Очевидне та неймовірне

 

Є два способи взаємодії християн із зовнішнім світом – втеча від нього та активна діяльність у ньому (дехто називає це двома шляхами праведності).

 

Перший передбачає, що людина веде сугубо «церковний» спосіб життя. Молиться, бере участь у таїнствах, намагається не грішити. Та й і все. Другий – людина діє у зовнішньому світі, пробуючи змінити його згідно із законом Божим.

 

Цей шлях часто засуджується широкою православною громадськістю. І зрозуміло, чому. Той, хто прагне практикувати другий спосіб, часто намагається оминути при цьому перший. Тоді як шлях до другого лежить виключно через перший. Перший – основа основ. Без нього нічого не буде. На ньому можна будувати. А можна і не будувати. Він самодостатній. На відміну від другого способу. Хоча відкидати другий спосіб як непотрібний чи недостойний також не слід.

 

Окрім спасіння, кожна людина має певну місію у земному житті. Про це не говориться прямо у Євангелії. Але є непрямі свідчення. Так, сказано, що кожен має різні таланти. Різні дари Духу Святого. Отже, різні можливості. Святі ж Отці кажуть, що головне для християнина – пізнати волю Божу щодо себе. Тобто, окрім загальної Його волі щодо нашого спасіння та загального Промислу є воля стосовно кожної конкретної людини. Є дещо, що кожен із нас має робити. Зрозуміти, що саме, можна лише практикуючи перший шлях праведності. Тому що «просто спасатися», не займаючись нічим особливим – точно потрібно всім без винятку християнам. А, молячись, утримуючись від гріха, каючись та причащаючись Святих Христових Таїн, - зрозуміємо, що ще слід робити. А головне – як.

 

Питання «як» набагато важливіше за питання «що». Житія святих свідчать, що можна робити що завгодно. До чого душа лежить. Головне таки «як». Із щирої любові до Господа, чи з якихось інших міркувань. І ще. Ціль не виправдовує засобів. Для досягнення високої та благородної мети не можна користуватися неправедними методами. Інакше виникають сумніви у її висоті та благородстві. Врешті, наша стратегічна мета – спасіння. І чинити осудні дії, навіть якщо за їхньою допомогою можна досягти тактичних перемог, «творити добро тут і зараз» - м’яко кажучи, не варто. До спасіння це точно не приведе.

 

Тому спершу – молитися, вірити, сподіватися, терпіти, прощати, любити. Викорінювати пороки та насаджувати чесноти. Ламати себе під Закон Божий (а не навпаки). А потім буде видно. Чи варто боротися. Коли варто – як саме. За що саме. В який бік стріляти…

 

Надія Моклюк,

Братство


31.01.2012 1633 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1641
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3783 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33892
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2862

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

371

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1725

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1087
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1513
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

565
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283