
Сьогодні, 18 квітня, експерти ГО "Центр політичних студій" представили результати моніторингу виконання депутатами Івано-Франківської міської ради своїх обов'язків.
Аналітики підсумували роботу депутатських приймалень, інформує кореспондент Фіртки.
Нагадаємо, згідно з законом, депутати повинні раз у місяць проводити персональний прийом громадян.
Тож за 9 місяців експерти перевірили майже всіх депутатів Івано-Франківської міської ради.
"Не вдалося побувати лише в Івана Пуйди з "Об'єднання Самопоміч", Віктора Синишина зі "Свободи" та Сергія Палійчука з "Солідарності", - розповів експерт центру Михайло Джогола.
За його словами, це зумовлено тим, що депутати змінювали час свого прийому і знімальній групі не вдалось туди потрапити.
Керівник проекту "Приймальня депутата" Віталій Світлик відзначив, що на початку проекту мало громадян звертались на прийом до депутатів, але наразі ця ситуація покращилась.
Експерт ГО "Центру політичних студій" Михайло Джогола розповідає, що за весь час проекту встигли побувати на прийомі у 39 депутатів.
"Зокрема, 15 були відсутніми на свої прийомах, 5 депутатів на прийоми відправляли своїх помічників і лише 19 проводили їх особисто", - каже Джогола.
До тих, кого не застали експерти навідувалися повторно. Так повторно застали Віталія Мерінова та Сергія Гаєвського від УКРОПу, Стефана Магаса з "Батьківщини", Віталія Бурка, Олега Капустяка та Романа Харука зі "Свободи".
Цікаво, що керівник фракції ВО "Свобода" в Івано-Франківській міській раді Роман Онуфріїв не проводить особистих прийомів — звернення до нього можна залишити в партійній приймальні.
За словами експертів, це є порушенням, оскільки прийом депутат повинен проводити особисто не рідше, як раз на місяць.
"Втім частина депутатів проводять їх з допомогою помічників. Зокрема у приймальнях вдалось застати помічників Петра Гречанюка та Ірини Кулиничі з "Самопомочі", Володимира Кушніра, Володимира Фецича та Петра Шкутяка з "Солідарності". Також на депутатських прийомах були відсутні Петро Гавриш зі "Свободи", Ігор Корсун та Олександра Федорук з "Самопомочі", Микола Ковальчук та Степан Руднянин з "Солідарності", Руслан Терешко з "Батьківщини" та позафракційний депутат Ігор Саварин", - розповідає Михайло Джогола.
Відтак "Центр політичних студій" розробив проект рішення, щодо впровадження електронної фіксації результатів проведених прийомів громадян. Ним пропонують депутатам фіксувати в електронних документах звернення громадян та відзначати стан їх виконання.
Як відмітив Михайло Джогола, таким чином хочуть підвищити відповідальність депутатів перед виборцями.
Крім того, — це допоможе самим депутатам при формуванні своїх річних звітів. Відповідний проект рішення пропонують депутатам обговорити на круглому столі який проведуть 2 травня.
На завершення експерти додають, що після того, як вони почали системно проводити такі відеорейди, продуктивність депутатів зросла.
"Відповідно — збільшилась активність виборців. Зараз помітно більше людей приходять в приймальні та залучають депутатів до вирішення проблем на окрузі", - резюмує Віталій Світлик.