Новому калійному заводу у Калуші з китайськими інвестиціями дано «зелене світло»

20 червня, перебуваючи в Києві,  голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк підписав Угоду з  офіційними представниками КНР на будівництво у м. Калуші заводу безхлорних калійних добрив з інвестиціями майже півтора мільярда доларів  США. «Новому калійному заводу в Калуші дано зелене світло», - сказав голова ОДА по дорозі із Києва на Івано-Франківщину,  не приховуючи  задоволення. Михайло Вишиванюк високо оцінив результати  візиту в Україну Голови КНР Ху Цзіньтао та  проведених  з ним перемовин  Главою української держави Віктором Януковичем, які, за  його словами, «мають високий коефіцієнт корисної дії».

 

Сьогодні Михайло Вишиванюк,  депутат обласної ради, бере участь у роботі  виїзної сьомої сесії облради, що проходить на Коломийщині. 

 

Як відомо, 18-20 червня в Україні перебував з державним візитом  Голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао. Відповідно до програми цього державного візиту   відбулася зустріч Глав держав у форматі «віч-на-віч», українсько-китайські переговори у розширеному колі під головуванням Віктора Януковича та Ху Цзіньтао, а також підписання надто важливих для України двосторонніх документів.          

 

Ключовим підсумком державного візиту Голови КНР в Україну, як зазначає прес-служба Глави нашої держави,  є встановлення між Україною і Китаєм відносин стратегічного партнерства. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович у своїй заяві на спільній прес-конференції з Головою КНР Ху Цзіньтао.

 

18 квітня, на зустрічі з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао у Криму Президент України Віктор Янукович зазначив, вітаючи гостя: «Ваш візит є знаковою подією для нашої країни та Українського народу. Адже нині втілюється у життя рішення про відкриття нової сторінки у відносинах України та Китаю, яке було ухвалене на попередній зустрічі Глав держав минулого року».

 

Зі свого боку Глава КНР відзначив, що це вже його третя зустріч із Президентом України з 2010 року. На його переконання, постійні контакти між керівництвом двох країн є свідченням взаємної значної уваги до розвитку китайсько-українських  відносин. 

 

Ху Цзіньтао наголосив, що Китай та Україну поєднують традиційно дружні взаємини, які постійно зміцнюються з часу встановлення між державами дипломатичних відносин.

 

«Сторони здійснюють досить ефективну співпрацю в політичній, торговельно-економічній, гуманітарній, науково-технічній сферах, а також на міжнародній арені. Все це співробітництво і взаємодія принесуть нам величезні результати», – упевнений Голова КНР. 

 

«Ви та уряд України розглядаєте розвиток відносин з Китаєм як один із пріоритетів зовнішньої політики вашої держави. І в Китаї це високо оцінюють», – сказав лідер КНР, звертаючись до Президента України.

 

Голова КНР підкреслив, що зміцнення та розвиток відносин між двома державами у контексті стратегічного партнерства, зміцнення всебічної співпраці та   дружніх зв’язків – «це встановлений курс китайського уряду».  Ху Цзіньтао наголосив, що китайська сторона готова докладати постійних зусиль у цьому напрямку.  «Я глибоко переконаний, що мій нинішній візит надасть додаткового імпульсу розвитку українсько-китайських відносин», – сказав  він.

 

Довідково.

22 квітня поточного року Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк узяв участь у Першому спільному засіданні Міжурядової комісії зі співпраці між Україною і Китайською Народною Республікою, що відбулося під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України, міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва і віце-прем’єра Державної Ради КНР Чжан Децзяна. Тоді ж Михайло Вишиванюк підписав Рамкову угоду про спільне фінансування проекту з виробництва безхлорних калієвих добрив у місті Калуші з Китайською інженерною компанією Ухунь та Експортно-імпортним банком Китаю.

Крім цього, за словами голови ОДА, китайці одночасно пропонують вирішити проблему карстових провалів у Калуші за допомогою золи із Бурштинської ТЕС, а також переробити розсоли, якими заповнені кар’єри на території міста. Таким чином, вважає Михайло Вишиванюк, вдасться повністю вирішити екологічні проблеми Калуша.

Нині Україна щорічно  експортує калійні добрива із Білорусі на 250 млн. доларів. Раніше у Калуші працював калійний завод, який був утворений на базі заводу калійних добрив "Оріана" для розробки Калуш-Голинського родовища калійних солей і їхньої комплексної переробки. З жовтня 2001 року завод припинив роботу.

Нове виробництво обіцяє серйозні надходження до місцевого бюджету. 

Нагадаємо, що голова Калуської райдержадміністрації Василь Петрів вважає, що територіально він має бути максимально наближеним до рудника "Пійло" та Домбровського кар’єру, тобто — до сировинної бази. На думку посадовця, калійний завод має бути на території району, бо саме він володіє запасами калійних руд, тоді як запаси міста — вже вибрані і перероблені.


21.06.2011 2447 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

784
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1991
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1104
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1551 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2758
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2104

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

479

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

565

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1481

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1460
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

314
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18207
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1178
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

879
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10641
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6407
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1047
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

314
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

538
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3150
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

852