Олег Лєпєнін: Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом

Засновник будівельної компанії «Вертикаль» Олег Лєпєнін ділиться підсумками минулого року та прогнозами зростання цін на нерухомість у Франківську.

«Вертикаль» — девелоперська компанія, яку  засновано в 2010 році. Вона працює на ринку первинної нерухомості Івано-Франківська. У 2020 році будує 14 будинків у п'яти житлових комплексах міста — «Містечко Мануфактура», «Містечко Козацьке», LYSTOPAD, HydroPark DeLuxe, Sonata.


— Чим запам'ятався минулий 2019 рік БК «Вертикаль»? 

— 2019 рік виявився непростим для ринку нерухомості в цілому. Але попри це, для нас були й позитивні моменти. За рік ми відкрили три нових відділи продажу, щоб бути ще ближчими до клієнтів. Загалом, компанія збагатилась новим досвідом і стала сильнішою.

— Назвіть нові формати чи новації, що допомогли вам залучати інвесторів у 2019 році.

— Ринок нерухомості Івано-Франківська досить насичений, рівень конкуренції на дуже високому рівні. Для залучення інвесторів необхідно постійно вдосконалюватися та диференціюватися. Вдосконалення проходить на різних ланках: будівництво, фінанси, продажі, маркетинг та кадри.

До прикладу, ми провели масштабну рекламну кампанію житлового комплексу «Містечко Козацьке», щоб ознайомити більшу кількість цільової аудиторії з перевагами та цінностями даного проєкту, що допомогло нам залучити більше інвесторів.

— Якими досягненнями за минулий рік ви пишаєтесь?

— Досягненням 2019 року був старт будівництва нового житлового комплексу Sonata. Та основним досягненням, як і в попередні роки, є лояльність наших клієнтів, які рекомендують нас своїм близьким та знайомим.

— Скільки об'єктів БК «Вертикаль» ввела в експлуатацію в 2019 році?

— Минулого року ми здали 5 будинків: один будинок в HydroPark DeLuxe, один — в ЖК Lystopad та три будинки в ЖК «Містечко Козацьке».

Житловий комплекс HydroPark DeLuxe у Франківську

— Минулий рік пройшов в Україні під знаком зміни влади. Як відбилися глобальні зміни в політиці на вашій роботі?

— 2019 рік виявився багатим на нові випробування для ринку нерухомості через політичні та економічні аспекти. Проведення президентських та парламентських виборів, а також падіння курсу валют позначилося зниженням рівня продажів.

— У вашому портфелі багато проєктів, більшість із них малоповерхові, максимум — 16 поверхів. В Івано-Франківську не прийнято будувати хмарочоси на 33 поверхи, як у столиці, або це ваша власна політика?

— У Франківську не заведено будувати висотні будинки. Проте у наступному році ми плануємо стартувати новий 25-поверховий проєкт.

— Чи плануєте ви розширювати географію будівництва та виходити на ринки інших українських чи, можливо, європейських міст?

— Маємо у планах через декілька років вийти на ринки ще кількох міст Західної України.

— Назвіть ваш улюблений проєкт від БК «Вертикаль».

— Кожен проєкт — це предмет нашої гордості. Усі житлові комплекси зроблені з концептуальним підходом, де потреби і бажання майбутніх мешканців стали визначальними. Запозичений досвід з Європи ми впроваджуємо у Франківську і піднімаємо стандарти будівництва та благоустрою у місті.

— Які нові житлові комплекси стартують у 2020 році?

— «Вертикаль Вежі» — грандіозний проєкт з найвищими будинками Франківська на 25 поверхів, який розташовуватиметься поруч із центром міста. Основна ідея комплексу — завжди бути в центрі подій. Адже в пішій доступності ресторани, кафе, нічні клуби, кінотеатри, історичний центр міста. А у вільний від роботи час можна насолодитись краєвидом за горнятком кави з висоти пташиного польоту у найвищих вежах міста.

— Які ваші прогнози щодо вартості квадратного метра в Івано-Франківську в 2020 році?

— Постійне зростання вартості будівельних матеріалів та робіт призведе до зростання цін на нерухомість. Це може бути плюс 10-15% до вартості у гривні.

— Яким ви бачите Івано-Франківськ через 50 років?

— Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом, у якому гармонійно поєднується історія та сьогодення.


Информаційно-аналітичний відділ Domik.ua

на правах реклами

 


10.01.2020 8412
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

574
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

445
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7766 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2526 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1894
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2376

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

537

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

534

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

612

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1007
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

158
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

356
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

488
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

272
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

392
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

516 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

807
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5644
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

270
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

369
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

384
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

489