
Таку думку висловив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук під час Міжнародної конференції «Коло Вінценза: Майбутнє Карпат», яка проходить у с. Криворівня Верховинського району у рамках Міжнародного форуму Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA».
Зазначимо, що метою проведення заходу стало обговорення актуальних питань, які стимулюватимуть розвиток гірських територій Карпат, вироблення єдиної концепції поступу гуцульського краю.
Під час конференції запрошені, - а це віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, голова облдержадміністрації Олег Гончарук, народний депутат України, Микола Княжицький, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, голова Львівської облради Олександр Ганущин, а також високоповажні гості із сусідніх країн, - мали змогу поділитися думками щодо виокремлення особливостей місцевого самоврядування в гірських регіонах Карпат, економічних моделей розвитку сільського господарства на даній території, обговорити реалізацію інфраструктурних проектів та основні аспекти розвитку туризму та екосистеми регіону.
Як зазначив Олег Гончарук, реформа децентралізації показала не тільки значні плюси для розвитку місцевих громад, а й загострила проблемні питання, які характерні для цілого Карпатського регіону, і для вирішення яких необхідна підтримка на рівні держави.
«Сьогодні Карпати – це основа для розвитку зеленого і сільського туризму, відродження сільського господарства, спрямованого на вироблення екологічно чистої продукції, неабиякий потенціал для залучення іноземних інвестицій, унікальні природні та рекреаційні ресурси, багатогранна та споконвічна культура і традиції місцевих жителів, - підкреслив очільник області. – Однак поряд з цим, гірські райони області - це 240 населених пунктів, 11 із 23 уже об’єднаних територіальних громад, близько 50 тисяч учнів загальноосвітніх закладів, 30 відсотків від усієї мережі автомобільних доріг Прикарпаття. Зважаючи на розташування цих територій, показники соціально-економічного розвитку, які значно поступаються середнім регіональним та загальнодержавним, нам необхідна чітка концепція для їх розвитку та підтримка з боку держави».
Олег Гончарук також акцентував увагу на бюджетній політиці. Він, зокрема, підкреслив, що позитивний ефект для місцевих громад, в тому числі і для гірських населених пунктів, мали зміни до Бюджетного кодексу України в частині бюджетної децентралізації, які сприяли зростанню дохідної частини.
«Основним ресурсом жителів гірських населених пунктів є ліс. Однак, незважаючи на значні обсяги вирубки лісу, ніякої прямої вигоди від цього місцеві бюджети не отримують. Рентні платежі йдуть у державний бюджет. Розщеплення бюджету і спрямування частини в місцевий бюджет зняло б напругу і недоброзичливе ставлення до рубок. У той же час, можна би зобов’язати місцеві органи влади використовувати частину отриманих коштів на посадку лісу», - зазначив Олег Гончарук.