Обласна рада затвердила порядок, що дозволить видобувати гравій з річок

Івано-Франківська обласна рада затвердила порядок проведення заходів з ліквідації наслідків та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з шкідливою дією вод.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Галичину.

Як йдеться у документі, заходи з ліквідації наслідків та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із шкідливою дією вод (далі – Заходи) здійснюються у виключних випадках для запобігання затопленню населених пунктів та сільськогосподарських угідь під час проходження повені, паводку, льодоходу та інтенсивному розвитку берегової ерозії, а також запобігання руйнуванню гідротехнічних споруд, інших інженерних споруд та комунікацій.

Метою проведення Заходів є зниження гідравлічного навантаження (тиску) на гідротехнічні споруди, корінні береги річок, які зазнають інтенсивної ерозії, забезпечення умов проходження паводку на ділянках мостових переходів, гідроспоруд та лінійних споруд, відновлення природного стану русел річок, поліпшення умов існування водних живих організмів.

Проведення заходів з ліквідації наслідків та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із шкідливою дією вод, здійснюється за відповідним рішенням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з урахуванням положень вказаного Порядку.

Визначення конкретних ділянок (місць) русел річок для проведення Заходів визначається постійно діючою комісією з визначення ділянок (місць) русел річок, які потребують проведення Заходів (далі – Комісія), персональний склад якої визначається відповідно до цього Порядку та затверджується наказом Дністровського басейнового управління водних ресурсів.

Проведення Заходів здійснюється згідно з проектно-кошторисною документацією, яка виготовляється і погоджується відповідно до вимог чинного законодавства України, а також відповідно до процедури проведення оцінки впливу на довкілля.

Виконавець Заходів визначається на конкурсній основі згідно з Положенням про порядок проведення конкурсу щодо проведення заходів з ліквідації наслідків та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із шкідливою дією вод, додаток до Порядку.

Компенсація витрат Виконавця може здійснюватися за рахунок реалізації видалених річкових відкладів за межі ділянки (місця) проведення Заходів.

З метою створення сприятливих умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів міських, селищних та сільських рад територіальних громад, на територіях яких проводяться Заходи, Виконавець укладає з відповідними органами місцевого самоврядування угоду про соціально-економічне партнерство. Виконавець робіт компенсовує Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів (далі – Дністровське БУВР) витрати, пов’язані з організацією авторського та технічного нагляду, контролем за проведенням Заходів, поповнення аварійного запасу, проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод та виникнення надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків.

Ініціатором проведення Заходів можуть виступати Дністровське БУВР, міські, селищні та сільські ради територіальних громад, на територіях яких передбачається проведення Заходів.


Читайте також:

Життя після стихії на Франківщині. Селяни рахують збитки, влада шукає гроші

"Імітація роботи в екологічному напрямку": на Прикарпатті дозволили змінити русло Лімниці

На Калущині річка підмиває берег: можливий обвал частини споруди

На Прикарпатті річка вийшла на заплаву: вода підтопила обійстя та городи

"Коли вода під берегом, я збираю шмаття": як на Франківщині живуть у селі без дамби


11.07.2021 1541
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4864
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

478
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14649 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6401

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1260
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

700
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

996
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6050
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14319
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2