Обласні перегони. Суперництво в другому колі може принести багато сюрпризів

 

/data/blog/122956/f8a3aee0ac30ca253c53617525703c9c.jpg

 

Нарешті обласний футбол остаточно перейшов на європейську формулу змагань. Одна з її складових — проведення ігор за схемою «осінь—весна». Добре, що при цьому у двох лігах позаду залишилися групові та регіональні матчі, і як наслідок — можливість упорядковувати чемпіонат та першість області, все систематизовувати та аналізувати. За підсумками першого кола, “Галичина” це робимо зі своїм спортивним експертом Дмитром ЛАЩУКОМ.

 

Є на кого рівнятися

– Пане Дмитре, у першому колі боротьба на футбольних полях, як стверджують окремі фахівці, йшла досить напружено і непередбачувано. Це результат запровадження нашою федерацією європейської системи змагань, чи тут вплинуло щось інше?
— Чемпіонат області за схемою «осінь—весна» було запроваджено ще на початку 90-х років минулого століття. Потім чомусь все це скасували і повернулися до радянської форми боротьби за результати. Як на мене, нова система не впливає на суперництво між командами, просто підвищився їхній рівень майстерності. За винятком, наприклад, у першій лізі — коломийських «Карпат» і ФК «Калуш». Тому й єдиноборства на полях проходять цікавіше і не завжди прогнозовано. Головне — є організований футбол, а це вже позитив. Додам, що після багаторічної перерви відроджено професійну команду на Прикарпатті, а значить — молодим гравцям є на кого рівнятися і бачити стимул для вдосконалення своєї майстерності. Безумовно, нам треба йти до Європи, тож стало менше критичних зауваг щодо змагальної формули «осінь—весна».

 

Тривалий час йшли без поразок

– Від того часу, як ви залишили пост президента футбольного клубу — спочатку печеніжинських «Карпат», а згодом коломийських «Карпат», остання команда в кожному наступному сезоні намагалася знову повернути собі обласне чемпіонство, але їй ніяк не вдавалося цього зробити. А ось тепер, після осінньої частини змагань, «карпатівці» несподівано відірвалися аж на шість очок від свого основного конкурента — ФК «Калуш». Чим поясните таку трансформацію?
— Ви забули, що коломийські «Карпати» на недовгий час вже покидали чемпіонат, а після повернення в 2013 році знову стали першими в області. Уболівальники Коломийщини завжди хочуть бачити рідну команду на верхніх позиціях турнірної таблиці, інших результатів не очікують. і я вдячний теперішньому керівництву клубу за таке розуміння, яке дбає не лише про фінансову стабільність, поліпшення навчально-тренувальної роботи серед футболістів, а й про спортивну інфраструктуру. Візьмемо хоча б футбольне поле в Коломиї: в 2010-му воно — одне з найгірших в області, а нині — одне з найкращих.

А за підсумками першого кола, підопічні Любомира Корнути значно відірвалися від основного переслідувача — ФК «Калуш». Ще задовго до його завершення так не виглядало. На чолі турнірної таблиці панувало двовладдя. Коломияни і калушани, маючи в пасиві лишень по дві нічиї, тривалий час ішли без поразок. Невдовзі обидва суперники втратили очки з брошнівськими «Карпатами», а потім покутяни видали серію з шести перемог. і дві з них — дуже важливі: з однаковим рахунком 1:0 в гостях здолали своїх головних опонентів — ФК «Калуш» і «Гал-Вапно». Хоча все-таки зіпсували настрій своїм уболівальникам, вибувши з кубка області в Галичі внаслідок зустрічі з «Гал-Вапном». Успіх коломиян зумовлений ще тим, що у літнє міжсезоння вони повністю зберегли свій ігровий склад, тоді як більшість команд зазнала кадрових втрат.

 

rtekqyl1tcy

 

Невдачі у трьох матчах поспіль

– Несподіванкою для багатьох став турнірний шлях ФК «Калуш». Власне, калуський футбол десятиліттями був у числі найкращих в області (згадаймо, приміром, «Хімік»). Однак приблизно десять чи більше років тому найпопулярніший вид спорту в місті хіміків почав занепадати. Натомість останні два-три сезони, здається, почалося відродження футболу в Калуші. Як ви гадаєте, друге місце в таблиці ФК «Калуш» — це тимчасове явище чи, можливо, є вагомі причини для того, щоб з оптимізмом дивитися в майбуття цієї команди?
— Справді, в Калуші керівництво міста і клубу всерйоз заопікувалося своєю основною командою. На належному рівні вирішують питання фінансування, інформованості уболівальників. Як і в Коломиї, тут добре працюють ДЮСШ, що дає можливість активно залучати звідти талановиту молодь до дорослого колективу. Не так, як, приміром, у Турці, Биткові чи Ямниці.
Стосовно першоколового відставання від коломийських «Карпат», не було б того, якби калушани перед зимовою перервою не зазнали трьох поразок поспіль з мінімальним рахунком 0:1. Скажімо, невдачі розпочалися в підлеглих Петра Лесіва в 11-му турі в Галичі. За тиждень калушани вдома програли коломийським «Карпатам», а згодом в розіграші кубка області у чвертьфіналі — підгірському «Оскару», котрий виступає в аматорському чемпіонаті України. Хоча від коломиян вони відстають на п’ять очок, але навесні, залежно від ігрових обставин, калушани можуть догнати і навіть перегнати нинішнього лідера.

 

Втратили мотивацію

– На третьому місці опинилася команда «Гал-Вапно». Тривалий час у першому колі галичани трималися на четвертій-п’ятій позиціях, і лишень у заключному турі нічия між брошнівськими «Карпатами» і «Колосом Городенківщини» дозволила їм увійти до трійки призерів. Наразі це не зменшує спортивних заслуг цього колективу, а навпаки, підкреслює його ігровий потенціал.
— Команда «Гал-Вапно» не перший рік у чемпіонаті, з часом сформувалося успішне керівництво клубу. Крім позитивного вирішення фінансових питань, заслуга його ще в тому, що команду — одну з небагатьох в літню трансферну кампанію — добре укомплектували досвідченими футболістами. Очевидно, нарешті час уже щось вигравати, бо вболівальники, мабуть, не захочуть бачити своїх улюбленців четвертими-п’ятими в турнірній таблиці. На мою думку, це все одно, що бути восьмими або десятими. Міркую, «Гал-Вапно» боротиметься за одне з призових місць у чемпіонаті.

– Маючи по 22 очки разом з «Гал-Вапном», четверту позицію займають «Карпати» з Брошнева-Осади — незмінний призер останніх чотирьох попередніх чемпіонатів. Незважаючи на деякі кадрові втрати в міжсезонні, брошнівці, безперечно, будуть прагнути продовжити медальну серію. Однак через вперту конкуренцію цього може і не статися. і насамперед через те, що «карпатівцям», крім команди «Гал-Вапно», можуть протистояти інші клуби, зокрема «Колос Городенківщини», який деякий час навіть очолював турнірну таблицю. Думаю, намагатиметься не втратити свого шансу і «Тепловик ДЮСШ №3» з Івано-Франківська. Пане Дмитре, що скажете про ці три команди?
— У Брошневі досвідчене керівництво, і за бажання команда може бути конкурентом будь-кому. Мені видається, що після того, як місцеві футболісти стали чемпіонами області, вони трохи втратили мотивацію. Звичайно, скидати з рахунку їх не варто, бо завжди грають сильно, принаймні вдома. А ось поява серед лідерів чемпіонату дебютантів з Городенківщини є до певної міри сюрпризом. Так кажу, бо в Городенці колись уже діяв першоліговий колектив «Пробій», котрий в окремих сезонах непогано виступав і навіть став чемпіоном області. Щодо «Колосу Городенківщини», то наскільки мені відомо, ця команда має добру фінансову підтримку з боку аграріїв Городенківщини. Щоправда, колектив не має ще належного досвіду, щоб нарівні боротися з брошнівцями, калушанами чи коломиянами. Це стосується і «Тепловика-ДЮСШ №3», але команда молода, перспективна і вмотивована. Якщо вона збережеться в нинішньому складі, то через рік-два конкуруватиме з лідерами чемпіонату.

 

Шукати інші шляхи фінансування

– З огляду на турнірну таблицю — ФК «Турка», болехівські «Карпати», ФК «Битків» і надвірнянський «Бескид» й надалі будуть її середняками. Зате тривожить ситуація зі старожилами обласного футболу — долинським «Нафтовиком» і недавнім призером чемпіонату — тлумацьким «Придністров’ям», котрі є аутсайдерами першого кола. Чому, на вашу думку, ці колективи опинилися в такому становищі?
— Я вже казав про брак коштів і про можливості залучати молодих перспективних футболістів. Знову ж таки — це вам не івано-Франківськ, Коломия чи Калуш. Проблема — на поверхні, тут нема нічого дивного. Друга проблема: керівники Тлумацького та Долинського районів не залучають кошти спонсорів для функціонування «Придністров’я» і «Нафтовика». Як депутат обласної ради, стверджую, що на бюджетні гроші сьогодні годі чекати. У період економічної кризи і воєнного лихоліття немає таких можливостей. Заодно зауважу: голови Тлумацької районної ради — Василь Двояк і Долинської РДА — Юрій Мазур є прихильниками спорту, тому принаймні їм варто шукати якісь інші шляхи фінансування клубів.

 


Перша ліга (перше коло)

«Карпати» (Коломия) — 32 очки, ФК «Калуш» — 26, «Гал-Вапно» (Галич) — 22, «Карпати» (Брошнів-Осада) — 22, «Колос Городенківщина» — 21, «Тепловик-ДЮСШ №3» (івано-Франківськ) — 17, ФК «Турка» — 16, «Карпати» (Болехів) — 15, ФК «Битків» — 13, «Бескид» (Надвірна) — 12, «Вихор» (Ямниця) — 8, «Нафтовик» (Долина) — 6, «Придністров’я» (Тлумач) — 4.


wsyap8pm-jk

Першість за правильною схемою

– Друга ліга, не поділена на групи або різні регіони, тепер проводить повноцінну загальнообласну першість. Зрозуміло, збільшилися фінансові витрати клубів на деякі далекі поїздки команд для проведення матчів, але при цьому рівень ліги, безумовно, зріс, та й до неї підвищився інтерес уболівальників. А як ви ставитеся до переходу на нинішню форму змагань? Врешті-решт, як у першому колі оцінюєте боротьбу серед команд в другому ешелоні обласного футболу?
— Першість другої ліги проходить за правильною схемою. Для чого, наприклад, 13 команд ділити на дві групи. Є, звичайно, певні додаткові фінансові навантаження на клуби, але вони виправдані стосовно кінцевих результатів. Якщо зважити, що у змаганнях беруть участь і деякі районні центри, які могли б прикрасити і першу лігу, боротьба на футбольних полях із суперниками за уболівальницькі симпатії на трибунах, мабуть, не згасатиме до кінця сезону. Тим паче, що першоколовими лідерами стали сусіди — бовшівська «Касова» і НФК «Бурштин». П’ятиочковий відрив бовшівців від свого суперника — немала заслуга їхнього граючого тренера Ореста Горбатого. Ці дві команди почуваються добре і фінансово, як і солотвинський «Медик-Лісівник» та «Сокіл» з Павлівки.


Друга ліга (перше коло)

«Касова» (Бовшів) — 32 очки, НФК «Бурштин» — 27, «Медик-Лісівник» (Солотвин) — 22, «Сокіл» (Павлівка) — 21, «Черемош» (Верховина) — 19, «Карпати» (Кути) — 18, «Нептун-Покуття» (Заболотів) — 17, «Покуття» (Снятин) — 17, ФК «Рогатин» — 16, «Гуцульщина-ДЮСШ» (Косів) — 14, «Хутровик» (Тисмениця) — 8, «Прут» (Делятин) — 6, «Арсенал» (Вербовець) — 4.


«Футбольних» днів стало більше

– Пане Дмитре, на завершення нашої розмови — чи стежите ви за змаганнями 18-річних футболістів?
— Звичайно. У минулому сезоні, як і попередніх, було простіше. В один день виступали і дорослі склади, і юнацькі, а тепер останні задіяні у створеній дитячо-юнацькій футбольній лізі. і це, напевно, закономірно. А було так: на стадіоні, де одна роздягальня, — одна команда на полі, а друга чекає під дверима, щоб перевдягнутися. Нині юнаки та дорослі грають у різні дні — у суботу і неділю. До того ж, уболівальники більше днів на тижні дивляться футбол. Звісно, є противники цього нововведення, бо треба для поїздки оплачувати не один, а два автобуси. А щодо турнірних показників, то добре змагаються ті команди, в населених пунктах яких ефективно працюють ДЮСШ. Прикро, що тлумацьке «Придністров’я» і тут на останньому місці, тож дорослому складові в майбутньому нічого втішного не світить.

 


ДЮФЛ: U-18 (перше коло)

«Карпати» (Брошнів-Осада) — 33 очки, «Тепловик-ДЮСШ №3» (Івано-Франківськ) — 30, «Вихор» (Ямниця) — 30, «Карпати» (Коломия) — 26, ФК «Калуш» — 22, «Колос Городенківщини» (Городенка) — 20, «Бескид» (Надвірна) — 19, ФК «Турка» — 15, «Гал-Вапно» (Галич) — 8, «Нафтовик» (Долина) — 7, «Карпати» (Болехів) — 5, ФК «Битків» — 5, «Придністров’я» (Тлумач) — 4.


Тривала зимова перерва може внести зміни у життя дорослих і юнацьких команд, тож навесні все це можливо відіб’ється на їхніх турнірних результатах. Почекаємо на другу половину змагань і на нові футбольні враження.

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, газета “Галичина”


Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

214
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

793
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1792
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3347
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2273 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4469

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

554

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

544

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10181
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1020
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4752
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

815
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2615
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1036
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34276 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

467
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

535
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

876 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1094