Новорічна ялинка 2020: п'ять трендових ідей

Зимові свята без запаху ялинки вдома – не свята. Але яким би прекрасним не було дерево, після свят його безжально потягнуть на смітник.

Екологічність сьогодні в тренді, і зрубана ялинка потихеньку стає моветоном. Навіть та, яку законно ростили в лісництві на продаж. Але які є альтернативи?  Хочете собі на святковий стіл квітучу різдвяну зірку? Або зелену і запашну ялинку, яку можна з’їсти?

ШоТам розібрали кілька “безкровних” варіантів, коли новорічне дерево можна здобути і без сокири, пише Фіртка.

Ялинка в горщику

Новорічне дерево вірою і правдою служить вам під час зимових свят. А тому заслуговує на більше, ніж бути повернутим у ялинкові ряди – але тепер вже на смітнику. Тому на першому місці нашого топу – ялинка! Але в горщику. 

Вона коштує не набагато дорожче за зрубані на ярмарках. Але її ви зможете спокійнісінько висадити на дворі, де вона буде тішити око не лише до Різдва, а десятки років.  В інтернет-магазинах ціни на новорічні ялинки починаються від 200 грн і сягають 10000 грн. Тут все залежатиме вже від сорту і розмірів дерева, яке ви оберете. 

Найчастіше для окраси дому купують:

  • ялину блакитну з хвоєю, яка має сизо-блакитний відтінок. Таке дерево вважається преміум-класу. Якщо хочете насичені відтінки блакитного, то вартість за ялинку нижче 60 сантиметрів починається від 800 гривень;
  • ялину звичайну. Така ж прекрасна, але зі звичайнісіньким темно-зеленим відтінком хвої. І дешевша: ціни на таку в горщику стартують від 300 гривень;
  • ялина канадська за ціною трохи дорожча за звичайну ялинку, але має щільнішу та пишнішу крону. З переваг у неї довговічність: така ростиме більше ніж 100 років!

Ялиця на заміну

 

Замість ялинок ще часто ставлять ялицю. Це деревце не дуже-то відрізняється від ялинки на перший погляд. Але тільки торкніться її гілок і відчуєте, що на дотик хвоя зовсім не колюча, на відміну від ялини. Запах трохи інтенсивніший, хвоїнки міцніші. А ще крона більш густа, і для подальшої посадки в саду вона – те, що треба. 

Ялиця стане прекрасним святковим деревом, тільки не тримайте її у горщику надто довго – ці дерева мають розгалужені корені. У природі ялиця – велике й могутнє дерево, тож не змушуйте її задовольнятися лише простором горщика. 

Ціни за деревце менш як 60 сантиметрів стартують від 220 гривень

Ялинка, яку можна з’їсти

Ще шекспірівська Офелія у “Гамлеті” казала: “Ось розмарин … Це для пам’яті … Не забувай, милий, не забувай …”. У західній культурі розмарин – дійсно символ пам’яті. А ще – гарна альтернатива новорічному дереву.

Ви здивуєтесь, як здивувались ми, коли дізнались, що ялинку можна зібрати з розмарину! Виявляється, у Великій Британії це давно тренд, а в минулому році такі “ялинки” у Сполученому Королівстві взагалі стали хітом новорічних продажів!

У зв’язку з трендом на екологічність споживачі шукали “багатоцільове” новорічне дерево, яке можна було б використовувати повторно, а не просто викинути після свят.

Як в Україні з “лапами” ялиці, у Британії кущики розмарину вирощують і обрізають у формі різдвяної ялинки. Заввишки такі дерева близько 30 см, будинок вони наповнюють приємним ароматом не гірше за ялинку, а на додачу завжди можна насмикати “хвоїнок” до м’яса.

Різдвяна зірка

І знову за підказкою, чим же замінити святкові ялинки, звертаємось до західної культури. Виявляється, у цей час року там використовують рослини, які називають різдвяними зірками або ще пуансетією! Ця рослина з яскравими червоними квітками насправді з родини молочайних. 

Квітка родом з Південної Мексики, але до супермаркетів України прокладала шлях через американські традиції. До Америки її завіз перший посол США в Мексиці Роберт Пуансо, звідси й назва. 

Сьогодні в США є навіть компанії-монополісти, які постачають пуансетію до різдвяних столів американців. Так, зазвичай нею прикрашають святковий новорічний стіл.

Така коштуватиме близько 150 гривень

“Ялинка” з ягодами

Замість громіздкої напівживої ялинки, яку доведеться викинути після свят, можна поставити в кімнаті гаультерію. Хоча у західній Європі ця рослина використовується скоріше як додаткова окраса дому, аніж основне різдвяне дерево. А втім розгляньте і таку альтернативу.

Вона невеличка, вічнозелена та обсипана червоними ягодами. Батьківщиною гаультерії є Північна Америка, де її використовували і як лікарську рослину, і навіть як замінник чаю. Рослина невибаглива у догляді: просто вчасно поливайте і не пересушуйте повітря у приміщенні обігрівачами взимку. 

У центрах садівництва за гаультерію просять від 120 гривень


29.12.2019 1944
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

340
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13861 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1582
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6151
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1729

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

524
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

663
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13683
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

255
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2