Українська аграрна компанія UkrlandFarming (ULF), що належить вихідцю з Прикарпаття Олегу Бахматюку, пропонує китайським партнерам масштабний проект "зернового трубопроводу" вартістю 2,5 млрд доларів.
Проект передбачає будівництво елеваторів, порту і морських суден для перевезення зернових, а також закупівлю вагонів-зерновозів. Про це власному кореспондентові УКРІНФОРМу в Китаї розказав голова ради директорів ULF Олег Бахматюк.
"Це проект на п'ять років загальною вартістю 2,5 млрд доларів. Ми його називаємо "трубопроводом" між Україною і Китаєм", - сказав О. Бахматюк.
Керівник компанії пояснив, що проект передбачає будівництво на території України ряду елеваторів загальним обсягом 5 млн тонн, будівництво порту перевалкою 10 млн тонн, закупівлю 3 тис. вагонів-зерновозів і будівництво 5-7 морських суден для перевезення зернових. Кінцева його мета - налагодження каналу поставок зернових, насамперед кукурудзи, як в Китай, ринок якого дотепер було закрито для України, так і на Близький Схід і в Північну Африку, куди ULF вже постачає свою продукцію.
"Проект хоч і капіталомісткий, але досить простий", - вважає О. Бахматюк.
На всіх його етапах українська компанія веде переговори з різними перспективними партнерами: з американськими, канадськими та китайськими компаніями-будівельниками елеваторів; південнокорейськими, японськими і китайськими кораблебудівниками; вітчизняними, російськими, китайськими і американськими вагонобудівниками.
Зокрема, в ході поїздки в Пекін цього тижня керівництво та експерти ULF проводять зустрічі з Банком розвитку, Аграрним банком, рядом фондів і компаній, які виявили зацікавленість у проекті. Проект було презентовано цього тижня в Пекіні на четвертому Китайському зарубіжному інвестиційному ярмарку COIFAIR-2012.
Як повідомлялося, в рамках COIFAIR-2012 UkrlandFarming Plc підписала три меморандуми про співпрацю. Крім того, в китайській столиці ULF, перша українська компанія, уповноважена експортувати кукурудзу в Китай, веде переговори з цього питання з китайськими трейдером.