Одиниці поставилися з розумінням: як журналістка з Прикарпаття хворіла на коронавірус

Журналістка з Івано-Франківщини Мар’яна наприкінці квітня захворіла на коронавірус.

За два тижні самоізоляції переконалася: суспільство не готове сприймати людей, які заразилися вірусом, пише Фіртка.

«Одиниці людей поставилися до мене з розумінням. Сусіди – боялися, а деяким «доброзичливцям» було просто цікаво, як я викручуся із ситуації», – розповідає у коментарі НСЖУ журналістка.

Прізвище героїні не називаємо на її прохання. Мар’яна вже 15 років працює у районній газеті на посаді завідувача відділу зв’язків із громадськістю, є членом Національної спілки журналістів України.

Де могла підхопити Covid, не знає. Каже: хвилювалася не за себе, а за рідних.

«Можливо, заразилася і під час виконання професійних обов’язків, хоча я завжди носила маску і рукавички. Факт є фактом. Позитивний ПЛР-тест підтвердив в організмі вірус. Найтяжчими були перші три дні – температура сягала позначки 39. Біль у грудній клітці, страшенна втома і знесиленість. Я не розуміла, що відбувається навколо. Тест здавала у п’ятницю, потім були травневі вихідні, тому результати прийшли аж через 7 днів», – розповідає журналістка.

У родині, на щастя, ніхто більше не захворів. Але сім’ї довелося зіткнутися із нерозумінням з боку сусідів.

«Кажуть, що в темні часи завжди видно світлих людей. І я в цьому переконалася особисто», – зауважує Мар’яна.

Навіть, перебуваючи на лікарняному, вона продовжувала писати матеріали для газети. Зокрема, і про свій досвід.

«Працюю в районному центрі. Тому сказати, що наші медики були готові до боротьби з пандемією, – значить лукавити. Ні, не готова медицина! До мене жодного разу не телефонував мій сімейний лікар. Хочу відзначити натомість районного лікаря-інфекціоніста, яка мене в телефонному режимі підтримувала і консультувала. Це чудова людина і, справді, лікар від Бога, яка переймається кожним пацієнтом зокрема. Це вона найперша мені зателефонувала і повідомила про позитивний результат тесту», – ділиться журналістка.

У газеті писала про роботу медсестер, які беруть мазки для ПЛР-діагностування. Щоденно вони в захисних костюмах, окулярах, бахілах.

«У матеріалі я описала процедуру, яку проводять ці медсестри. Сама процедура досить неприємна, але необхідна. Адже одним із принципів, який допомагає впоратися з поширенням вірусу COVID-19, окрім ізоляції, є масове тестування населення. Але от у ЗМІ, вважаю, бракує «живих» матеріалів на тему Covid. Колегам варто більше писати про людей, які перехворіли. Це реальні історії, щирі зізнання», – коментує Мар’яна.

Зараз вона вже активно працює у редакції, адже журналістика, каже, – це спосіб життя.


22.06.2020 3228
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3207
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1264 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003