Тільки один раз ми провели чемпіонат – і вже маємо трьох учасників збірної.
Організовуючи чемпіонат, я звернувся до обласної Федерації баскетбольного клубу «Говерла» з проханням про допомогу –  і отримав відмову. Довелося походити по спонсорах. Одним із меценатів чемпіонату став Микола Ковальчук, директор фірми «ВАМБУД», якого в травні цього року вибрали президентом Федерації баскетболу Івано-Франківської області.
Без підтримки, тільки на одному ентузіазмі вдруге такий чемпіонат провести неможливо.
Тому я закликаю спустися з «Говерли» вниз, допомогти дітям, дати їм шанс реалізуватися. Я виріс в Калуші, можна сказати – в провінції, мої батьки не були багатими, але я зміг пограти в різних клубах, побачити світ, баскетбол мені дав такий шанс...
В обласних центрах гроші ще так-сяк знаходяться, а в провінції знайти кошти на оренду залу, на спортінвентар дуже важко. А молодих талантів не бракує…
Спорт може дати дітям можливість реалізуватися, вступити в університет, навіть – у коледжі США, Польщі чи Чехії. Усюди спорт ціниться. Баскетбол – тим більше. Це популярний вид спорту в усьому світі.
Чиновникам вигідний великий спорт. А великий баскетбол почнеться тоді, коли розвиватиметься маленький,  дитячий. Часто буваючи за кордоном (я ж граю зараз за збірну ветеранів), бачу, що всюди у світі розвивається дитячий спорт.  Всі державні гроші  йдуть в першу чергу на дитячий спорт, а вже спонсори забезпечують професійний.
Тож закликаю чиновників від спорту, очільників області, небайдужих спонсорів сприяти розвитку масового баскетболу, зокрема дитячого. Дайте дітям шанс!


Інтерв’ю записала Наталя ХРАБАТИН


22.08.2016 1684 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2267
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

885
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

932
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

941 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2830 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1488

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

565

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

675

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

350

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1028
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2116
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1093
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

815
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

349
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15000
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7314
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

752
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

305
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

218
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

309
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

593
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1047