
Депутати приєднали Івано-Франківську станцію швидкої допомоги до комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
За таке рішення сьогодні під час сесії проголосували 46 обранців, інформує кореспондент Фіртки.
За словами заступника голови ІФ ОДА Віталія Федоріва, така реорганізація зумовлена медреформою.
«Попередження працівників про можливе звільнення - це вимога законодавства, оскільки ліквідовується юридична особа. Але оскільки відбувається процедура реорганізації, то у структурі всі працівники матимуть місце роботи. Звичайно, що ми не можемо гарантувати місце роботи керівникам», - зазначив Федорів.
Натомість представник громадськості Ростислав Гудзінський зазначив, що немає сімейних лікарів, які надаватимуть допомогу, а таке рішення депутатів щодо реорганізації зруйнує швидку допомогу.
«Влада користується тим, що люди не знають, що таке екстрена медична допомога і що таке невідкладна допомога. У нас інститут сімейних лікарів не створений. Тому я закликаю вас голосувати по совісті», - заявив представник громадськості.
Втім, Віталій Федорів зазначив, що депутатів вводять в оману, коли говорять, що нікому буде реагувати на виклики.
читайте також: В Івано-Франківську зібрали круглий стіл, щоб врятувати «швидку»
«Екстрена медична допомога має чіткий визначений перелік, на які випадки вона реагує. Ніяких змін у цьому не відбулося. Вони керуються постановою від 2012 року», - відмітив Віталій Федорів.
НСЗУ буде фінансувати з державного бюджету лише один заклад, тому проводиться реорганізація.
«Фінансування матиме єдиний заклад екстреної швидкої допомоги. Якщо у нас буде ще одна станція, окрім обласного КНП, то грошей їй держава не дасть. Ціна питання 50 млн гривень», - пояснив Віталій Федорів.
«Завтра, якщо у нас не буде грошей, а Кабмін не дасть, то постане питання звільнення людей», - додав голова облради Олександр Сич.
У свою чергу голова комісії з питань охорони здоров’я і соціальної політики Манолій Піцуряк запропонував перенести розгляд цього питання на 20 грудня, на друге пленарне засідання. Мовляв, питання зараз у суді і варто дочекатися рішення.
«У законі не передбачено, що тільки КНП, а чому не може бути інша форма? Я не знаю, як поступати сьогодні. Але я відтягував питання до того, як буде рішення суду», - зазначив Піцуряк.
Проте його все ж винесли на голосування. В підсумку 46 депутатів підтримали реорганізацію комунального закладу.