Олег Гончарук: Необхідно сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів

 

/data/blog/66156/b949c7bb0bbd03a8de2b9f56432ab092.jpg

 

В інтерв’ю губернатор Івано-Франківської області Олег Гончарук розказує про своє захоплення спортом, говорить про проблеми галузі, а також найближчі плани щодо розвитку спорту на Прикарпатті.

 

- Олеже Романовичу, що загалом для вас спорт?

Для мене спорт – це, в першу чергу, здоровий спосіб життя. Це азарт змагання, запал боротьби, а також емоції вболівальника.

- З чого почалося ваше захоплення спортом?

- Цим завдячую своєму батьку. Ще змалку, коли ми жили в Калуші, він за першої ж нагоди у вихідні возив мене до спортзалу "Будівельник". А далі, ще з першого класу, я займався і плаванням, і боротьбою, і навіть трохи ходив на бокс. Ну і баскетбол звичайно! Це були найпопулярніші види спорту в нашому місті. Зараз люблю вийти вранці на пробіжку, поплавати.

- Як вам вдається поєднувати роботу і спорт?

- Можливо, скажу банальність, але спорт допомагає людині жити. Бути здоровим фізично і духовно. Тому я не тільки займаюся спортом, але й раджу це робити підлеглим, друзям та й усім іншим.

- Як щодо шкідливих звичок?

Знаєте, у молодості, попри спорт, я все ж дозволяв собі спробувати і цигарку, і спиртне. Але, на щастя, швидко зрозумів, що це не моє. Тепер зрідка на свята чи з друзями можу собі дозволити чарку-другу. Але не більше.

- У сім’ї поділяють ваше захоплення спортом?

- Дружина і донька – це моя опора в житті. Вони завжди мене підтримують і допомагають. Це дві найдорожчі людини. Щодо спорту, то вони також дотримуються здорового способу життя. Влітку, наприклад, плаваємо, щозими – їздимо в гори, катаємося на лижах.

- Як, на вашу думку, заохотити людей, особливо в сьогоднішніх умовах, до занять спортом?

- Найперше – пропагувати спорт, фізкультуру та здоровий спосіб життя на всіх можливих і неможливих рівнях. По-друге, облаштувати спортивні майданчики, бігові доріжки – створити належну матеріально-технічну базу. Слід продемонструвати, що конкретно ми підтримуємо, які умови для цього вже створені. Окрім того, якщо ми говоримо про популяризацію спорту, то слід подбати і про вчителів фізвиховання, викладачів, спортивних тренерів. Дати їм необхідний статус, забезпечити належними умовами праці, достойною винагородою.

- Сьогодні Івано-Франківська область чи не єдина в Україні, що не має професійної футбольної команди. Стадіон який не який є. Потенціал є. А футболу немає?

- Як і будь-якому вболівальнику, мені прикро, що в області не залишилося жодного професійного клубу. Хоча добре пам’ятаю, коли лиш у Другій лізі Франківщину представляли з півдесятка команд. Не кажу вже про вищолігове "Прикарпаття". Ми маємо яскраву історію, певні досягнення, справді класних футболістів, яких добре знали не лише в Україні, а й у всій Європі. Тому, безумовно, футбол необхідно відроджувати. Найперше, починаючи з дитячо-юнацького. Потім – визначити підхід до функціонування професійної команди, реально зважити сили, оцінити можливості, в тому числі й фінансові. Якщо правильно, системно підходити, то спільними зусиллями можна домогтися поставлених цілей.

- А ви як голова ОДА готові допомагати футболу на Прикарпатті?

- Звичайно готовий, і не лише футболу. У пріоритетах у мене немає якогось конкретного виду спорту. Переконаний, що маємо культивувати абсолютно всі види, для яких на Прикарпатті є необхідні можливості розвитку. Що ж до футболу, то не секрет, що на сьогодні це наймасовіший вид спорту не лише в області, але й в Україні. Розуміючи це, як голова обласної державної адміністрації, безумовно, сприятиму його розвитку.

- З ким із відомих на Прикарпатті людей спорту підтримуєте дружні стосунки?

- У мене хороші дружні стосунки з багатьма місцевими спортсменами, тренерами, спортивними функціонерами, але якщо виокремлювати когось одного, то це однозначно Роман Ярославович Вірастюк. Це людина, все життя якої є прикладом вірного служіння спорту і своїй державі.

- Якось готові сприяти футзальному "Урагану" та баскетбольній "Говерлі" – найсильнішим наразі спортивним командам регіону?

- Хотів би підкреслити, що на сьогоднішній день я є головою обласної державної адміністрації. А ті ж "Ураган" та "Говерла" – абсолютно комерційні структури. Але я є їх прихильником і вболівальником. З радістю, коли випадає нагода, відвідую матчі цих команд. Якщо виникне потреба, то завжди готовий підставити плече. А от щодо перспектив, то як і в будь-якій комерційній справі, тут чимало залежить від капіталовкладень. І якщо власники тієї ж "Говерли" знаходяться за межами області, то "Ураган" сьогодні тримається винятково на ентузіазмі Олександра Олександровича Бубена. Гадаю, наші місцеві підприємці могли б підтримати ініціативу й допомогти у розвитку клубу, його академії.

- За які команди ви вболіваєте?

- Залежно від виду спорту. Звісно, у футзалі – це "Ураган", у баскетболі – "Говерла". Що ж стосується футболу, то як і більшість вболівальників в Україні, підтримую київське "Динамо", львівські "Карпати". Ну і, звичайно, за наші місцеві команди. У дитинстві вболівав за калуський "Хімік", ходив з батьком на матчі.

- Віддаєте перевагу вболіванню за телеекраном чи безпосередньо на трибуні?

- Свого часу разом зі своїм другом Олександром Кенізом мені довелося побувати на матчах провідних європейських чемпіонатів. Був на "Манчестер Юнайтед" – "Арсенал" і на матчі "Барселона" – "Реал"… Це дербі всесвітнього масштабу! Пощастило побувати на етапах "Формули-1". Звичайно, спостерігати за подіями вживу, з емоціями трибун – це неможливо порівняти із переглядом по телевізору. Разом з тим, з огляду на сьогоднішню зайнятість, вболівати залишається хіба що перед телевізором, і то не завжди. Але, як і казав, при нагоді із задоволенням ходжу в манеж Коледжу фізвиховання, щоби підтримати наші місцеві команди.

- Які плани стосовно розвитку спорту в нового очільника області на найближчий час?

- Передусім сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів, які зможуть ефективно управляти спортивною галуззю. І тоді, переконаний, результат буде.

 

Марія Чала, sport.if.ua


26.12.2014 975 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1066
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2675 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2230
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3092
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2685
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2409 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

524

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

536

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1020

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2264
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20499
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

719
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1988
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

270
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

874
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5573
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7442
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

991
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

739
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1105 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1608 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1465