Очевидне та неймовірне

 

Є два способи взаємодії християн із зовнішнім світом – втеча від нього та активна діяльність у ньому (дехто називає це двома шляхами праведності).

 

Перший передбачає, що людина веде сугубо «церковний» спосіб життя. Молиться, бере участь у таїнствах, намагається не грішити. Та й і все. Другий – людина діє у зовнішньому світі, пробуючи змінити його згідно із законом Божим.

 

Цей шлях часто засуджується широкою православною громадськістю. І зрозуміло, чому. Той, хто прагне практикувати другий спосіб, часто намагається оминути при цьому перший. Тоді як шлях до другого лежить виключно через перший. Перший – основа основ. Без нього нічого не буде. На ньому можна будувати. А можна і не будувати. Він самодостатній. На відміну від другого способу. Хоча відкидати другий спосіб як непотрібний чи недостойний також не слід.

 

Окрім спасіння, кожна людина має певну місію у земному житті. Про це не говориться прямо у Євангелії. Але є непрямі свідчення. Так, сказано, що кожен має різні таланти. Різні дари Духу Святого. Отже, різні можливості. Святі ж Отці кажуть, що головне для християнина – пізнати волю Божу щодо себе. Тобто, окрім загальної Його волі щодо нашого спасіння та загального Промислу є воля стосовно кожної конкретної людини. Є дещо, що кожен із нас має робити. Зрозуміти, що саме, можна лише практикуючи перший шлях праведності. Тому що «просто спасатися», не займаючись нічим особливим – точно потрібно всім без винятку християнам. А, молячись, утримуючись від гріха, каючись та причащаючись Святих Христових Таїн, - зрозуміємо, що ще слід робити. А головне – як.

 

Питання «як» набагато важливіше за питання «що». Житія святих свідчать, що можна робити що завгодно. До чого душа лежить. Головне таки «як». Із щирої любові до Господа, чи з якихось інших міркувань. І ще. Ціль не виправдовує засобів. Для досягнення високої та благородної мети не можна користуватися неправедними методами. Інакше виникають сумніви у її висоті та благородстві. Врешті, наша стратегічна мета – спасіння. І чинити осудні дії, навіть якщо за їхньою допомогою можна досягти тактичних перемог, «творити добро тут і зараз» - м’яко кажучи, не варто. До спасіння це точно не приведе.

 

Тому спершу – молитися, вірити, сподіватися, терпіти, прощати, любити. Викорінювати пороки та насаджувати чесноти. Ламати себе під Закон Божий (а не навпаки). А потім буде видно. Чи варто боротися. Коли варто – як саме. За що саме. В який бік стріляти…

 

Надія Моклюк,

Братство


31.01.2012 1777 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

435
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2981
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21135
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2006
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1521 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2394

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

68

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

748

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

852
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

182
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

482
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1019
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

181
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

766
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8242
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

906 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

899
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2197 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843