На Прикарпатті 30 листопада прогнозують хмарність з проясненнями, вночі та вдень — невеликий сніг, місцями — налипання мокрого снігу.
Про це повідомили на сторінці обласного центру з гідрометеорології, передає Фіртка.
Окрім того, на Івано-Франківщині прогнозують ожеледицю на дорогах. Попереджають про I рівень небезпеки.
Температура повітря в Івано-Франківську вночі коливатиметься від 8⁰ до 10⁰ морозу, вдень — 1-3⁰ морозу. По області вночі буде 7-12⁰ морозу, вдень — від 3° морозу до 2⁰ тепла.
Разом з тим, у зв'язку з відновленням снігопадів та хуртовин, 30 листопада у високогір'ї Івано-Франківської області зберігається значна сніголавинна небезпека (III рівень небезпечності, червоний). Рятувальники оголосили штормове попередження.
У високогір’ї Карпат вночі температура опуститься до 8-13° морозу, вдень — 2-7⁰ морозу.
Прикарпатцям вкотре нагадують про необхідність дотримання правил безпеки під час відпочинку у гірській місцевості. Зокрема, вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад:
- уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж три особи;
- обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
- переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу: візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігрівальні напої — чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття, медикаменти;
- поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди;
- обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.
читайте також: Завдяки GPS-моніторингу. Як мобільний застосунок допомагає шукати туристів у Карпатах
«Дбайте про свою безпеку та у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте у Службу порятунку за номером 101», — наголосили надзвичайники.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати