Обмороження, допомога при обмороженні

 

/data/blog/99443/f28218e5e0af6bf7db7c0169ccacf4ec.jpeg?hash=2016-01-25-14-46-19

 

Що таке обмороження?

 

Відмороження - ушкодження тканин, викликане впливом низьких температур. Надмірно низька температура навколишнього середовища, також як і висока, може чинити негативний вплив на організм людини. Обмороження може бути викликано поступової або швидкою втратою тепла тілом. Обмороження може піддатися все тіло або окремі його частини (наприклад, руки, ноги, пальці, вуха). Обмороження вражає тканини майже також як і опік.

 

Ознаки обмороження

  • Бліда шкіра, при зігріванні червоніє.
  • Бульбашки.
  • Колір шкіри варіюється від темно-коричневого до чорного.


Що відбувається при обмороженні?

Організм поступово замерзаючого людини намагається компенсувати втрату тепла, зменшуючи приплив крові до поверхні тіла, а тіло, в свою чергу, зменшує тепловіддачу. Під час поверхневого відмороження відбувається закупорка капілярів, здатна спричинити гангрену.

 

При замерзанні всього тіла звужуються кровоносні судини, викликаючи ішемію шкіри, яка блідне, з'являється гусяча шкіра. Організм починає виробляти більше тепла, що виникає тремтіння м'язів, що також сприяє додаткової вироблення тепла. Якщо всі ці заходи самозахисту організму при тривалому впливі холоду не допомагають, то загальне переохолодження (гіпотермія) неминуче. При замерзанні відчувається печіння, пізніше втрата чутливості, а при зігріванні виникає досить сильний біль. Порушується периферійний кровообіг, серцебиття і дихання стають все рідше і слабкіше, нарешті, повністю порушується обмін речовин. Температура тіла падає до критичної межі і становить 25°С, настає смерть.

 

 

Ступені обмороження

При впливі холодом тільки на окремі частини тіла з'являється місцеве ураження шкіри і тканин - обмороження, що нагадує опік. Ступені обмороження, також як і опіків, можуть бути різної тяжкості:

 

I ступінь - уражаються поверхневі шари шкіри. Шкіра стає блідою. При зігріванні відмороженою частини тіла кровоносні судини залишаються розширеними, тому почервоніння ураженої частини тіла зберігається.

 

II ступінь - уражається шкіра, утворюються бульбашки. При нормалізації кровообігу крізь уражені стінки кровоносних судин в шкіру проникає серум (сироватка крові), утворюються бульбашки. Через деякий час бульбашки заживають, не залишаючи рубців.

 

III ступінь - уражаються глибокі шари шкіри і підшкірна тканина. Кровообіг недостатньо, частина тканин гине. Колір шкіри в місцях, уражених холодом, від темно-коричневого до чорного.

 

IV ступінь - некроз не тільки м'яких тканин, але і кісток, виникає гангрена.

 

Перша допомога при обмороженні

Зігрівати замерзлого людини необхідно поступово. Найкраще це робити у ванні або під душем. Вода не повинна бути занадто гарячою, її температуру слід підвищувати поступово. Замерзлий чоловік дуже добре відчуває «повернення життя» в уражені тканини тіла: в тих місцях посилюється бігання мурашок, може з'явитися навіть біль. Після нормалізації кровообігу у всіх частинах тіла людини необхідно укласти в ліжко, так як його серцево-судинна система сильно ослаблена. Крім того, при переохолодженні підвищується ризик інфекційних захворювань. Відморожені кінцівки не слід масажувати і сильно розтирати. Після нормалізації кровообігу виникає припухлість, біль, піднімається температура. Ступінь ураження тканин можна визначити тільки через деякий час. Звичайно контури загиблих тканин стають виразними через кілька діб.

 

Відмороження III і IV ступеня повинен лікувати лікар, навіть у тому випадку, якщо площа ураження шкіри невелика.

 

Уражені ділянки шкіри лікар змаже спеціальною маззю. Загиблі тканини, якщо вони не відокремилися внаслідок відбуваються в організмі реакцій, іноді доводиться видаляти хірургічним шляхом. Лікар також повинен стежити за тим, щоб некроз не торкнувся здорові тканини. В гіршому випадку потрібна ампутація ураженої кінцівки.

 

Алкоголь сприяє розширенню кровоносних судин, тому після його прийому організм людини не здатний належним чином захиститися від холоду. Крім того, люди в нетверезому стані не здатні оцінити свої відчуття.

 

 

Тарас Драгомирецький


Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

357
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1409
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2604 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3645
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3007
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2154

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

626

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

477

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1644

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1807
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

301
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

514
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

815
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4997
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

365
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

891
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10136
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

520
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

273
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

381
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

408
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

728