Огляд характеристик сучасних систем автоматизації для управління роботою свердловини

Спорудження комплексів індивідуального водопостачання з власної свердловини для заміського будинку та ведення домашнього господарства вважається одним з найкращих рішень, коли немає можливості підключитися до центральної системи або ж справність та якість такої води не підходить під потреби замовника.

Саме тому послуги буріння свердловин Київ та Київська область залишаються максимально затребуваними серед мешканців невеликих міст та сіл, адже мати безперебійний доступ до джерела чистої якісної води - це одна з головних умов комфорту. Про більшість особливостей проведення буріння, облаштування та подальшої експлуатації установок майстри розповідають замовникам ще на етапі формування кошторисного проєкту, адже справність роботи свердловини залежить не лише від правильності проведених робіт та дотримання різних технологічних вимог, а й заощадливого використання водного ресурсу. Одним з таких напрямків обговорення залишається необхідність впровадження систем автоматизації, які здатні контролювати умови функціонування свердловини, керувати етапом запуску та вимкнення насосного обладнання за умов впливу різних факторів, а також відслідковувати рівень води у водоносному горизонті. Все це в сукупності дозволяє запобігати виникненню різних аварійних ситуацій та передчасному зносу свердловинного обладнання.

Навіщо потрібна автоматизація системи водопостачання?

Це варто сприймати як ефективний спосіб спростити експлуатацію установок водозабезпечення, без яких власнику об’єкта доведеться самостійно відслідковувати рівень води в джерелі, рівень тиску в системі, моніторити особливості роботи насоса, до того ж робити це потрібно постійно, щоб недопустити, наприклад, перегрів насоса через роботу “в суху”.

Весь перелік переваг застосування автоматики в роботі свердловин на воду можна розподілити на можливість:

  • захистити обладнання від роботи “в суху”, автоматично відключаючи насос при досягенні рівня води в свердловині нижче допустимого мінімуму;
  • автоматично контролювати рівень та запас води з отриманням відповідного попередження при його відхиленні поза допустимими межами (за індивідуальним налаштуванням системи);
  • недопустити перенавантаження системи, зокрема під час різких перепадів напруги в електромережах або ж при тривалій безперервній роботі насоса, що може стати причиною перегріву та поломки обладнання.

Окремо варто звернути увагу на можливість дистанційного контролю та моніторингу стану системи, коли артезіанська свердловина, зокрема умови її функціонування відстежуються через комп’ютери або спеціальні мобільні пристрої.

Що відноситься до елементів автоматизованої системи керування свердловиною?

Зазвичай системи автоматизації складаються з кількох основних елементів, які в комплексі контролюють умови роботи свердловини на воду, тим самим захищаючи її від швидкого зносу. До них важливо віднести:

  • автоматичне реле тиску в системі, яке безпосередньо керує етапом увімкнення та вимкнення насосного обладнання, стабілізуючи тиск всередині системи на заданому при налаштуванні рівні;
  • датчики рівня дзеркала води, якими можна моніторити рівень заповненості підземного джерела, запобігаючи ризику “сухого ходу”, коли насос запущений, а води в крані немає;
  • контролери для керування насосом, які можна запрограмувати під певні умови та покази інших датчиків для автоматичного запуску або ж зупинки насоса;
  • частотні перетворювачі, їх ще називають інверторами, за їх допомогою власник свердловини може регулювати швидкість забору води з джерела, тим самим зменшуючи знос пристроїв.

В останньому випадку замовники буріння та облаштування свердловини отримують можливість заощаджувати витрати за використану електроенергію, мати стабільний тиск рідини, а також суттєво збільшити термін експлуатації самого обладнання

Серед переваг застосування автоматики важливо відзначити безперебійність водопостачання та максимальну зручність у відслідковуванні стану свердловини й пристроїв.

Реклама


15.02.2025 233
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1954
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4614
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1158
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1303
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1740
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2742 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

202

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

352

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1239

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1355
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1855
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26913 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1062
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

327
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7981
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3338
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1584
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1192
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

494 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

685
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

734
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4725