Новий бум серед трейдерів з нерухомості: як інвестори заробляють на паркомісцях

Вже тривалий час найвдалішим варіантом капіталовкладення являються інвестиції в нерухомість – купівля котеджів, таунхаусів та квартир в новобудовах. Та через постійні проблеми з паркуванням у великих містах не меншої популярності серед інвесторів набирають паркінги.

Чому вигідно купувати паркомісця, яка окупність такої інвестиції та на яку фінансову вигоду можна очікувати – допомогли розібратися аналітики з нерухомості.

У чому ж привабливість паркінгів?

Сучасне життя у великому місті вимагає не лише власного житла у районі, де є все необхідне. Для максимальної мобільності справжньою необхідністю став власний автомобіль. І тут одразу виникає ще одна потреба – власне місце для паркування. Адже просто залишати авто на вулиці є доволі ризиковано. Ще й погодні умови можуть дуже нашкодити. Тож кожен автомобіліст почувається спокійніше, якщо його авто під захистом і йому нічого не загрожує.

Сучасні паркінги є тим ідеальним варіантом для паркування легкового транспорту, в якому забезпечуються якісні умови для зберігання авто.

Які ж це умови?

Цілодобова безпека. В усіх сучасних паркінгах обов’язково працюють системи відеонагляду, а вхід обмежений воротами. То ж доступ до паркінгу мають лише власники паркомісць. А це означає, що людина з вулиці не може потрапити всередину, тому і нашкодити автомобілям теж не матиме можливості.

Комфортний мікроклімат. Хоч автомобіль і не живий організм, але теж функціонує і для нормальної служби деталей потребує провітрювання. У спеціально споруджених паркінгах є системи кондиціонування та вентиляції. Значення температури та вологості теж в межах норми. Тож авто, яке завжди зберігається в паркінгу, прослужить значно довше.

А якщо додати до переліченого відсутність постійних стресів через брак місця для паркування та хвилювання, що авто знову хтось пошкодить, аргументів на користь паркінгів стає ще більше. І вони спонукають все більшу кількість людей задуматися над купівлею паркомісця.

Чому варто купувати паркомісце?

За словами фахівців аналітичного центру компанії blago, найчастіше паркомісця купуються з двох причин. Перша – для власного користування. У цьому випадку клієнти обирають місце у паркінгу у тому ж житловому комплексі, де й купили квартиру. Часто шукають паркомісця для комфортного паркування біля своєї роботи.

Друга причина купівлі паркомісця – як вигідна інвестиція. Нерідко покупці купують одразу кілька паркомісць ще на етапі будівництва паркінгу, щоб скористатися найнижчою ціною. А далі все відбувається як і з квартирами: поки будується ціна 1 кв. м поступово зростає і вартість паркомісця стає більшою. Часто буває, що інвестори купують одразу два і більше паркомісць. Одне залишають собі, а решта перепродують або здають в оренду.

Рахуємо можливі прибутки

Якщо купити паркомісце на старті будівництва паркінгу за мінімальною ціною, то після завершення будівельних робіт його вартість може зрости в середньому на 30-40%.

Для прикладу, 15 000 у. о. х 1,3 – 15 0000= 4 500 у. о. – потенційний заробіток від перепродажу одного паркомісця. Відповідно при інвестуванні в паркінг еліт-класу можна вже за 1,-5-2 роки отримати дохід 6000 у. о. І це без додаткових вкладень та зусиль!

Якщо купити місце в центрі міста, можна здавати його в оренду та щомісяця отримувати стабільний прибуток в сумі від 3000 грн.

Наведені прорахунки переконують у доцільності таких інвестицій. А враховуючи зростаючий попит на паркомісця та постійний ріст цін на їх оренду, можна очікувати на швидку окупність вкладень та чималу фінансову вигоду.

Партнерський матеріал


20.06.2023 556
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1764
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1104
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1358 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3887 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33945
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2942

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

402

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

822

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1794

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1139
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1164
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

696
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

570
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2051
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12262
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1564
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1351
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

629
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

323
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

394
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

438
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1329