Новий бум серед трейдерів з нерухомості: як інвестори заробляють на паркомісцях

Вже тривалий час найвдалішим варіантом капіталовкладення являються інвестиції в нерухомість – купівля котеджів, таунхаусів та квартир в новобудовах. Та через постійні проблеми з паркуванням у великих містах не меншої популярності серед інвесторів набирають паркінги.

Чому вигідно купувати паркомісця, яка окупність такої інвестиції та на яку фінансову вигоду можна очікувати – допомогли розібратися аналітики з нерухомості.

У чому ж привабливість паркінгів?

Сучасне життя у великому місті вимагає не лише власного житла у районі, де є все необхідне. Для максимальної мобільності справжньою необхідністю став власний автомобіль. І тут одразу виникає ще одна потреба – власне місце для паркування. Адже просто залишати авто на вулиці є доволі ризиковано. Ще й погодні умови можуть дуже нашкодити. Тож кожен автомобіліст почувається спокійніше, якщо його авто під захистом і йому нічого не загрожує.

Сучасні паркінги є тим ідеальним варіантом для паркування легкового транспорту, в якому забезпечуються якісні умови для зберігання авто.

Які ж це умови?

Цілодобова безпека. В усіх сучасних паркінгах обов’язково працюють системи відеонагляду, а вхід обмежений воротами. То ж доступ до паркінгу мають лише власники паркомісць. А це означає, що людина з вулиці не може потрапити всередину, тому і нашкодити автомобілям теж не матиме можливості.

Комфортний мікроклімат. Хоч автомобіль і не живий організм, але теж функціонує і для нормальної служби деталей потребує провітрювання. У спеціально споруджених паркінгах є системи кондиціонування та вентиляції. Значення температури та вологості теж в межах норми. Тож авто, яке завжди зберігається в паркінгу, прослужить значно довше.

А якщо додати до переліченого відсутність постійних стресів через брак місця для паркування та хвилювання, що авто знову хтось пошкодить, аргументів на користь паркінгів стає ще більше. І вони спонукають все більшу кількість людей задуматися над купівлею паркомісця.

Чому варто купувати паркомісце?

За словами фахівців аналітичного центру компанії blago, найчастіше паркомісця купуються з двох причин. Перша – для власного користування. У цьому випадку клієнти обирають місце у паркінгу у тому ж житловому комплексі, де й купили квартиру. Часто шукають паркомісця для комфортного паркування біля своєї роботи.

Друга причина купівлі паркомісця – як вигідна інвестиція. Нерідко покупці купують одразу кілька паркомісць ще на етапі будівництва паркінгу, щоб скористатися найнижчою ціною. А далі все відбувається як і з квартирами: поки будується ціна 1 кв. м поступово зростає і вартість паркомісця стає більшою. Часто буває, що інвестори купують одразу два і більше паркомісць. Одне залишають собі, а решта перепродують або здають в оренду.

Рахуємо можливі прибутки

Якщо купити паркомісце на старті будівництва паркінгу за мінімальною ціною, то після завершення будівельних робіт його вартість може зрости в середньому на 30-40%.

Для прикладу, 15 000 у. о. х 1,3 – 15 0000= 4 500 у. о. – потенційний заробіток від перепродажу одного паркомісця. Відповідно при інвестуванні в паркінг еліт-класу можна вже за 1,-5-2 роки отримати дохід 6000 у. о. І це без додаткових вкладень та зусиль!

Якщо купити місце в центрі міста, можна здавати його в оренду та щомісяця отримувати стабільний прибуток в сумі від 3000 грн.

Наведені прорахунки переконують у доцільності таких інвестицій. А враховуючи зростаючий попит на паркомісця та постійний ріст цін на їх оренду, можна очікувати на швидку окупність вкладень та чималу фінансову вигоду.

Партнерський матеріал


20.06.2023 603
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9407 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1237
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5737
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1418

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

491

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1306

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1140

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1035
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

383
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

459
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1399
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

453
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

724
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5769
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

477
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

341
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

669 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969