Огляд характеристик сучасних систем автоматизації для управління роботою свердловини

Спорудження комплексів індивідуального водопостачання з власної свердловини для заміського будинку та ведення домашнього господарства вважається одним з найкращих рішень, коли немає можливості підключитися до центральної системи або ж справність та якість такої води не підходить під потреби замовника.

Саме тому послуги буріння свердловин Київ та Київська область залишаються максимально затребуваними серед мешканців невеликих міст та сіл, адже мати безперебійний доступ до джерела чистої якісної води - це одна з головних умов комфорту. Про більшість особливостей проведення буріння, облаштування та подальшої експлуатації установок майстри розповідають замовникам ще на етапі формування кошторисного проєкту, адже справність роботи свердловини залежить не лише від правильності проведених робіт та дотримання різних технологічних вимог, а й заощадливого використання водного ресурсу. Одним з таких напрямків обговорення залишається необхідність впровадження систем автоматизації, які здатні контролювати умови функціонування свердловини, керувати етапом запуску та вимкнення насосного обладнання за умов впливу різних факторів, а також відслідковувати рівень води у водоносному горизонті. Все це в сукупності дозволяє запобігати виникненню різних аварійних ситуацій та передчасному зносу свердловинного обладнання.

Навіщо потрібна автоматизація системи водопостачання?

Це варто сприймати як ефективний спосіб спростити експлуатацію установок водозабезпечення, без яких власнику об’єкта доведеться самостійно відслідковувати рівень води в джерелі, рівень тиску в системі, моніторити особливості роботи насоса, до того ж робити це потрібно постійно, щоб недопустити, наприклад, перегрів насоса через роботу “в суху”.

Весь перелік переваг застосування автоматики в роботі свердловин на воду можна розподілити на можливість:

  • захистити обладнання від роботи “в суху”, автоматично відключаючи насос при досягенні рівня води в свердловині нижче допустимого мінімуму;
  • автоматично контролювати рівень та запас води з отриманням відповідного попередження при його відхиленні поза допустимими межами (за індивідуальним налаштуванням системи);
  • недопустити перенавантаження системи, зокрема під час різких перепадів напруги в електромережах або ж при тривалій безперервній роботі насоса, що може стати причиною перегріву та поломки обладнання.

Окремо варто звернути увагу на можливість дистанційного контролю та моніторингу стану системи, коли артезіанська свердловина, зокрема умови її функціонування відстежуються через комп’ютери або спеціальні мобільні пристрої.

Що відноситься до елементів автоматизованої системи керування свердловиною?

Зазвичай системи автоматизації складаються з кількох основних елементів, які в комплексі контролюють умови роботи свердловини на воду, тим самим захищаючи її від швидкого зносу. До них важливо віднести:

  • автоматичне реле тиску в системі, яке безпосередньо керує етапом увімкнення та вимкнення насосного обладнання, стабілізуючи тиск всередині системи на заданому при налаштуванні рівні;
  • датчики рівня дзеркала води, якими можна моніторити рівень заповненості підземного джерела, запобігаючи ризику “сухого ходу”, коли насос запущений, а води в крані немає;
  • контролери для керування насосом, які можна запрограмувати під певні умови та покази інших датчиків для автоматичного запуску або ж зупинки насоса;
  • частотні перетворювачі, їх ще називають інверторами, за їх допомогою власник свердловини може регулювати швидкість забору води з джерела, тим самим зменшуючи знос пристроїв.

В останньому випадку замовники буріння та облаштування свердловини отримують можливість заощаджувати витрати за використану електроенергію, мати стабільний тиск рідини, а також суттєво збільшити термін експлуатації самого обладнання

Серед переваг застосування автоматики важливо відзначити безперебійність водопостачання та максимальну зручність у відслідковуванні стану свердловини й пристроїв.

Реклама


15.02.2025 277
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

840
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1556 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2323
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2161 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7505
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15221 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

270

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1000

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1069

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1856
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

251
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

628
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

873
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3107
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

887
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1926
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

969
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35119 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

218
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

453
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

596
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

922