Огляд характеристик сучасних систем автоматизації для управління роботою свердловини

Спорудження комплексів індивідуального водопостачання з власної свердловини для заміського будинку та ведення домашнього господарства вважається одним з найкращих рішень, коли немає можливості підключитися до центральної системи або ж справність та якість такої води не підходить під потреби замовника.

Саме тому послуги буріння свердловин Київ та Київська область залишаються максимально затребуваними серед мешканців невеликих міст та сіл, адже мати безперебійний доступ до джерела чистої якісної води - це одна з головних умов комфорту. Про більшість особливостей проведення буріння, облаштування та подальшої експлуатації установок майстри розповідають замовникам ще на етапі формування кошторисного проєкту, адже справність роботи свердловини залежить не лише від правильності проведених робіт та дотримання різних технологічних вимог, а й заощадливого використання водного ресурсу. Одним з таких напрямків обговорення залишається необхідність впровадження систем автоматизації, які здатні контролювати умови функціонування свердловини, керувати етапом запуску та вимкнення насосного обладнання за умов впливу різних факторів, а також відслідковувати рівень води у водоносному горизонті. Все це в сукупності дозволяє запобігати виникненню різних аварійних ситуацій та передчасному зносу свердловинного обладнання.

Навіщо потрібна автоматизація системи водопостачання?

Це варто сприймати як ефективний спосіб спростити експлуатацію установок водозабезпечення, без яких власнику об’єкта доведеться самостійно відслідковувати рівень води в джерелі, рівень тиску в системі, моніторити особливості роботи насоса, до того ж робити це потрібно постійно, щоб недопустити, наприклад, перегрів насоса через роботу “в суху”.

Весь перелік переваг застосування автоматики в роботі свердловин на воду можна розподілити на можливість:

  • захистити обладнання від роботи “в суху”, автоматично відключаючи насос при досягенні рівня води в свердловині нижче допустимого мінімуму;
  • автоматично контролювати рівень та запас води з отриманням відповідного попередження при його відхиленні поза допустимими межами (за індивідуальним налаштуванням системи);
  • недопустити перенавантаження системи, зокрема під час різких перепадів напруги в електромережах або ж при тривалій безперервній роботі насоса, що може стати причиною перегріву та поломки обладнання.

Окремо варто звернути увагу на можливість дистанційного контролю та моніторингу стану системи, коли артезіанська свердловина, зокрема умови її функціонування відстежуються через комп’ютери або спеціальні мобільні пристрої.

Що відноситься до елементів автоматизованої системи керування свердловиною?

Зазвичай системи автоматизації складаються з кількох основних елементів, які в комплексі контролюють умови роботи свердловини на воду, тим самим захищаючи її від швидкого зносу. До них важливо віднести:

  • автоматичне реле тиску в системі, яке безпосередньо керує етапом увімкнення та вимкнення насосного обладнання, стабілізуючи тиск всередині системи на заданому при налаштуванні рівні;
  • датчики рівня дзеркала води, якими можна моніторити рівень заповненості підземного джерела, запобігаючи ризику “сухого ходу”, коли насос запущений, а води в крані немає;
  • контролери для керування насосом, які можна запрограмувати під певні умови та покази інших датчиків для автоматичного запуску або ж зупинки насоса;
  • частотні перетворювачі, їх ще називають інверторами, за їх допомогою власник свердловини може регулювати швидкість забору води з джерела, тим самим зменшуючи знос пристроїв.

В останньому випадку замовники буріння та облаштування свердловини отримують можливість заощаджувати витрати за використану електроенергію, мати стабільний тиск рідини, а також суттєво збільшити термін експлуатації самого обладнання

Серед переваг застосування автоматики важливо відзначити безперебійність водопостачання та максимальну зручність у відслідковуванні стану свердловини й пристроїв.

Реклама


15.02.2025 162
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

195

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699